dnes
Čtvrtek - oblacno
5°C
zítra
Pátek - zatazeno
6°C
pozítří
Sobota - skorojasno
8°C
Přes Botič vede nová lávka pro pěší a cyklisty, Praha 10 připravuje v okolí vybudování promenády
Nová lávka přes Botič. Foto: TSK

Přes Botič vede nová lávka pro pěší a cyklisty, Praha 10 připravuje v okolí vybudování promenády

Chodcům a cyklistům v Praze 10 se otevřela nová lávka přes Botič. Lávka, umístěná asi 100 metrů od už existujícího mostu ve Vršovické ulici, stála zhruba sedm milionů korun a postavila ji firma Strabag. Stavba trvala čtvrt roku.  

Délka mostku je 24 metrů, s proměnnou šířkou od tří do pěti metrů. Na západní straně navazuje na křižovatku ulic K Botiči s ulicí Ukrajinskou a na východní straně přechází do ulice Přípotoční. Po obou stranách mostu je osazeno ocelové zábradlí ve výšce 1,3 metru, umožňující bezpečnou jízdu cyklistů.  

„Lávka přes Botič je určena pro pěší provoz a jízdu cyklistů. Jejím zprovoznění dojde k propojení parku s okolím a zároveň umožní bezpečnější přístup dětí ke škole,“ uvedl náměstek pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD). 

Úprav se dočkal i terén v okolí nového mostu. Svahy pod mostem a v jeho bezprostřední blízkosti jsou zpevněny kamennou dlažbou uloženou do betonu. Na západní straně mostu jsou nově vybudována kontejnerová stání na komunální odpad.

Přístupové komunikace k mostku jsou provedeny v zámkové dlažbě, uložené do štěrkového lože. Zámková dlažba je v určených místech opatřena varovnými naváděcími prvky pro nevidomé a slabozraké.


„K úspěšné realizaci projektu velmi napomohla dobře fungující komunikace zhotovitele s investorem stavby a také operativní přístup pracovníků městské části Praha 10 při řešení vzniklých realizačních problémů,“ uvedla Technická správa komunikací v Praze v tiskové zprávě.

„Doufáme, že nově otevřená lávka bude dlouhá léta bezvadně fungovat ke spokojenosti chodců a cyklistů,“ uvedl za Strabag hlavní stavbyvedoucí Josef Nejedlík. 

Radnice Prahy 10 v okolí lávky připravuje podél Botiče vybudování promenády. Navrhl ji jeden z obyvatel Prahy 10 v druhém ročníku participativního rozpočtu Moje stopa. Ten umožňuje lidem navrhovat vlastní nápady ke zlepšení veřejného prostoru, o kterých pak obyvatelé hlasují na internetu, a nejúspěšnější zaplatí městská část z veřejných peněz. Začátek úprav se předpokládá na jaře příštího roku. Předpokládané náklady budou 969 950 korun.

V Praze se nachází více než 30 lávek přes Vltavu a další lávky a mosty přes menší vodní toky.


Mezinárodní konference zaměřená na pomoc dětem ve složitých životních situacích

Včera v 16:28

Přes sto účastníků z šesti evropských zemí se dnes sešlo v prostorách Magistrátu hl. m. Prahy na mezinárodní konferenci s názvem „Zipyho a Jablíkovi kamarádi – duševní zdraví v inkluzivní škole,“ kterou pořádala v rámci evropského projektu Centrum sociálních služeb...

Praha 5 vyhlásila mezinárodní architektonickou soutěž na novou školu

Včera v 10:14

Radnice vyhlásila 12. března mezinárodní otevřenou dvoufázovou architektonickou soutěž o návrh na řešení nové základní školy „Škola Smíchov“ v nově vznikající čtvrti Smíchov City v místě bývalého nákladového nádraží Smíchov na křížení ulic Nádražní a...

Likvidace hlodavců, deratizace na území Prahy 3

Včera v 09:20

Odbor ochrany životního prostředí MČ Praha 3 připravuje v dubnu provedení preventivních deratizačních prací na pozemcích svěřených do péče městské části, na kterých byla deratizace provedena v roce 2017.

Praha 3 schválila dotace pro tento rok. Rozdělí 16,5 milionu korun

20. března 2018 ve 20:15

Zastupitelstvo městské části Praha 3 dnes schválilo přidělení finančních prostředků formou dotací z dotačního fondu.

Rada schválila poskytnutí dalších Kotlíkových dotací

20. března 2018 v 15:15

Hlavní město i v letošním roce pokračuje v přidělování dotací pro náhradu kotlů na pevná paliva v rodinných domech ekologičtějšími způsoby vytápění. Podle dnešního rozhodnutí Rady hl. m. Prahy obdrží v rámci dotačního programu „Zlepšování kvality ovzduší v hl. m. Praze – pořízení ekologického...

Československo – země neznámá? Soutěž Prahy 9

20. března 2018 ve 12:49

Vědomostní soutěž ke 100. výročí vzniku Československé republiky s názvem Československo – země neznámá? vyhlašuje Tělocvičná jednota Sokol Prosek za podpory městské části Praha 9. Zúčastnit se jí mohou všechny generace – od dětí v základních školách po pamětníky a měli by v ní prokázat vědomosti...

Praha společně s VZP řeší problémy s dodržováním ordinační doby lékařů

20. března 2018 v 09:08

Na území hlavního města se stále častěji vyskytují problémy s dodržováním ordinační doby lékařů v ambulantní sféře. Proto bylo dohodnuto, že v období kolem svátků udělá Všeobecná zdravotní pojišťovna vše pro zajištění maximalizace dostupnosti ambulantních služeb ve svých smluvních...

Fotografická soutěž: Lípa – náš národní strom

18. března 2018 ve 14:19

Hlavní město Praha v letošním jubilejním 100. roce vzniku Československé republiky podpořilo fotografickou soutěž o nejkrásnější lípu. Soutěž organizuje web Pražské stromy ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a dalšími partnery. Je určena amatérským fotografům a jejím cílem je jednak...

Další články
Nahoru