Dnes Pondělí - polojasno -1°C
Zítra Úterý - jasno -1°C
Pondělí 6. 2. 2023
Svátek má Vanda
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Přehledně: Dopravní omezení na hlavních pražských komunikacích v létě a na podzim
Probíhající rekonstrukce tramvajové trati na Rašínově nábřeží pod Vyšehradem. Foto: red

Přehledně: Dopravní omezení na hlavních pražských komunikacích v létě a na podzim

Na hlavních komunikacích v Praze v rámci letošní stavební sezóny probíhá a bude ještě probíhat několik velkých stavebních akcí s významným dopadem na plynulost dopravy. Dopravní opatření se v některých případech týkají nejen automobilové dopravy, ale i MHD. Server Pražský patriot o tom informoval magistrát.

Cestující ve veřejné dopravě a řidiči aut ode soboty neprojedou Vyšehradským tunelem z Podskalí do Podolí. Kvůli výměně tramvajových kolejí bude až do pátku 27. srpna přerušený provoz mezi zastávkami Výtoň a Podolská vodárna.

Tramvaje nahrazuje lodní linka X21, která jezdí mezi náplavkou v Podskalí a přístavním molem na přístavní hrázi za areálem jachtingového klubu v Podolí. Lidé mohou také zhruba kilometrový úsek zdolat na kole nebo pěšky, tunel se pro cyklisty a chodce neuzavřel.

Kvůli výluce byla mezi zastávkami Podolská vodárna a Pražského povstání posílená autobusová linka 134, posíleny byly autobusy na Smíchovské nádraží a na Budějovickou.

V centru je kvůli rekonstrukci vodovodního řadu a úpravě tramvajových zastávek zcela uzavřena až do poloviny října komunikace Bělehradská mezi ulicemi Jugoslávskou a Anglickou. Doprava je vedena po objízdných trasách a tramvaje jedou dle výlukových jízdních řádů.

Významné dopravní omezení je také v Praze 3, kde bude až do konce listopadu pokračovat rekonstrukce ulice Koněvova, nyní v úseku mezi ulicemi Černínovou a Rokycanovou. Doprava je v závislosti na jednotlivých etapách prací buď zcela vyloučena, nebo umožněna pouze ve směru do centra. Při uzavírce jsou pro řidiče vyznačeny objízdné trasy a upraven provoz autobusů MHD.

Ulicí Jana Želivského také projedete s komplikacemi, protože se obnovuje kanalizace a vodovod u Basilejského náměstí (do konce prázdnin) a nákladového nádraží Žižkov (do konce letošního roku).

Ve Vinohradské ulici čekejte zdržení u metra Flora, kde bude z důvodu obnovy vodovodu až přibližně do poloviny srpna uzavřena část vozovky a vyloučen tramvajový provoz.

Se zdržením, především v ranní a odpolední špičce, je nutné počítat také na Hlávkově mostě, vzhledem k výměně dlažby vozovky, která je plánována po etapách do konce října.

Velký zásah do dopravy představuje úplná uzavírka ulice Průběžná v Praze 10 pod železničním mostem z důvodu rekonstrukce mostu, výstavby železniční stanice Zahradní Město a souvisejících prací s termínem ukončení v polovině září. Odkloněny ze svých pravidelných tras jsou i tramvajové a autobusové linky MHD.

Problémy na cestě můžete čekat také na výpadovce z Prahy do Kutné hory, kde bude kvůli rekonstrukci komunikací Kutnohorská a Přátelství až do poloviny prosince omezen provoz mezi Dolními Měcholupy a Uhříněvsí, přičemž z Prahy ven se jezdí jednosměrně, do Prahy po značených objížďkách.

Informace o aktuálních i plánovaných uzavírkách na hlavních pražských komunikacích je možné jednoduše získat ve webové aplikaci Opravujeme.to provozované hl. m. Prahou, na webu Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a.s., související informace o změnách provozu tramvajových a autobusových linek na internetových stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy, a.s., nebo Pražské integrované dopravy.


Autor: red

Další zastávky v Praze 4 získají nové přístřešky

25. ledna 2023 ve 12:25

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v Praze 4 v obměně přístřešků na tramvajových zastávkách. Během uplynulého víkendu byla vyměněna zastávka Palouček na Táborské ve směru k Nuselské radnici a příští víkend, 28. ledna, přijde na řadu zastávka ve směru Pražské...

TSK využila teplého počasí. Za první lednové týdny opravila přes sedm a půl tisíce výtluků

23. ledna 2023 v 10:55

Mrazivé počasí v první polovině prosince s následnou rychlou oblevou poškodilo na řadě míst vozovky tak, že by bez provizorní opravy musela být snižována rychlost nebo jinak omezována doprava, a to zejména na hlavních tazích, kde jezdí i MHD.

Samoobslužné bezhotovostní jízdenkové terminály jsou v provozu ve všech autobusech DPP

23. ledna 2023 v 10:14

Cestující na všech městských linkách provozovaných Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) si mohou zakoupit jízdenky bezhotovostně prostřednictvím samoobslužných terminálů. DPP jich od podzimu nainstaloval 1200 kusů do všech svých autobusů, elektrobusů a trolejbusů. 

Zlíchovský tunel bude ve středu uzavřen

22. ledna 2023 v 11:53

Od 25. ledna do 26. ledna bude v noci od 23 do 5 hodin uzavřen západní tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Další články
Nahoru