dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Přepadení žen na ulici: bránily své kabelky, byly za to pobodány, pořezány a dostaly pěstí
Ilustrační foto: archiv

Přepadení žen na ulici: bránily své kabelky, byly za to pobodány, pořezány a dostaly pěstí

Dvě přepadení žen evidují policisté v metropoli během pátku a soboty. K útoku dosud neznámých pachatelů došlo brzy ráno. První případ nahlásila na policii osmnáctiletá dívka. Krátce po šesté hodině ranní šla ulicí Opletalova k budově Hlavního nádraží. Měla naspěch, tak si cestu zkrátila přes trávník Vrchlického sadů, kde na ni u křoví zaútočil muž. „Dej sem kabelku a peníze,“ zahulákal na ni.

Policie touto cestou upozorňuje ženy a dívky, aby se v nočních hodinách nepohybovaly samy v místech, která jsou opuštěná nebo jakkoli jinak riziková a zároveň žádá případné svědky, kteří by mohli přispět k objasnění těchto dvou přepadení, aby kontaktovali tísňovou linku 158.

Žena lupiči odmítala věci dát, a tak začala přetahovaná. „Při tom žena ucítila nejprve prudkou bolest v obličeji, pak na stehně a předloktí. To už svou kabelku bránit nezvládla a útočník i s lupem utekl,“ uvedla policejní mluvčí Hana Jeřábková. Mladá žena poté zjistila, že jí muž způsobil bodná a řezná zranění v obličeji, na stehně a předloktí.

V druhém případě šla žena v sobotu přibližně hodinu po půlnoci uličkami vedoucími k Národní třídě. Během toho k ní zezadu přijelo černé auta, ze kterého vyběhl mladík a snažil se ženě kabelku z ramene strhnout.

V kabelce měla dvacet tisíc, přišla o ně

Napadená svou tašku pevně držela, lupič začal být daleko surovější. Ženu, která svou kabelku usilovně bránila, udeřil pěstí do obličeje. „To už svou kabelku pustila a přišla tak o téměř dvacet tisíc korun,“ podotkla Hana Jeřábková.

Policisté v souvislosti s těmito událostmi pátrají po dvou mužích. V prvním případě poškozená uvedla, že se jednalo o muže ve věku kolem 30–40 let, vysokého asi 180 centimetrů, štíhlé postavy, tmavší pleti. Na hlavě měl černou čepici. Útočník měl výrazně propadlé lící kosti a tmavé oči blízko u sebe.

V druhém případě se loupeže dopustil asi pětadvacetiletý muž vysoký asi 180 centimetrů, štíhlé postavy, oblečený do šedé mikiny s kapuci a světlých džínových kalhot.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru