dnes
Neděle - zatazeno
29°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
29°C
pozítří
Úterý - jasno
29°C
Přepadení v metru: Nezletilí chlapci vytáhli na své vrstevníky nůž. Získali 60 korun a nápoj
Ilustrační foto: Freeimages.com

Přepadení v metru: Nezletilí chlapci vytáhli na své vrstevníky nůž. Získali 60 korun a nápoj

Pražští policisté včera oslovili veřejnost, aby jim pomohla dopadnout pachatele loupeže ve stanic metra Kačerov. Ozvalo se několik lidí, díky nim se podařilo dopadnou tři mladé lidi.

Loupež se odehrála v sobotu 16. června před třiadvacátou hodinou na nástupišti stanice Kačerov na lince C. Tři mladí muži zde přistoupili k dvěma nezletilým chlapcům a chtěli po nich peníze. „Přitom dva z nich drželi v ruce nože, takzvané motýlky, čímž výhružku podpořili,“ popsal událost mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Přepadení u sebe měli pouze 60 korun, které jim dali. Museli také odevzdat energetický drink, kterým se násilníci hned posilnili. Následně si museli z agresory podat ruku na rozloučenou.

Celou situaci zachytily kamery. Obličeje podezřelých včera policisté poskytli médiím a v reakci na to se jim ozvalo několik lidí, kteří hledané mladíky na záběrech poznali. Kriminalisté tedy již znají jejich totožnost a nyní je budou muset vyslechnout.

„Vzhledem k tomu, že dva jsou nezletilí a jeden mladistvý, tak nám zákon nedovoluje poskytnout bližší informace k průběhu vyšetřování případu,“ dodal policejní mluvčí Jan Daněk.

Kdyby loupež provedli plnoletí, tak by jim za tento trestný čin hrozil v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až deset let. V tomto případě to bude vzhledem k věku pachatelů pravděpodobně jinak, právní kvalifikace však teprve bude stanovena.


Ve sklepě hořela matrace

Dnes ve 13:35

Dnes v 10:45 byl hasičům z centrální a strašnické stanice ohlášen požár ve sklepě obytného domu v Lužické ulici na Vinohradech.

Pravidelný uživatel drog sedl za volant

Včera v 11:01

Ve čtvrtek odpoledne si hlídka strážníků v ulici Jakobiho v Petrovicích všimla auta stříbrné barvy, za jehož volantem seděl řidič, o kterém z místní znalosti vědí, že pravidelně bere drogy.

Další řidič za volantem pod vlivem alkoholu

19. července 2018 v 10:47

Zákazem vjezdu neváhal projet v úterý večer řidič auta v Bobkově ulici na Černém Mostě. Autohlídka městské policie ho zastavila jen o pár metrů dál.

Vymlouval se na manželku

17. července 2018 v 11:19

Muž se zákazem řízení nerespektoval o víkendu zákazovou značku ve Strahovské ulici v Praze 1. Strážníkům nejprve tvrdil, že si všechny doklady zapomněl u manželky v práci. Posléze se však přiznal, že má soudem uložený zákaz řízení. Strážníci dvaačtyřicetiletého muže předali k dalšímu opatření...

Požár opuštěné budovy

16. července 2018 ve 21:47

Dnes v 11:37 hod vyjely 3 jednotky hasičů k ohlášenému černému kouři z nízké budovy v Lisztové ulici. Další volání na tísňovou linku hasičů doplnilo, že z oken již šlehají plameny.

Nehody kamiónů uzavřely Lochkovský i Komořanský na Pražském okruhu

16. července 2018 ve 21:40

Dvě nehody kamiónů uzavřely večer na pražském dálničním okruhu Lochkovský i Komořanský tunel ve směru na Ruzyň.

Zákaz řízení ani požití omamné látky mu nebránily v agresivní jízdě

13. července 2018 v 11:45

Agresivní jízdy řidiče bílé dodávky Ford Transit si autohlídka městské policie všimla v ulici Jakobiho v Praze 10. Vzhledem k tomu, že způsob jízdy mohl ohrozit ostatní účastníky silničního provozu, rozhodli se strážníci řidiče zkontrolovat.

Postiženému muži se porouchal invalidní vozík, pomohli strážníci

12. července 2018 v 06:39

Na operační středisko Městské policie v Praze 5 bylo v pondělí přijato oznámení z tísňové linky 112, že ve Vavřinecké ulici se nachází matka se synem odkázaným na invalidní vozík, který se jim údajně porouchal.

V Praze 10 a v Praze 3 se v noci bavily party sprejerů

11. července 2018 ve 14:33

Během noční směny zadrželi strážníci dvě skupiny sprejerů, nové nápisy nastříkaly v areálu Gutovka a v Praze 3. Za použití donucovacích prostředků byli mladíci omezeni na osobní svobodě a předáni Policii ČR.

Další články
Nahoru