dnes
Pátek - prehanky-dest
30°C
zítra
Sobota - jasno
19°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
19°C
Přes Botič vede nová lávka pro pěší a cyklisty, Praha 10 připravuje v okolí vybudování promenády
Nová lávka přes Botič. Foto: TSK

Přes Botič vede nová lávka pro pěší a cyklisty, Praha 10 připravuje v okolí vybudování promenády

Chodcům a cyklistům v Praze 10 se otevřela nová lávka přes Botič. Lávka, umístěná asi 100 metrů od už existujícího mostu ve Vršovické ulici, stála zhruba sedm milionů korun a postavila ji firma Strabag. Stavba trvala čtvrt roku.  

Délka mostku je 24 metrů, s proměnnou šířkou od tří do pěti metrů. Na západní straně navazuje na křižovatku ulic K Botiči s ulicí Ukrajinskou a na východní straně přechází do ulice Přípotoční. Po obou stranách mostu je osazeno ocelové zábradlí ve výšce 1,3 metru, umožňující bezpečnou jízdu cyklistů.  

„Lávka přes Botič je určena pro pěší provoz a jízdu cyklistů. Jejím zprovoznění dojde k propojení parku s okolím a zároveň umožní bezpečnější přístup dětí ke škole,“ uvedl náměstek pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD). 

Úprav se dočkal i terén v okolí nového mostu. Svahy pod mostem a v jeho bezprostřední blízkosti jsou zpevněny kamennou dlažbou uloženou do betonu. Na západní straně mostu jsou nově vybudována kontejnerová stání na komunální odpad.

Přístupové komunikace k mostku jsou provedeny v zámkové dlažbě, uložené do štěrkového lože. Zámková dlažba je v určených místech opatřena varovnými naváděcími prvky pro nevidomé a slabozraké.


„K úspěšné realizaci projektu velmi napomohla dobře fungující komunikace zhotovitele s investorem stavby a také operativní přístup pracovníků městské části Praha 10 při řešení vzniklých realizačních problémů,“ uvedla Technická správa komunikací v Praze v tiskové zprávě.

„Doufáme, že nově otevřená lávka bude dlouhá léta bezvadně fungovat ke spokojenosti chodců a cyklistů,“ uvedl za Strabag hlavní stavbyvedoucí Josef Nejedlík. 

Radnice Prahy 10 v okolí lávky připravuje podél Botiče vybudování promenády. Navrhl ji jeden z obyvatel Prahy 10 v druhém ročníku participativního rozpočtu Moje stopa. Ten umožňuje lidem navrhovat vlastní nápady ke zlepšení veřejného prostoru, o kterých pak obyvatelé hlasují na internetu, a nejúspěšnější zaplatí městská část z veřejných peněz. Začátek úprav se předpokládá na jaře příštího roku. Předpokládané náklady budou 969 950 korun.

V Praze se nachází více než 30 lávek přes Vltavu a další lávky a mosty přes menší vodní toky.


Pražští hasiči dostanou od města deset cisteren

Včera v 16:46

Slavnostní předání nových zásahových vozidel pro pražské hasiče proběhne tuto neděli, 23. září, od 15 hodin na Výstavišti v Holešovicích v rámci akce Den s IZS.

Praha se připojila k EDWARDovi, Dnu bez úmrtí na silnicích

Včera v 07:27

Praha se letos vůbec poprvé připojila k projektu „Evropský den bez úmrtí na silnicích“. Ten má vnést do společnosti myšlenku, jak naše chování na silnicích ovlivňuje životy ostatních účastníků silničního provozu. Denně totiž na komunikacích po celém světě přijde o život 3 400 lidí, to je jinými...

#dostbyloplastu: MŽP a pražský magistrát zvou na první ekologickou náplavku

19. září 2018 ve 23:08

Kampaň Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu vede gastrořetězce, kavárny, úřady, firmy a všechny s odpovědným přístupem k životnímu prostředí k dobrovolnému snižování vzniku zbytečného plastového odpadu. Nyní se obrací na všechny společenské či kulturní pouliční akce se stejnou výzvou...

Radní Radek Lacko podpořil Národní laktační centrum

18. září 2018 v 18:17

Význam výživy v prvních 1000 dnech života byl název konference, která se dnes konala v prostorách Nové radnice Magistrátu hl. m. Prahy. Za hlavní město se jí účastnil radní pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.

Další články
Nahoru