dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
18°C
pozítří
Sobota - skorojasno
16°C
Přehlídce ve stylu první republiky kralovala jednadevadesátiletá modelka Vlasta
Jan Přeučil a modelka Vlasta na přehlídkovém molu. Foto: Centrum RoSa

Přehlídce ve stylu první republiky kralovala jednadevadesátiletá modelka Vlasta

Centrum RoSa v Kobylisích se včera obléklo do stylu první republiky. Už počtvrté se zde konala tradiční módní přehlídka zralých modelek. Poprvé si roli modelky vyzkoušela jednadevadesátiletá paní Vlasta, kterou provedl patron přehlídky, herec Jan Přeučil.

Dvacet dam v kategorii 70+ čekal desetimetrový červený koberec. Poprvé se na molo vydá 91letá paní Vlasta, obyvatelka Rezidence RoSa.

„Nemohu si užít boty na podpatku, protože mám nemocné nohy, obleču si tedy kalhoty – ty za první republiky začaly nosit emancipované ženy! Vezmu si také stylový klobouček a šperky, asi dlouhé korále. Hlavně, aby to nebyla ostuda“ usmála se vitální modelka, které bude už v zimě 92 let.

Rámě podal paní Vlastě patron letošní přehlídky, herec Jan Přeučil. „Velice rád se oblékám, mám módu rád, patří to k životnímu stylu a k člověku. Každý by měl o sebe dbát v jakémkoli věku. Na molo nevyjdu poprvé, ale těším se, že provedu dámu v takovém věku přes 90 let, která o sebe tak pečuje. Smekám svůj klobouk,“ řekl Jan Přeučil.

Modelky tradičně obléká Marks&Spencer. Stylistka Aneta Kaderková vybrala aktuální modely tak, aby odpovídaly době první republiky. „Vybírali jsme takové kousky, které po vzoru první republiky podtrhují eleganci a ženskost. Patří sem halenky, kabátky, šaty a sukně do půl lýtek, perly a kloboučky i psaníčka do ruky,“ upřesnila výběr Aneta Kaderková a dodala: „Byla to móda decentní ale hravá, roztomile stydlivá, ale také rafinovaná bez potřeby odhalování. Móda ulic i stříbrného plátna, osobností a osudových žen.“

„Centrum RoSa je otevřený prostor všem, kteří chtějí využít svůj volný čas smysluplně. Navíc se zde také pobaví a získají nové přátele. To dokazuje i tato tradiční akce – módní přehlídka, která má už IV. ročník a stala se nedílnou součástí léta v RoSe. Těšíme se každý den na nové návštěvníky, ať už přijdou do Centra RoSa na přednášky, do knihovny nebo zkusit nějakou dílnu. RoSa je otevřená celé rodině,“ uvedla Anna Ježková za Centrum a Rezidenci RoSa.


Praha 11 zve na koncert

12. října 2018 v 11:15

Koncert Yvetty Simonové, stálice české populární hudby, která před publikem vystupuje už více než půl století, si můžete poslechnout 16. října od 14:30 v KC Zahrada.

Melodie pro každého v Chodovské tvrzi

8. října 2018 v 08:53

Ve středu 10. října v 19 hodin začne první díl hudebního cyklu Melodie pro každého, ve kterém zazní písničky J. Suchého a J. Šlitra i jiné nestárnoucí hity z repertoáru divadla Semafor.

Dušičkové dekorace na radnici

8. října 2018 v 08:19

Radnice třinácté městské části umožní seniorům vyrobit si dušičkové dekorace.

Posvícenská zábava pro seniory

7. října 2018 v 08:30

Jihoměstská sociální zve na Posvícení, které proběhne ve středu 17. října od 13:30 do 18 hodin.

Trojka pro seniory zve v říjnu na Nordic Walking

3. října 2018 v 07:05

Pro začátečníky i pokročilé bez registrace, i nepravidelně.

Praha 9 zve na program k Mezinárodnímu dni seniorů

2. října 2018 ve 22:47

Sto let Československa – 100 let české dechovky – Krajanka Václava Hlaváčka. Pořad k výročí republiky složený z nejkrásnějších písniček, které provázely vznik republiky a zachytily proměnu dechovky v celém období od roku 1918 do roku 2018.

V Obecním domě se koná letos již druhé setkání seniorů

29. září 2018 v 10:10

Nezvykle velkému zájmu se těší společenská akce Podzimní setkání konané v Obecním domě. Dorazilo na ni téměř 1300 seniorů z celé Prahy. Po velkém úspěchu jarního setkání seniorů uspořádalo hlavní město Praha další setkání seniorů, tentokrát podzimní. Opět bylo určeno především klientům...

Další články
Nahoru