dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Pražské krimi

Přepadení v Hostivaři: Napěchovaného kufru se zmocnily robustní korby, neviděli jste je?

V pátek, dvacet minut před devatenáctou hodinou, přijal operátor tísňové linky 158 informaci o loupežném přepadení dvou pracovníků bezpečnostní agentury u hostivařského nákupního centra. Na místo přijeli policisté z nejbližšího okolí, poté kriminalisté z výjezdové skupiny čtvrtého policejního obvodu a dokonce i detektivové pražského krajského ředitelství. V kufru totiž bylo několik set tisíc korun.

Policisté místo činu pečlivě ohledali, zajistili několik stop. Nyní vyhodnocují kamerové záznamy. Z výslechů svědků a přepadených pracovníků bezpečnostní agentury vyplývá, že dva muži byli ve věku kolem 20 až 30 let, robustnější postavy.

Mluvili česky bez přízvuku, maskovali se kuklami a měli tmavé oblečení – tmavé kalhoty, tmavé svršky a černou sportovní obuv s bílou podrážkou.

„V ruce drželi zbraň, jeden z nich ovšem v levé ruce. Kriminalisté se tak domnívají, že by se mohlo jednat o leváka. Naštěstí zbraně při přepadení nepoužili a incident se tak obešel bez výstřelu nebo zranění,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

V souvislosti s tímto případem žádají pražští detektivové veřejnost o pomoc při pátrání po této dvojici, která po přepadení utekla směrem k sídlišti Práče. V ruce měl jeden z nich odcizený velký, černý, plastový kufr s bílou samolepkou a černou číslicí 21.

„Jakékoliv informace k hledaným mužům, jejich totožnosti nebo pohybu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158,“ dodala Jana Rösslerová. Lupičům v případě dopadení hrozí až dvanáctileté vězení.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru