dnes
Sobota - oblacno
20°C
zítra
Neděle - polojasno
22°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
22°C
Přehlídce ve stylu první republiky kralovala jednadevadesátiletá modelka Vlasta
Jan Přeučil a modelka Vlasta na přehlídkovém molu. Foto: Centrum RoSa

Přehlídce ve stylu první republiky kralovala jednadevadesátiletá modelka Vlasta

Centrum RoSa v Kobylisích se včera obléklo do stylu první republiky. Už počtvrté se zde konala tradiční módní přehlídka zralých modelek. Poprvé si roli modelky vyzkoušela jednadevadesátiletá paní Vlasta, kterou provedl patron přehlídky, herec Jan Přeučil.

Dvacet dam v kategorii 70+ čekal desetimetrový červený koberec. Poprvé se na molo vydá 91letá paní Vlasta, obyvatelka Rezidence RoSa.

„Nemohu si užít boty na podpatku, protože mám nemocné nohy, obleču si tedy kalhoty – ty za první republiky začaly nosit emancipované ženy! Vezmu si také stylový klobouček a šperky, asi dlouhé korále. Hlavně, aby to nebyla ostuda“ usmála se vitální modelka, které bude už v zimě 92 let.

Rámě podal paní Vlastě patron letošní přehlídky, herec Jan Přeučil. „Velice rád se oblékám, mám módu rád, patří to k životnímu stylu a k člověku. Každý by měl o sebe dbát v jakémkoli věku. Na molo nevyjdu poprvé, ale těším se, že provedu dámu v takovém věku přes 90 let, která o sebe tak pečuje. Smekám svůj klobouk,“ řekl Jan Přeučil.

Modelky tradičně obléká Marks&Spencer. Stylistka Aneta Kaderková vybrala aktuální modely tak, aby odpovídaly době první republiky. „Vybírali jsme takové kousky, které po vzoru první republiky podtrhují eleganci a ženskost. Patří sem halenky, kabátky, šaty a sukně do půl lýtek, perly a kloboučky i psaníčka do ruky,“ upřesnila výběr Aneta Kaderková a dodala: „Byla to móda decentní ale hravá, roztomile stydlivá, ale také rafinovaná bez potřeby odhalování. Móda ulic i stříbrného plátna, osobností a osudových žen.“

„Centrum RoSa je otevřený prostor všem, kteří chtějí využít svůj volný čas smysluplně. Navíc se zde také pobaví a získají nové přátele. To dokazuje i tato tradiční akce – módní přehlídka, která má už IV. ročník a stala se nedílnou součástí léta v RoSe. Těšíme se každý den na nové návštěvníky, ať už přijdou do Centra RoSa na přednášky, do knihovny nebo zkusit nějakou dílnu. RoSa je otevřená celé rodině,“ uvedla Anna Ježková za Centrum a Rezidenci RoSa.


Praha 13 zve na zdobení svíček, akci nejen pro klubové seniory

23. května 2019 v 09:17

Tvůrčí dílna s možností výroby ozdobné svíce v úterý 28. května od 11 hodin.

Na Letní slavnosti (nejen) pro seniory zve Praha 9

20. května 2019 ve 12:47

V pátek 7. června uslyšíte Jitku Zelenkovou, Patra Soviče & Gramofon, uvidíte taneční skupinu seniorek Hortenzie a můžete si zahrát pétanque. Na Novovysočanské se konají Letní slavnosti.

Ryder´s bazar. Dobročinný módní bazar na podporu stáří a Sue Ryder

17. května 2019 v 08:34

Tradiční dobročinný módní bazar se letos uskuteční ve středu 22. května na Novoměstské radnici v prostoru Mázhauzu na Karlově náměstí. Vydělané peníze pomohou Sue Ryder zaplatit zdravotnický materiál nehrazený pojišťovnami.

Fresh senior festival 2019: Festival pro všechny generace

16. května 2019 v 10:11

Sedmý ročník Fresh senior festivalu se koná tradičně v prostředí galerie Villa Pellé a její zahrady. V úterý 28. května se návštěvníci mohou těšit na swingovou kapelu Shadde Yadda, nestárnoucí Petru Černockou a kapelu Hamleti s frontmanem Alešem Hámou.

Setkání seniorů Prahy 8: Procházím se Ulicí

14. května 2019 ve 12:35

Praha 8 vás zve seniory na pravidelné setkání.

Exkurze pro seniory do Senátu

14. května 2019 v 07:12

Navštívit prostory Senátu mohou senioři Prahy 1 v pátek 24. května ve 13 hodin.

V úterý budou senioři v Janovské slavit

13. května 2019 v 06:18

Praha 15 zve seniory v úterý 14. května na oslavu Dne seniorů.

Den seniorů Prahy 15

8. května 2019 ve 13:13

Zahradní slavnost pořádána MČ Praha 15 a CSOP Praha 15 se koná v úterý 14. května.

Sportovní hry seniorů a handicapovaných občanů Jižního Města

6. května 2019 ve 22:53

Další ročník sportovních her seniorů a handicapovaných se koná 6. června ve stravovacím centru v Křejpského 1502/8, Praha 11.

Praha 15: Zahradní slavnost v Klubu seniorů

23. dubna 2019 v 07:03

Slavnost zahájí ve čtvrtek 25. dubna ve 14:30 hodin vystoupení dětí ze ZŠ Veronské náměstí pod vedením Mirky Trnkové. Od 15 hodin zahraje Václav Vomáčka a nakonec si senioři poslechnou a zatančí country se skupinou Knokaut.

Další články
Nahoru