dnes
Neděle - skorojasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
26°C
Přehlídce ve stylu první republiky kralovala jednadevadesátiletá modelka Vlasta
Jan Přeučil a modelka Vlasta na přehlídkovém molu. Foto: Centrum RoSa

Přehlídce ve stylu první republiky kralovala jednadevadesátiletá modelka Vlasta

Centrum RoSa v Kobylisích se včera obléklo do stylu první republiky. Už počtvrté se zde konala tradiční módní přehlídka zralých modelek. Poprvé si roli modelky vyzkoušela jednadevadesátiletá paní Vlasta, kterou provedl patron přehlídky, herec Jan Přeučil.

Dvacet dam v kategorii 70+ čekal desetimetrový červený koberec. Poprvé se na molo vydá 91letá paní Vlasta, obyvatelka Rezidence RoSa.

„Nemohu si užít boty na podpatku, protože mám nemocné nohy, obleču si tedy kalhoty – ty za první republiky začaly nosit emancipované ženy! Vezmu si také stylový klobouček a šperky, asi dlouhé korále. Hlavně, aby to nebyla ostuda“ usmála se vitální modelka, které bude už v zimě 92 let.

Rámě podal paní Vlastě patron letošní přehlídky, herec Jan Přeučil. „Velice rád se oblékám, mám módu rád, patří to k životnímu stylu a k člověku. Každý by měl o sebe dbát v jakémkoli věku. Na molo nevyjdu poprvé, ale těším se, že provedu dámu v takovém věku přes 90 let, která o sebe tak pečuje. Smekám svůj klobouk,“ řekl Jan Přeučil.

Modelky tradičně obléká Marks&Spencer. Stylistka Aneta Kaderková vybrala aktuální modely tak, aby odpovídaly době první republiky. „Vybírali jsme takové kousky, které po vzoru první republiky podtrhují eleganci a ženskost. Patří sem halenky, kabátky, šaty a sukně do půl lýtek, perly a kloboučky i psaníčka do ruky,“ upřesnila výběr Aneta Kaderková a dodala: „Byla to móda decentní ale hravá, roztomile stydlivá, ale také rafinovaná bez potřeby odhalování. Móda ulic i stříbrného plátna, osobností a osudových žen.“

„Centrum RoSa je otevřený prostor všem, kteří chtějí využít svůj volný čas smysluplně. Navíc se zde také pobaví a získají nové přátele. To dokazuje i tato tradiční akce – módní přehlídka, která má už IV. ročník a stala se nedílnou součástí léta v RoSe. Těšíme se každý den na nové návštěvníky, ať už přijdou do Centra RoSa na přednášky, do knihovny nebo zkusit nějakou dílnu. RoSa je otevřená celé rodině,“ uvedla Anna Ježková za Centrum a Rezidenci RoSa.


Na diskotéku Miloše Skalky do Švehlovy sokolovny

Včera v 07:11

Na taneční diskotéku všech dob zve radnice patnácté městské části. V pátek 14. září ve Švehlově sokolovně hraje Miloš Skalka a jako hosta si pozval herce a zpěváka Milana Peroutku.

Cvičení Seniorfitnes na radnici

16. srpna 2018 v 11:12

Od úterý 12. září od 13:30 hodin začne pravidelné cvičení Seniorfitnes – zdravotní cvičení s novou lektorkou Blaženou Bajgerovou na suchdolské radnici ve velké zasedací místnosti.

Domov pro seniory Chodov zve na srpnové akce

5. srpna 2018 v 11:22

V srpnu se senioři jedenácté městské části mohou těšit na zpěváka Miroslava Palečka, divadelní představení Hana B., nebo koncert Evy Henychové. Připraven je i program k 50. výročí srpnové okupace.

GasNet se soustředí na podporu seniorů. Za 10 let už firma věnovala více než 25 milionů korun

27. července 2018 ve 12:10

Polohovací lůžka, antidekubitní a zdravotní matrace a hygienické pomůcky – to jsou nejčastější položky nákupů pořizovaných z finančních darů pro domovy seniorů, hospice a další zdravotní a sociální zařízení. Takové zjištění vyplynulo z průzkumu společnosti GasNet ze skupiny innogy. Největší...

Heda Čechová oslavila devadesátku

27. července 2018 v 11:26

Heda Čechová, bývalá televizní hlasatelka a moderátorka Československé televize a Československého rozhlasu, oslavila v ošetřovatelském domě v Roháčově ulici v Praze 3 devadesáté narozeniny.

Géniové si nezávidí. Stylové večery

23. července 2018 v 08:02

V pořadí 5. koncert ze Stylových večerů na téma „Géniové si nezávidí“, které pořádá Praha 2 pro seniory, se bude konat 6. září od 19:30 hodin na Novoměstské radnici.

Senioři mohou navštívit bezplatné kurzy mobilní a počítačové gramotnosti

12. července 2018 v 06:42

Švédská společnost Doro, výrobce mobilních telefonů a dalších řešení a služeb pro seniory, nabízí bezplatné kurzy mobilní a počítačové gramotnosti v centru neziskové organizace Point 50+. Seniorům by tato setkání měla pomoci překonat strach z technologií a odstranit pocit, že práce s počítačem či...

Praha 5: Katalog sociálních služeb pomůže v obtížných situacích

11. července 2018 v 16:11

Každý z nás se může dostat do nepříznivé situace, kterou nebude schopen svými silami, ani s pomocí rodiny či blízkých zvládnout a bude potřebovat pomoc v podobě využití některé sociální služby.

Druhý automobil zdarma pro Jihoměstskou sociální

29. června 2018 v 07:08

Zcela nový vůz značky Dacia Dokker nyní využijí zaměstnanci Jihoměstské sociální v Praze 4. Slavnostní předání druhého sociálního automobilu proběhlo ve středu 27. června za účasti zástupkyně ředitele zařízení Hany Velebilové a zástupce poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt...

Taxík Maxík přepravuje seniory a zdravotně postižené občany

23. června 2018 v 08:10

Od ledna 2017 krouží po Praze 5 Taxík Maxík, který slouží seniorům nad 60 let a handicapovaným občanům z páté městské části. Cestujícím nabízí výhodnou cenu a ulehčuje jim tak život v situacích, které by kvůli věku nebo zdravotnímu omezení těžko zvládali.

Další články
Nahoru