dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Přes 150 koncertů na sedmi scénách, festival United Islands of Prague začíná
Festival United Islands of Prague už má tradici.

Přes 150 koncertů na sedmi scénách, festival United Islands of Prague začíná

Hudební festival United Islands of Prague dnes zahájí Klubová noc, která nabídne více než 50 objevů domácí scény v 16 pražských klubech. Vstup na všechny akce a celý festival je zdarma.

„Klubová noc dává prostor především novým tvářím na domácí klubové scéně. Z nich poté vybíráme některé objevy po příští rok na hlavní scény. Kromě známých pražských klubů budeme hrát i na několika speciálních místech, například na Nákladovém nádraží Žižkov nebo v Cargo Gallery, což je nová loď na Náplavce," uvedla šéfdramaturgyně Barbora Šubrtová.

Klubová noc začne v 18 hodin v Avoid Café koncertem kapely Sklad by Walda. Program bude končit kolem čtvrté hodiny ranní v Chapeau Rouge, kde se představí DJ Swing Garden & DJ Max W.

Open air část festivalu začne v pátek v 15 hodin na Kampě koncertem kapely Holden Caulfield. Hlavní pódium se nachází v Kinského zahradě, kde se během dvou festivalových dnů představí třeba Mydy Rabycad či Monkey Business. V sobotu večer zde vystoupí hlavní zahraniční hvězdy – na Merkuryho cenu nominovaný East India Youth a nizozemští rockoví Birth of Joy.

Bohatý doprovodný program

Letošní United Islands of Prague se uskuteční na sedmi venkovních scénách v centru Prahy. Zazní přes 150 koncertů mnoha žánrů. Návštěvníci si mohou užít kromě koncertů také doprovodný program. Například v sobotu se v Kinského zahradě uskuteční akce Global Water Dances Praha 2015.

Skupiny umělců, profesionální choreografové, tanečníci a hudebníci spolu s tanečníky z řad amatérů, ve stejný den a ve stejnou hodinu na více než 70 místech světa, upozorní na stále se zhoršující situaci zdrojů pitné vody ve světě.

Areál festivalu prakticky začíná od mostu Legií přes ostrovy, Janáčkovo nábřeží, Petřínskou ulici až k areálu Kinského zahrady. Akce si vyžádá v centru města objížďky a uzavírky. Most Legií, Janáčkovo nábřeží a Petřínská ulice se stanou pěší zónou. Pořadatelé doporučují k cestě na festival využít tramvaj číslo 9. Na mimořádné zastávce na mostě Legií budou stavět také tramvaje číslo 6, 12, 20 a 22.

Další informace a kompletní program festivalu se nachází na www.unitedislands.cz.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru