dnes
Sobota - zatazeno
15°C
zítra
Neděle - skorojasno
13°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
14°C
Víkendové tipy

Premiéry herecké tragikomedie Amazonie polského autora Walczaka v divadle Radar

Komedii současného polského autora Michala Walczaka Amazonie v režii Radka Šedivého nastudoval generační divadelní soubor Hrobeso v pražském divadle Radar. Amazonie je ironickou toulkou partnerskou krizí dvou čerstvých absolventů divadelní akademie: Mundek a Aneta chtěli hrát divadlo. Být slavní herci. Zatímco Aneta vyhraje konkurz na roli v nekonečné soap opeře z prostředí amazonské džungle, Mundek nechce zradit ideál velkého umění a začne zkoušet experiment s nezávislým režisérem. Premiéry Amazonie proběhnou 16. a 17. prosince od 19.30 v divadle Radar (Pplk. Sochora 9, Praha 7) v Holešovicích, kde soubor Hrobeso působí již dvacátou sezónu.

„Nejsem diagnostikem generačních bolístek, za kterého mne často považují. A ani se neposmívám zábavnímu průmyslu a nevyzdvihuju vysoké umění. Zajímá mě krize související s vstupem do dospělosti. Zajímají mě lidé a jejich nenaplněné touhy,“ říká dramatik Michal Walczak.

Amazonie je krutou komedií o ideálech a zároveň laskavou tragédií ze života mladých herců: „Co je to za stát, v kterým člověk jako já má problém splácet půjčku! Vždyť jsem magistr umění! Umění!“ rozčiluje se jedna z postav hry.

Michal Walczak napsal Amazonii v roce 2009, českou premiéru hra měla v roce 2011 v brněnském Buranteatru v režii Mikoláše Tyce, od té doby byla inscenována pouze dvakrát – v roce 2012 na klubové scéně plzeňského divadla v režii Adama Ruta a v roce 2014 ji v Olomouci v režii Michala Spišáka nastudovalo Moravské divadlo.  

„Radarovská inscenace Amazonie v režii Radka Šedivého jde především po křehké vztahové linii, v jejím centru stojí rozpad vztahu dvou lidí, kteří do prostředí filmu i divadla přišli relativně čistí, ale vykloubenost obou prostředí změnila je i jejich vztah, což nevylučuje patřičnou dávku – zejména ironického – humoru,“ uvádí dramaturg Luděk Horký.


Dnes: Voda kolem nás u Kuželkárny v Centrálním parku

Dnes v 07:55

Přijďte dnes ve 13 hodin sebe a své děti naučit něco nového o vodě, nakládání s ní i jejím koloběhu na Zemi. V kreativním koutku si užijete zábavu a něco pěkného vyrobíte.

Fotoexpo 2018

Včera v 19:56

Šestý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie v sobotu 20. října je určen pro všechny nadšené fotografy různých věkových kategorií a různých zaměření.

Sobota: Dveře archivů dokořán

Včera v 09:46

V sobotu 20. října v době od 10 do 18 hodin navštivte Národní archiv a Státní oblastní archiv v Praze.

Kotlářka slaví čtyřicítku

Včera v 08:52

Oslavte 40 let Kotlářky a přijďte si vyzkoušet, zda vás pálkovací hry nadchnou jako stovky dětí od jejího založení.

Zítra: Drakiáda na Parukářce

Včera v 07:55

Na podzimní akci pro celou rodinu zve Praha 3.

Olšanským hřbitovem s průvodkyní

Včera v 07:15

V neděli 21. října od 16 hodin, vstup zdarma.

Na koncerty i debaty s muzikanty láká festival Struny Teens

Včera v 07:15

Začínající muzikanti nebo ti, co je prostě baví muzika, se mohou v sobotu 20. října od 16 hodin vydat do v pražské La Fabriky, kde na ně čeká první ročník festivalu Struny Teens. Festival umožní návštěvníkům nejen nahlédnout do hudební branže, ale zve i na pořádnou porci...

Vinohradským hřbitovem s průvodkyní

18. října 2018 ve 12:11

V neděli 21. října od 13:30 hodin, sraz je před hlavním vstupem.

Prvorepublikový Bačkorový bál 2018

18. října 2018 v 11:54

Sokol Strašnice pořádá v sobotu 20. října tradiční Bačkorový bál, letos na počest oslav 100 let naší republiky v duchu prvorepublikovém.

Husobraní a cider festival na náplavce

16. října 2018 v 09:04

Přijďte se před zimou vykrmit na Husobraní! Již po páté se v sobotu 20. října na Smíchovské náplavce uskuteční Husobraní a Cider festival. Bude se péci více jak 1000 hus a různé druhy ciderů budou k mání.

Mezinárodní den archeologie nabídne workshopy a komentované prohlídky

16. října 2018 v 07:45

Muzeum hlavního města Prahy se připojuje v sobotu 20. října k oslavám Mezinárodního dne archeologie a zároveň si tak připomene 150. výročí narození Josefa Antonína Jíry, průkopníka pražské archeologie. Pro návštěvníky všech věkových kategorií bude připraven bohatý...

Praha 9: Strašidla haló ven aneb Střížkovský orloj

15. října 2018 ve 14:51

Apoštolové střížkovští zvou pod nově postavený střížkovský orloj v sobotu 20. října od 16 hodin.

Další články
Nahoru