dnes
Úterý - obcasny-dest
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
4°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
1°C
Přehlídce ve stylu první republiky kralovala jednadevadesátiletá modelka Vlasta
Jan Přeučil a modelka Vlasta na přehlídkovém molu. Foto: Centrum RoSa

Přehlídce ve stylu první republiky kralovala jednadevadesátiletá modelka Vlasta

Centrum RoSa v Kobylisích se včera obléklo do stylu první republiky. Už počtvrté se zde konala tradiční módní přehlídka zralých modelek. Poprvé si roli modelky vyzkoušela jednadevadesátiletá paní Vlasta, kterou provedl patron přehlídky, herec Jan Přeučil.

Dvacet dam v kategorii 70+ čekal desetimetrový červený koberec. Poprvé se na molo vydá 91letá paní Vlasta, obyvatelka Rezidence RoSa.

„Nemohu si užít boty na podpatku, protože mám nemocné nohy, obleču si tedy kalhoty – ty za první republiky začaly nosit emancipované ženy! Vezmu si také stylový klobouček a šperky, asi dlouhé korále. Hlavně, aby to nebyla ostuda“ usmála se vitální modelka, které bude už v zimě 92 let.

Rámě podal paní Vlastě patron letošní přehlídky, herec Jan Přeučil. „Velice rád se oblékám, mám módu rád, patří to k životnímu stylu a k člověku. Každý by měl o sebe dbát v jakémkoli věku. Na molo nevyjdu poprvé, ale těším se, že provedu dámu v takovém věku přes 90 let, která o sebe tak pečuje. Smekám svůj klobouk,“ řekl Jan Přeučil.

Modelky tradičně obléká Marks&Spencer. Stylistka Aneta Kaderková vybrala aktuální modely tak, aby odpovídaly době první republiky. „Vybírali jsme takové kousky, které po vzoru první republiky podtrhují eleganci a ženskost. Patří sem halenky, kabátky, šaty a sukně do půl lýtek, perly a kloboučky i psaníčka do ruky,“ upřesnila výběr Aneta Kaderková a dodala: „Byla to móda decentní ale hravá, roztomile stydlivá, ale také rafinovaná bez potřeby odhalování. Móda ulic i stříbrného plátna, osobností a osudových žen.“

„Centrum RoSa je otevřený prostor všem, kteří chtějí využít svůj volný čas smysluplně. Navíc se zde také pobaví a získají nové přátele. To dokazuje i tato tradiční akce – módní přehlídka, která má už IV. ročník a stala se nedílnou součástí léta v RoSe. Těšíme se každý den na nové návštěvníky, ať už přijdou do Centra RoSa na přednášky, do knihovny nebo zkusit nějakou dílnu. RoSa je otevřená celé rodině,“ uvedla Anna Ježková za Centrum a Rezidenci RoSa.


Praha 13: Cvičení pro seniory pokračuje i v příštím roce

7. prosince 2018 ve 13:03

Pro velký zájem a nadšení seniorů z lekcí cvičení ve Sportovním centru Jeremi se radnice Prahy 13 rozhodla nabídnout cvičení seniorům i v příštím roce.  

Dvojka pro seniory: Prohlídka Stavovského divadla

6. prosince 2018 ve 13:01

Ve středu 12. prosince navštíví členové klubu Dvojka pro seniory Stavovské divadlo. Spolu s prohlídkou si poslechnou povídání o W. A. Mozartovi a dalších významných osobnostech.

Festival divadla vzpomínek v Praze 11

6. prosince 2018 ve 12:21

V Domově pro seniory Chodov se na sklonku roku uskuteční druhý ročník festivalu divadla reminiscence MEMOfestival.

Seniorská Mikulášská zábava

29. listopadu 2018 v 07:55

Mikulášská zábava pro seniory se koná 5. prosince od 13:30 hodin v objektu stravovacího centra v Křejpského ulici 1502/8, Praha 11.

Vánoční koncert Václava Hybše

28. listopadu 2018 v 05:57

V Divadle ABC se 9. prosince od 15 hodin můžete zaposlouchat do melodií orchestru Václava Hybše.

Dvojka pro seniory zve své členy na prohlídku divadla

20. listopadu 2018 v 18:07

Ve středu 12. prosince navštíví členové klubu Dvojka pro seniory Stavovské divadlo.

Přednáška: Nenápadná řeč srdce

20. listopadu 2018 v 08:41

Srdce je pohonem našeho života, nasloucháte mu ale správně? Srdeční selhání se nemusí projevit přímo na srdci. Signály můžeme přehlédnout a zaměnit za projevy stáří.

Pro seniory: Co dělat, pokud špatně nakoupíte

16. listopadu 2018 v 08:26

Co dělat, když špatně nakoupíte vánoční dárky? Přednáška, určená seniorům z Prahy 1, pořádaná Střediskem sociálních služeb, se koná v úterý 20. listopadu ve 14 hodin.

Praha 6: Taneční odpoledne pro seniory

15. listopadu 2018 v 11:15

Taneční klub Astra Praha zve k odpolednímu tanci. Výuka a opakování základních figur do společenských tanců s ukázkou dětských tanečních párů pro osoby starší 60 let.

Na Karneval pro seniory zve Praha 10

14. listopadu 2018 v 15:09

Blíží se Karneval pro seniory, letos za doprovodu Orchestru Stanislava Douši a skvělých hostů. V pátek 23. listopadu od 17 hodin v KD Barikádníků vystoupí Miluška Voborníková a Rebelové rokenrolu.

Praha 9: Pro seniory v listopadu

14. listopadu 2018 ve 13:32

V nabídce listopadových akcí pro seniory MČ Praha 9 – Vysočanská Véčka je návštěva Botanické zahrady i vycházka do přírody.

Vysočanská Véčka pro seniory v listopadu

10. listopadu 2018 v 09:23

Nabídka listopadových akcí pro seniory Prahy 9 – Vysočanská Véčka. Čeká na vás hudební vystoupení, recitace, návštěva Botanické zahrady i vycházka do přírody.

Praha 6 pro seniory

9. listopadu 2018 v 07:38

V programu Komunitního seniorského centra Šlejnická  ve Šlejnického ulici 5 v Praze 6 na listopad naleznete různé aktivizační programy jako odborné kurzy, paměťová cvičení, výuka anglického jazyka.

Další články
Nahoru