Dnes Sobota - obcasny-dest 16°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Premiéra rodinného filmu Fantastická parta, do kin vstupuje dnes
Foto: DONART Film

Premiéra rodinného filmu Fantastická parta, do kin vstupuje dnes

V úterý 23. dubna proběhla slavnostní premiéra nového snímku Fantastická parta, příběhu o odvaze, představivosti a bezpodmínečném přátelství od tvůrců Ferdinanda a Rio 2. Do distribuce vstupuje dnes. Alfonso Quijote je 11letý chlapec s obrovskou fantazií. Jako správný potomek a legitimní dědic Dona Quijota stejně jako jeho pra, pra, pra, pradědeček neustále bojuje s monstry, které nikdo jiný nevidí. V boji proti zlu se on a jeho tři králíci spojí s dívenkou Victorií a s nejlepším přítelem Pančem. Povede se fantastické partě zachránit město La Mancha a stát se jeho superhrdiny?

Když se k La Manche blíží zlověstná bouře, zákeřný obchodník jménem Carrasco navštěvuje každý dům ve městě s nabídkou, kterou většina rodin nemůže odmítnout. Následně jejich domy prodá a přestěhuje je do svého luxusního zábavního parku Carrasco Land. Jediný, kdo si myslí, že za bouří je něco divného, je Alfonso. Naverbuje na pomoc Panča a svoji tajnou lásku Victorii, aby se vydali do lesů La Mancha chytit monstrum, o kterém se domnívá, že je zodpovědné za bouři. Navzdory tomu, že Victorie s Pančem Alfonsovu příběhu moc nevěří, vydávají se na odvážnou misi spolu s ním. Jenže Carrasco je téhle fantastické partě v patách a snaží se ji za každou cenu zastavit.

„Chtěli jsme dětem vyprávět příběh, který kromě humoru a hezké animace zaujme i sdílenými hodnotami. Naši hrdinové mají stejný smysl pro spravedlnost, poctivost a ideály jako Don Quijote. Ve světě, kde lidské ambice ohrožují přírodní zdroje, je to film o malém dítěti, které dokáže spojit rodiny, přátele a sousedy, aby bránili své město a zajistili spravedlnost. Snažili jsme se dát Cervantesovu světoznámému dílu svěží a mladistvý tón, ale zároveň zachovat jeho poselství: pomocí imaginace a symboliky lze čelit největším nepřátelům lidstva, ctižádosti, sobectví a slepotě. Jak nás to učí Don Quijote: Chcete-li změnit svět, musíte mít odvahu vidět jej jinak,“ říká režisér filmu Fantastická parta Gonzalo Gutiérrez.

Distributorem filmu Fantastická parta je DONART Film.


Autor: Cen

Kvásek a jak na něj

Včera v 11:02

Akce v knihovně ve Vikově ulici se koná 27. května v 15 hodin.

Klokánek jede na prázdniny v H55

16. května 2024 ve 12:30

V hloubětínském volnočasovém centru H55 se v sobotu 1. června od 14 hodin uskuteční akce Klokánek jede na prázdniny.

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Den dětí v Holešovické Tržnici rozhýbe Bombarďák

14. května 2024 ve 13:32

V sobotu 1. června můžete od 10 do 15 hodin oslavit Den dětí v Holešovické Tržnici. Na trhu v Hale 22 doplníte zásoby skvělého a čerstvého jídla od farmářů a následně se s dětmi můžete vydat na venkovní dílny nebo navštívit jedinečnou výstavu Lovci znaků, která v tento den nabídne rozšířený...

Svět budoucnosti v knihovně

14. května 2024 v 10:28

Deskové odpoledne v Praze 15 ve čtvrtek 16. května od 17 hodin.

Oslavte Světový den včel

14. května 2024 v 09:26

Nakoukněte do včelího úlu, přiučte se od včelaře jeho řemeslu a připomeňte si význam hmyzích opylovačů pro život na naší planetě. Den včel 2024 v ekocentru Prales se koná v sobotu 18. května od 10 do 16 hodin v ekocentru Prales na Mladoboleslavské 953, v Praze 19.

Na dětských hřištích Prahy 9 se mění písek

14. května 2024 v 06:01

Odbor životního prostředí Prahy 9 informuje, že z důvodu pravidelné každoroční údržby dle stanovených norem bude během následujících 14 dnů na dětských hřištích po celé městské části průběžně vyměňován a doplňován písek v pískovištích.

Den dětí Na Vypichu

13. května 2024 v 17:04

Oslava svátku dětí s pražskými Domy dětí a mládeže, IZS a Armádou ČR. Těšit se můžete na ukázky volnočasových aktivit, výtvarné a tvořivé dílny, sportovní a freestylovou zónu, divadelní představení, prezentaci IZS a Armády ČR, letní kino a mnoho dalšího.

Dětský den na Patnáctce na hřišti

13. května 2024 v 11:01

Praha 15 zve na Dětský den na Patnáctce ve čtvrtek 30. května od 16 hodin.

Putování Prahou 2

11. května 2024 ve 02:09

Vydejte se po stopách hudebních velikánů, poznejte místa spojená se slavnými jmény a připomeňte si zajímavosti ze života skladatelů, jejichž díla jsou již po desetiletí s úctou prováděna na koncertních pódiích doma i v zahraničí.

U Kyjského rybníka se konají dětské rybářské závody

10. května 2024 v 11:10

V sobotu 18. května zve Praha 14 spolu s územním svazem Českého rybářského svazu a místní organizací ČRS Prahy 9 na Dětské rybářské závody.

Pohádkový les: Cesta kolem světa v parku Sacré Coeur

10. května 2024 v 08:57

Znáte příběh Philease Fogga a jeho cesty kolem světa za 80 dní? Jeho pohádkovou verzi s mnoha úkoly a dobrodružstvím pro děti od 2 let najdete v sobotu 11. května v parku Sacré Coeur na Smíchově.

Praha 14: Čiperkafest v parku U Čeňku

6. května 2024 v 15:39 | Aktualizováno 30. listopadu -0001, 00:00

Rodinný festival v parku U Čeňku v Praze 14. Pobaví se děti, teenageři, rodiče, babičky i dědové. Akce se koná v neděli 19. května od 10 do 18 hodin.

Den dětí se Středisky volného času a IZS.

6. května 2024 ve 13:56

Oslava svátku dětí se Středisky volného času a IZS. Těšit se můžete na ukázky volnočasových aktivit, výtvarné a tvořivé dílny, sportovní a freestylovou zónu, divadelní představení, prezentaci IZS, letní kino a mnoho dalšího.

Další články
Nahoru