dnes
Středa - jasno
28°C
zítra
Čtvrtek - bourky
26°C
pozítří
Pátek - oblacno
23°C
Přes Botič vede nová lávka pro pěší a cyklisty, Praha 10 připravuje v okolí vybudování promenády
Nová lávka přes Botič. Foto: TSK

Přes Botič vede nová lávka pro pěší a cyklisty, Praha 10 připravuje v okolí vybudování promenády

Chodcům a cyklistům v Praze 10 se otevřela nová lávka přes Botič. Lávka, umístěná asi 100 metrů od už existujícího mostu ve Vršovické ulici, stála zhruba sedm milionů korun a postavila ji firma Strabag. Stavba trvala čtvrt roku.  

Délka mostku je 24 metrů, s proměnnou šířkou od tří do pěti metrů. Na západní straně navazuje na křižovatku ulic K Botiči s ulicí Ukrajinskou a na východní straně přechází do ulice Přípotoční. Po obou stranách mostu je osazeno ocelové zábradlí ve výšce 1,3 metru, umožňující bezpečnou jízdu cyklistů.  

„Lávka přes Botič je určena pro pěší provoz a jízdu cyklistů. Jejím zprovoznění dojde k propojení parku s okolím a zároveň umožní bezpečnější přístup dětí ke škole,“ uvedl náměstek pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD). 

Úprav se dočkal i terén v okolí nového mostu. Svahy pod mostem a v jeho bezprostřední blízkosti jsou zpevněny kamennou dlažbou uloženou do betonu. Na západní straně mostu jsou nově vybudována kontejnerová stání na komunální odpad.

Přístupové komunikace k mostku jsou provedeny v zámkové dlažbě, uložené do štěrkového lože. Zámková dlažba je v určených místech opatřena varovnými naváděcími prvky pro nevidomé a slabozraké.


„K úspěšné realizaci projektu velmi napomohla dobře fungující komunikace zhotovitele s investorem stavby a také operativní přístup pracovníků městské části Praha 10 při řešení vzniklých realizačních problémů,“ uvedla Technická správa komunikací v Praze v tiskové zprávě.

„Doufáme, že nově otevřená lávka bude dlouhá léta bezvadně fungovat ke spokojenosti chodců a cyklistů,“ uvedl za Strabag hlavní stavbyvedoucí Josef Nejedlík. 

Radnice Prahy 10 v okolí lávky připravuje podél Botiče vybudování promenády. Navrhl ji jeden z obyvatel Prahy 10 v druhém ročníku participativního rozpočtu Moje stopa. Ten umožňuje lidem navrhovat vlastní nápady ke zlepšení veřejného prostoru, o kterých pak obyvatelé hlasují na internetu, a nejúspěšnější zaplatí městská část z veřejných peněz. Začátek úprav se předpokládá na jaře příštího roku. Předpokládané náklady budou 969 950 korun.

V Praze se nachází více než 30 lávek přes Vltavu a další lávky a mosty přes menší vodní toky.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

Včera v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

17. června 2019 ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

17. června 2019 v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Další články
Nahoru