dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Překopnutým potrubím na Dejvické nám vznikla škoda dva miliony, tvrdí dopravní podnik
Ilustrační foto: archiv DPP

Překopnutým potrubím na Dejvické nám vznikla škoda dva miliony, tvrdí dopravní podnik

Pražskému dopravnímu podniku vznikla při havárii vodovodu na Dejvické škoda na majetku více než dva miliony korun. Vyplývá to z předběžného vyčíslení škod, řekl dnes ČTK mluvčí pražského dopravního podniku (DPP) Jiří Štábl.

Zaplacení škody bude požadovat po stavební firmě. Společnost OHL ŽS ale pochybení odmítá. Voda z poškozeného potrubí, které prokopli dělníci 12. prosince, se dostala do stanice a provoz metra musel být asi na dvě a půl hodiny přerušen.

Dělníci na Dejvické opravovali stropní desku stanice a během prací překopli vodovodní potrubí, o kterém prý nevěděli. Před budovou generálního štábu začal vyvěrat obří gejzír vody, která následně zaplavila vestibul u výstupu z metra na Vítězném náměstí. Dopravní podnik pak musel přerušit provoz metra mezi Dejvickou a Náměstím Míru.

„Po této havárii, kterou způsobili pracovníci OHL ŽS, vyčíslil DPP škody předběžně na více jak dva miliony korun," uvedl Štábl s tím, že celková výše škod ještě není konečná. Poškozeny byly rozvodné sítě, osvětlení veřejných prostor, stropní konstrukce vestibulu, nástupiště metra Dejvická a především byly zatopeny strojovna a šachty výtahu ve stanici.

Dopravní podnik chce ještě v příštích dnech vyčíslit škody, které mu způsobilo samotné přerušení provozu a nutnost zavedení náhradní autobusové dopravy.

„Oceňuji velmi profesionální přístup záchranných a provozních složek v průběhu mimořádné události ve stanici metra Dejvická. Díky včasnému zásahu se podařilo předejít dalším škodám, a to zejména v samotné stanici. Oproti původním předpokladům byl provoz obnoven daleko dříve a omezení dopravy pro cestující trvalo nejkratší možnou dobu," uvedl ředitel DPP Jaroslav Ďuriš.

OHL ŽS vinu popírá

Podle Štábla po prošetření události DPP dospěl k názoru, že za havárii jednoznačně mohou pracovníci společnosti OHL ŽS. Ti po nehodě tvrdili, že podle dokumentace, kterou měli k dispozici, o vodovodu nevěděli. Podle Štábla si firma měla za úkol veškerou dokumentaci k inženýrským sítím na staveništi zajistit.

DPP požaduje, aby mu společnost veškerou škodu zaplatila. Dodal, že na základě smlouvy by OHL ŽS měla mít uzavřeno proti škodám pojištění.

Společnost odmítá, že by na havárii měla vinu. „Neprodleně po odstranění havárie jsme odeslali na Dopravní podnik hl. m. Prahy oficiální dopis se všemi podrobnostmi a doklady, které svědčí o tom, že společnost OHL ŽS, a.s. nenese vinu na této události,“ sdělil ČTK vedoucí kanceláře generálního ředitele OHL ŽS Tomáš Psota.

Dodal, že firma nyní čeká na výsledky šetření. „Pokud by byla prokázána vina na straně naší společnosti, jsme celou záležitost připraveni řešit ve spolupráci s naší pojišťovnou," uvedl.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru