dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Přehlídka nového cirkusu se na dva týdny usídlí na Letné
Při představeních festivalu se bude divákům i letos tajit dech. Foto: Letní Letná

Přehlídka nového cirkusu se na dva týdny usídlí na Letné

V Praze dnes večer začne mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná. Potrvá do 2. září a nabídne premiéry představení zahraničních i domácích souborů nového cirkusu. Dvě z nich se uskuteční už dnes.

Hlavní hvězdou je kolektiv Cirque Trottola, jehož členové přijeli do Prahy už potřetí. Uvedou představení Matamore připravené s dalším velkým jménem francouzského nového cirkusu Petit Théâtre Baraque.

Světovou premiéru bude mít společný projekt zpěvačky a houslistky Ivy Bittové a kanadsko-francouzsko-belgického souboru La Compagnie du Poivre Rose.

Extrémní podobu nového cirkusu nabídne v české premiéře další francouzský soubor Cirque Inextremiste, jehož představení je založeno na akrobacii na konstrukcích z prken, železa a propanbutanových láhví.

Vítězové prvního ročníku televizní soutěže Česko Slovensko má talent, akrobatické duo DaeMen, přijdou s novým projektem Loser(s). Pro první pražské uvedení nejnovějšího představení Dolls si Letní Letnou vybral i soubor Cirk La Putyka Rosti Nováka.

Inscenace s mezinárodním obsazením spojuje nový cirkus, akrobacii, práci s loutkami a předměty, moderní technologie i film.

Čtěte také: Letní Letná zve na večer


Další články
Nahoru