dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C

Překupníkům hrozí až osm let

Kriminalisté prvního policejního obvodu obvinili pachatele, kteří podvody způsobili škodu za téměř čtyři miliony korun. Hlavního aktéra celého případu, třicetiletého Čecha, zadrželi kriminalisté osmého oddělení prvního policejního obvodu už koncem července letošního roku.

Další dva česky hovořící spolupachatelé (32, 32) skončili v poutech v průběhu uplynulého týdne. Tato trojice se společně dopouštěla podvodů tím, že si hlavní aktér půjčoval různé věci, například motocykly, auta, lešení, nábytek, zdravotnické přístroje a jiné, které následně předával svým kumpánům.

Ti vypůjčené věci následně přeprodávali buď celé, nebo po částech jako náhradní díly, a to i přesto, že velice dobře znali jejich původ. Z toho důvodu obvinil vyšetřovatel zadrženou trojici z trestného činu podvodu ve spolupachatelství, za který jim, s ohledem na způsobenou škodu hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na osm let.

Za zmínku stojí určitý paradox celého případu. Kriminalisté prošetřováním totiž zjistili, že třicetiletý Čech předkládal v půjčovnách své vlastní pravé doklady, tedy jak řidičský, tak občanský průkaz, a bylo-li to nutné i cestovní pas.

„Nikoho zřejmě nepřekvapí, že vypůjčené věci pachatelé prodávali notně pod cenou, a proto byl jejich reálný výdělek mnohem nižší, než škoda vyčíslená poškozenými,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Co se týče konkrétně motorek. Těch si tímto způsobem třicetiletý muž „vypůjčil“ celkem devět, z čehož se kriminalistům v rámci domovních prohlídek podařilo zajistit pět. Tři téměř v celku, dvě kompletně rozebrané na náhradní díly.

O ostatních čtyřech kriminalisté vědí, že je pachatelé prodali po dvou kusech na Slovensko a do Polska, stejně jako zmiňované lešení.


Ve Strakově akademii se konalo 20. zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže

Dnes v 16:01

V sídle Úřadu vlády ČR zasedl dnes ke svému jubilejnímu dvacátému jednání Národní parlament dětí a mládeže. Shodl se například na požadavku zavedení samostatné pozice dětského ombudsmana či na pravidelném seznamováni se s řešením krizových situací. Na úvod zasedání pozdravil členy parlamentu také...

Muž po zásahu elektrickým proudem

Dnes v 15:55

V pátek 17. listopadu vyjížděla autohlídka městské policie z Prahy 1 do Hybernské ulice, odkud byl hlášen úraz stavebního dělníka elektrickým proudem. Muž ležel v suterénu domu a nejevil známky života.

Rozsvícení břevnovského vánočního stromu

Dnes v 15:23

Ozdobenou živou jedličku v Bělohorské ulici u Kaštanu rozsvítí v sobotu 2. prosince v 17 hodin starosta městské části Praha 6 Ondřej Kolář, převor břevnovského kláštera Petr Prokop Siostrzonek a předseda spolku břevnovských živnostníků Tomáš Hudera.

Marek Eben pokřtí knížku pro chytré děti

Dnes ve 12:58

Křest dobrodružné knihy pro děti autora Petra Stančíka a ilustrátorky Galiny Miklíkové H2O Tajná vodní mise se koná ve středu 22. listopadu ve 12 hodin v Paláci knih Neoluxor.

Musica Florea uvede nově objevené kantáty českých autorů

Dnes v 11:58

V hudebních archivech evropských kulturních center se dodnes nachází množství děl, která čekají na své objevitele. Na koncert z děl, jejichž partitury ležely přes dvě stě let v pražských a vídeňských archívech, se mohou těšit posluchači v Praze a v Brně.

Vánoční piknik v Grébovce

Dnes v 11:51

Vánoční piknik 8. – 10. prosince, každý den od 10–19 hodin v parku Grébovka. Čeká vás moderní vánoční trh, vychutnáte si pohodovou vánoční atmosféru, ochutnáte to nejlepší z produkce vybraných prodejců a farmářů, koupíte si vánoční cukroví a dárky.

Vánoční trhy na Jiřáku

Dnes v 11:13

V sobotu 24. listopadu začnou v 16:30 hodin vánoční trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Přerušení dodávky vody v části Prahy 8 – Bohnic

Dnes v 10:57

Zítra bude od 8 do 15 hodin přerušena dodávka pitné vody v ulicích Bohnická 67/44, 69/46, 835/83a; U Pazderek 299/14, 300/16, 839/18, 840/18a, 848/19, 292/20, 173/21, 218/23, 805/25, 152/29; z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 1: Setkání osobností v Redutě

Dnes v 10:49

Pro seniory Prahy 1 připravila radnice setkání v Jazzovém klubu Reduta ve čtvrtek 23. listopadu.

Vánoční trhy na Hradě

Dnes v 09:54

Užít si Pražský hrad, trhy a výhled na město nebo inspirovat se pro vánoční nákupy. Vánoční trhy na Hradě začnou 24. listopadu.

Doll Prague 2017. Panenky a medvídci Teddy na výstavě

Dnes v 09:32

Od 24. do 26. listopadu bude ve Slovanském domě probíhat již 4. ročník celosvětové výstavy uměleckých panenek a medvídků Teddy. Své dílo přijede představit přes 140 umělců z 25 zemí.

Dnes začnou vánoční trhy na náměstí Míru

Dnes v 08:32

První vánoční trhy na území hlavního města začínají na náměstí Míru dnes, 20. listopadu. Otevřeny budou denně od 10 do 19 hodin až do Štědrého dne.

Festival Den poezie: Odpoledne pro děti

Dnes v 08:29

Dětské odpoledne v Kinského zahradě věnované 25. výročí vstupu Prahy do Unesca v neděli 26. listopadu od 14 do 17 hodin.

Putování za významnými architekty Prahy 5

Dnes v 07:38

V sobotu 25. listopadu se koná komentovaná prohlídka díla Josefa Schulze, významného architekta, restaurátora a pedagoga.

Další krátké zprávy
Nahoru