dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Přepadená žena bojuje o život. Pomozte nám najít násilníka, prosí detektivové veřejnost
Ulice Archimédova. V pozadí je zastávka Sídliště Petrovice, na té možná oběť přepadení vystoupila. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Přepadená žena bojuje o život. Pomozte nám najít násilníka, prosí detektivové veřejnost

V neděli jsme informovali o dvou přepadeních žen, které se vracely v noci domů. Podle dosavadního vyšetřování se zdá, že oba případy spolu nesouvisí. Zatímco muže podezřelého z prvního útoku se již podařilo dopadnout, u druhého jsou zatím kriminalisté neúspěšní a násilník je stále na svobodě. Pomozte nám, zopakovali dnes prosbu veřejnosti.

V souvislosti s prvním napadením třiadvacetileté dívky, ke kterému došlo v sobotu brzy ráno poblíž ulice Petýrkova na Jižním Městě, zadrželi kriminalisté krajského ředitelství podezřelého mladíka.

Pětadvacetiletého Asiata, s ohledem na skutečnost, že útok byl značně brutální a mohl vést ke smrti napadené, obvinil vyšetřovatel zadrženého z trestného činu vraždy ve stádiu pokusu.

„Kriminalisté doposud nezjistili jedinou skutečnost, která by tohoto obviněného spojovala, byť okrajově, s druhým útokem,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Stav přepadené ženy je kritický, násilník uniká

Ke druhému útoku došlo v neděli po půlnoci. Obětí útočníka se tentokrát stala třiatřicetiletá žena, kterou náhodný kolemjdoucí nalezl zraněnou na trávníku poblíž křižovatky ulic Archimédova a Rezlerova přibližně ve čtvrt na čtyři ráno.

„Prošetřování této události značně komplikuje velice vážný, možná až kritický, zdravotní stav poškozené. I z toho důvodu prosí detektivové oddělení vražd o pomoc širokou veřejnost,“ pokračoval Hulan.

Podle prvotních informací kriminalistů přijela žena do Petrovic autobusem noční linky číslo 511. Hodinu po půlnoci měla nasednout do autobusu na Hájích a pokračovat směrem na zastávku Poliklinika Petrovice. Není však vyloučeno, že vystoupila už o zastávku dříve Sídliště Petrovice.

Potkali jste napadenou?

Napadená žena je vysoká mezi 170 až 175 centimetry, střední až plnoštíhlé postavy. Má krátké mahagonové vlasy a v době útoku měla hranaté dioptrické brýle s černými obroučkami. Oblečená byla do tmavé manšestrové bundy do pasu s kapucí s imitací kožešiny, pod ní měla bílou mikinu s oranžovou kapucí a kolem krku měla tmavě modrý šátek zdobený stříbrnou nití a bílé kalhoty. Na nohou měla černé sportovní boty a s sebou černou kabelku a tmavě modrou látkovou tašku s růžovým nápisem „Authentic sports wear“.

Jaká svědectví detektivy zajímají?

  1. O lidí, kteří se v neděli, minimálně od jedné do dvou hodin ráno, pohybovali poblíž, nebo v ulici Archimédova, a zaznamenal zde cokoliv podezřelého.
  2. Cestující prvním nočním autobusem linky 511, který v neděli odjížděl ze zastávky Háje minutu po jedné hodině ráno.
  3. V ulici Archimédova jsou ve směru od metra Háje zastávky Sídliště Petrovice a Poliklinika Petrovice. Na první zastavil autobus v 01:06, na druhé o minutu později. Zraněná dívka pravděpodobně vystoupila na jedné z těchto zastávek.

Jakákoli svědectví lze zavolat na linku tísňového volání 158.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru