dnes
Pátek - jasno
17°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
18°C
pozítří
Neděle - prehanky-dest
17°C
Přes Botič vede nová lávka pro pěší a cyklisty, Praha 10 připravuje v okolí vybudování promenády
Nová lávka přes Botič. Foto: TSK

Přes Botič vede nová lávka pro pěší a cyklisty, Praha 10 připravuje v okolí vybudování promenády

Chodcům a cyklistům v Praze 10 se otevřela nová lávka přes Botič. Lávka, umístěná asi 100 metrů od už existujícího mostu ve Vršovické ulici, stála zhruba sedm milionů korun a postavila ji firma Strabag. Stavba trvala čtvrt roku.  

Délka mostku je 24 metrů, s proměnnou šířkou od tří do pěti metrů. Na západní straně navazuje na křižovatku ulic K Botiči s ulicí Ukrajinskou a na východní straně přechází do ulice Přípotoční. Po obou stranách mostu je osazeno ocelové zábradlí ve výšce 1,3 metru, umožňující bezpečnou jízdu cyklistů.  

„Lávka přes Botič je určena pro pěší provoz a jízdu cyklistů. Jejím zprovoznění dojde k propojení parku s okolím a zároveň umožní bezpečnější přístup dětí ke škole,“ uvedl náměstek pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD). 

Úprav se dočkal i terén v okolí nového mostu. Svahy pod mostem a v jeho bezprostřední blízkosti jsou zpevněny kamennou dlažbou uloženou do betonu. Na západní straně mostu jsou nově vybudována kontejnerová stání na komunální odpad.

Přístupové komunikace k mostku jsou provedeny v zámkové dlažbě, uložené do štěrkového lože. Zámková dlažba je v určených místech opatřena varovnými naváděcími prvky pro nevidomé a slabozraké.


„K úspěšné realizaci projektu velmi napomohla dobře fungující komunikace zhotovitele s investorem stavby a také operativní přístup pracovníků městské části Praha 10 při řešení vzniklých realizačních problémů,“ uvedla Technická správa komunikací v Praze v tiskové zprávě.

„Doufáme, že nově otevřená lávka bude dlouhá léta bezvadně fungovat ke spokojenosti chodců a cyklistů,“ uvedl za Strabag hlavní stavbyvedoucí Josef Nejedlík. 

Radnice Prahy 10 v okolí lávky připravuje podél Botiče vybudování promenády. Navrhl ji jeden z obyvatel Prahy 10 v druhém ročníku participativního rozpočtu Moje stopa. Ten umožňuje lidem navrhovat vlastní nápady ke zlepšení veřejného prostoru, o kterých pak obyvatelé hlasují na internetu, a nejúspěšnější zaplatí městská část z veřejných peněz. Začátek úprav se předpokládá na jaře příštího roku. Předpokládané náklady budou 969 950 korun.

V Praze se nachází více než 30 lávek přes Vltavu a další lávky a mosty přes menší vodní toky.


Strážníkům v Libuši se rozšíří služebna

Včera v 10:44

Město vyšlo vstříc žádosti pražské Libuše o poskytnutí finančních prostředků ve výši 8 a půl milionu na přístavbu služebny městské policie. Tento krok umožní navýšit potřebný počet strážníků, což přispěje ke zvýšení bezpečnosti v této části Prahy. 

Praha má plán vodohospodářské infrastruktury pro roky 2019-2023

20. června 2018 v 09:38

Střednědobý investiční plán, podle kterého se řídí činnost Pražské vodohospodářské společnost, schválila Rada hl. m. Prahy. Plán definuje pro horizont pěti let věcné a finanční potřeby na rekonstrukce a dostavbu jednotlivých systémů pražské vodohospodářské infrastruktury. Je zpracováván na základě...

Fotosoutěž Hostivař – z5 v čase v Praze 15

20. června 2018 v 09:24

Praha 15 vyhlásila 4. ročník fotografické soutěže na téma „ Hostivař – z5 v čase“. Soutěž je určena pro všechny věkové kategorie a pořádá se v rámci Dnů Prahy 15.

Český červený kříž Prahy 1 obdrží od města dotaci na mimořádnou pohotovost

19. června 2018 ve 20:24

Praha poskytne finanční příspěvek Oblastnímu spolku Českého červeného kříže Prahy 1. Prostředky ve výši 1 376 000 korun jsou, podle usnesení pražského zastupitelstva z minulého týdne, určeny k zajištění humanitární pohotovosti v případě mimořádných...

Další články
Nahoru