dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - oblacno
11°C
Pražská politika

Přerušení styků s ruskými městy se dle Prahy žádné akce nedotkne

Krok Prahy, která minulý týden pozastavila partnerství ruským městům Moskvě a Petrohradu, se žádné významné akce nedotkne. Mluvčí magistrátu Petra Hrubá na dotaz ČTK řekla, že všechny společně plánované projekty Praha dokončila.

Rozhodnutí rady nabude platnosti v pondělí. Česká metropole hodlá v budoucnu přátelské vztahy s oběma městy obnovit. Podmínkou je ale vyřešení konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou.

Petrohradská radnice to vzápětí označila za nepřátelské gesto, které staví umělé překážky dialogu mezi oběma městy. Poslední společnou akcí byly podle mluvčí Dny Sankt Petěrburgu v Praze, které se uskutečnily tento týden. Žádný významnější projekt podle ní do konce roku naplánován nebyl. „Spíše to znamená pozastavení jednání o akcích na rok 2015,“ uvedla Hrubá. 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru