Dnes Úterý - polojasno 24°C
Zítra Středa - bourky 26°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Přehledně: Dopravní omezení na hlavních pražských komunikacích v létě a na podzim
Probíhající rekonstrukce tramvajové trati na Rašínově nábřeží pod Vyšehradem. Foto: red

Přehledně: Dopravní omezení na hlavních pražských komunikacích v létě a na podzim

Na hlavních komunikacích v Praze v rámci letošní stavební sezóny probíhá a bude ještě probíhat několik velkých stavebních akcí s významným dopadem na plynulost dopravy. Dopravní opatření se v některých případech týkají nejen automobilové dopravy, ale i MHD. Server Pražský patriot o tom informoval magistrát.

Cestující ve veřejné dopravě a řidiči aut ode soboty neprojedou Vyšehradským tunelem z Podskalí do Podolí. Kvůli výměně tramvajových kolejí bude až do pátku 27. srpna přerušený provoz mezi zastávkami Výtoň a Podolská vodárna.

Tramvaje nahrazuje lodní linka X21, která jezdí mezi náplavkou v Podskalí a přístavním molem na přístavní hrázi za areálem jachtingového klubu v Podolí. Lidé mohou také zhruba kilometrový úsek zdolat na kole nebo pěšky, tunel se pro cyklisty a chodce neuzavřel.

Kvůli výluce byla mezi zastávkami Podolská vodárna a Pražského povstání posílená autobusová linka 134, posíleny byly autobusy na Smíchovské nádraží a na Budějovickou.

V centru je kvůli rekonstrukci vodovodního řadu a úpravě tramvajových zastávek zcela uzavřena až do poloviny října komunikace Bělehradská mezi ulicemi Jugoslávskou a Anglickou. Doprava je vedena po objízdných trasách a tramvaje jedou dle výlukových jízdních řádů.

Významné dopravní omezení je také v Praze 3, kde bude až do konce listopadu pokračovat rekonstrukce ulice Koněvova, nyní v úseku mezi ulicemi Černínovou a Rokycanovou. Doprava je v závislosti na jednotlivých etapách prací buď zcela vyloučena, nebo umožněna pouze ve směru do centra. Při uzavírce jsou pro řidiče vyznačeny objízdné trasy a upraven provoz autobusů MHD.

Ulicí Jana Želivského také projedete s komplikacemi, protože se obnovuje kanalizace a vodovod u Basilejského náměstí (do konce prázdnin) a nákladového nádraží Žižkov (do konce letošního roku).

Ve Vinohradské ulici čekejte zdržení u metra Flora, kde bude z důvodu obnovy vodovodu až přibližně do poloviny srpna uzavřena část vozovky a vyloučen tramvajový provoz.

Se zdržením, především v ranní a odpolední špičce, je nutné počítat také na Hlávkově mostě, vzhledem k výměně dlažby vozovky, která je plánována po etapách do konce října.

Velký zásah do dopravy představuje úplná uzavírka ulice Průběžná v Praze 10 pod železničním mostem z důvodu rekonstrukce mostu, výstavby železniční stanice Zahradní Město a souvisejících prací s termínem ukončení v polovině září. Odkloněny ze svých pravidelných tras jsou i tramvajové a autobusové linky MHD.

Problémy na cestě můžete čekat také na výpadovce z Prahy do Kutné hory, kde bude kvůli rekonstrukci komunikací Kutnohorská a Přátelství až do poloviny prosince omezen provoz mezi Dolními Měcholupy a Uhříněvsí, přičemž z Prahy ven se jezdí jednosměrně, do Prahy po značených objížďkách.

Informace o aktuálních i plánovaných uzavírkách na hlavních pražských komunikacích je možné jednoduše získat ve webové aplikaci Opravujeme.to provozované hl. m. Prahou, na webu Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a.s., související informace o změnách provozu tramvajových a autobusových linek na internetových stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy, a.s., nebo Pražské integrované dopravy.


Autor: red

Zlíchovský tunel bude několik nocí uzavřen

24. června 2022 v 08:48

Ve Zlíchovském tunelu probíhá výměna sodíkového osvětlení za osvětlení s LED zdroji včetně napájení, probíhají proto noční uzavírky tunelu.

Letní uzavírka části Hornoměcholupské ulice

24. června 2022 v 08:42

V pondělí 4. července 2022 zahájí Technická správa komunikací (TSK) první fázi opravy Hornoměcholupské ulice.

Oprava uzavře Kosteleckou ulici

22. června 2022 v 15:20

Technická správa komunikací (TSK) provede v období od 2. do 10. července opravu Kostelecké ulice v úseku mezi ulicemi Tupolevova (kruhový objezd) a Cukrovarská (železniční přejezd).

Dnes v noci se uzavře Zlíchovský tunel

20. června 2022 v 11:27

Od 20. června od 23 hodin do 21.června do 5 hodin bude uzavřen západní tubus – směr Barrandovský most, a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Tunelový komplex Blanka bude ve čtvrtek v noci uzavřen

15. června 2022 v 10:29

Z důvodu pravidelné údržby tunelů bude Tunelový komplex Blanka od čtvrtka 16. června od 23 hodin do pátku 17. června do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru