dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražský život

Překvapte své blízké pod stromečkem: Procházkou s bezdomovcem

Patříte k odpůrcům měkkých a praktických dárků? Chcete věnovat svým blízkým raději jedinečný zážitek, ale pobyt v lázních, skok padákem i pětichodové menu v luxusní restauraci je už moc velké klišé? Schovejte pod vánoční stromeček voucher od Pragulic, dárek, který vaši blízcí rozhodně nebudou čekat!

Pragulic je sociální podnik, který zaměstnává lidi bez domova jako průvodce Prahou. Dvouhodinová prohlídka nabídne „obyčejným smrtelníkům“ nový pohled na odlehlé kouty i notoricky známá místa a každý průvodce přidá kromě výkladu k trase také střípky ze svého osobního příběhu a povypráví o životě na ulici. Hlavním cílem celého projektu je změnit zažité stereotypy týkající se bezdomovectví a zároveň pomoci průvodcům se znovu postavit na vlastní nohy.

Originální dárkové poukazy, které vznikly ve spolupráci s kreslířem Jindřichem Janíčkem, lze objednat pomocí kontaktního formuláře na www.pragulic.cz. Vybraný poukaz obdrží kupující v digitální podobě a při tisku ho lze doplnit o osobní vzkaz. Obdarovaný si posléze na webu vybere konkrétní datum a při rezervaci zadá unikátní kód z voucheru. Kromě vycházek s průvodcem zprostředkovává Pragulic také další zážitkové aktivity, například „24 hodin bez domova“.

Kompletní přehled nabízených tras, profily průvodců, náhledy dárkových poukazů, kontaktní formulář i možnost rezervace naleznete na www.pragulic.cz.


Další články
Nahoru