Dnes Úterý - oblacno -1°C
Zítra Středa - oblacno 2°C
Úterý 26. 1. 2021
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Přehled letních výluk v pražské MHD. Omezení budou v metru i na tramvajových tratích
Výměna pražců v metru na lince C. Foto: archiv

Přehled letních výluk v pražské MHD. Omezení budou v metru i na tramvajových tratích

Cestující v pražské MHD čeká v létě několik výluk. Měnit na lince C pražce a opravovat bezpečnostní zařízení se chystá dopravní podnik (DPP). Pokračovat budou také již započaté rekonstrukce tramvajových tratí. Podnik se chystá v létě provést práce za zhruba 300 milionů korun.

Začátek letních prázdnin a prodloužený víkend díky dvěma státním svátkům DPP tradičně již několik let využívá k výměně dřevěných pražců za betonové na nejstarším úseku pražského metra na lince C. Letos bude práce provádět téměř v samotném centru Prahy mezi stanicemi I. P. Pavlova a Muzeem, což je zatím nejdelší úsek, ve kterém je potřebné původní pražce pocházející z roku 1974 vyměnit.

Proto práce letos potrvají až 9 dnů, začnou v sobotu 4. července a potrvají až do neděle 12. července do noci. Metro na lince C bude během výluky jezdit v úsecích Háje – Pražského povstání a Letňany – Hlavní nádraží.

Mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží bude zavedena náhradní autobusovou dopravu XC. V úseku Pražské povstání – Hlavní nádraží bude metro opět jezdit od pondělí 13. července.

Kromě toho dodje v neděli 26. července ve stanici Ládví k výměně technologie zabezpečovacího zařízení. Původní technologie elektronického stavidla pochází z roku 2004 a neodpovídá současným požadavkům a potřebám provozu v metru.

Proto bude v neděli 26. července přerušen provoz metra na lince C v úseku Nádraží Holešovice – Letňany a zavedena náhradní autobusová i tramvajová doprava XC. Na podzim a v příštím roce dojde k modernizaci zabezpečovacího zařízení také ve stanicích Depo Hostivař, Nádraží Holešovice a Letňany.

Rekonstrukce tramvajových tratí

V létě dojde k realizaci hlavních etap rozsáhlých rekonstrukcí tramvajových tratí v Nádražní a Starostrašnické, respektive v ulici V Olšinách. Hlavní letošní etapu rekonstrukce tramvajové tratě v Nádražní ulici DPP zahájil 1. června. Během ní DPP odstraní původní tramvajovou trať a položí novou v těsném sousedství železniční tratě Praha – Plzeň.

Po dokončení prací na konci října již nebude tramvajová trať vedena prostředkem ulice, jak tomu bylo doposud, ale bude oddělena od automobilového provozu. Kromě toho bude u Lihovaru založen kolejový trojúhelník pro plánovaný Dvorecký most a v Nádražní ulici Technická správa komunikací opraví povrchy vozovek, chodníky a most nad železniční tratí, který pochází z roku 1988.

Ve Starostrašnické a v ulici V Olšinách bude od 4. června se uskuteční hlavní etapa rekonstrukce tramvajové tratě. Práce zde budou probíhat až do konce letních prázdnin, do neděle 30. srpna. Na začátku července začne také rekonstrukce vjezdu do vozovny Strašnice a výměna kolejových konstrukcí na dvoře samotné vozovny, která tak bude poprvé po 48 letech uzavřena po celou dobu letních prázdnin.

V létě budou také změněny jízdní řády. V pražské MHD bude omezen večerní a noční provoz a u autobusů také provoz mimo špičku a o víkendech. Prodlouženy budou intervaly a zrušeny některé linky. Opatření souvisí s nižším počtem cestujících v létě i letošním poklesem turismu způsobeným koronavirem. Změny se nebudou týkat pouze vlaků zařazených do pražské integrované dopravy.

Přehled nejdůležitějších oprav a rekonstrukcí v létě

METRO C PRAŽSKÉHO POVSTÁNÍ – HLAVNÍ NÁDRAŽÍ

Termín: 4. 7. – 12. 7. 2020

Počet dnů bez provozu metra: 9

Obnovení provozu metra od: pondělí 13. 7. 2020

Rozsah stavebních prací: výměna dřevěných pražců za betonové

Úsek bez provozu metra: Pražského povstání – Hlavní nádraží

Provoz metra C: Letňany – Hlavní nádraží a Pražského povstání – Háje

Náhradní autobusová doprava: NAD XC bude zavedena

 

REKONSTRUKCE TRAMVAJOVÉ TRATĚ NÁDRAŽNÍ, 2. ETAPA

Termín: 1. 6. – 30. 10. 2020

Obnovení provozu tramvají: od soboty 31. 10. 2020

Rozsah staveních prací: rekonstrukce tramvajové tratě v Nádražní ulici

Úsek bez tramvajového provozu: obratiště tramvají Smíchovské nádraží – obratiště Hlubočepy

Náhradní autobusová doprava: zavedena NAD X12

 

REKONSTRUKCE TRAMVAJOVÉ TRATĚ STAROSTRAŠNICKÁ – V OLŠINÁCH, 2. ETAPA

Termín: 4. 6. – 30. 8. 2020

Obnovení provozu tramvají: od pondělí 31. 8. 2020

Rozsah staveních prací: rekonstrukce tramvajové tratě ve Starostrašnické a v ulici V Olšinách

Úsek bez tramvajového provozu: od křížení ulic Vinohradské se Starostrašnickou po křížení ulic Průběžné s ulicí V Olšinách.

Náhradní autobusová doprava: zavedena NAD X7

 

METRO C NÁDRAŽÍ HOLEŠOVICE – LETŇANY

Termín: neděle 26. 7. 2020

Počet dnů bez provozu metra: 1

Obnovení provozu metra od: pondělí 27. 7. 2020

Rozsah stavebních prací: modernizace zabezpečovacího zařízení

Úsek bez provozu metra: Nádraží Holešovice – Letňany

Provoz metra C: Nádraží Holešovice – Háje

Náhradní autobusová a tramvajová doprava XC bude zavedena.

 

METRO C PRAŽSKÉHO POVSTÁNÍ – KAČEROV

Termín: neděle 26. 9. – 28. 9. 2020

Počet dnů bez provozu metra: 3

Obnovení provozu metra od: úterý 29. 9. 2020

Rozsah stavebních prací: výměna dřevěných pražců za betonové

Úsek bez provozu metra: Pražského povstání – Kačerov

Provoz metra C: Letňany – Pražského povstání a Kačerov – Háje

Náhradní autobusová doprava: NAD XC bude zavedena


Praha 2: Odbor dopravy a územního rozvoje v karanténě

19. ledna 2021 v 16:47

Odbor dopravy a územního rozvoje (ODÚR) Prahy 2 bude fungovat od středy 20. ledna v omezeném režimu.

Dopravní omezení v Průběžné

14. ledna 2021 v 07:34

V souvislosti s pokračováním stavebních prací bude od 16. do 30. ledna uzavřena část ulice Průběžná v Praze 10. Uzavřen bude úsek mezi ulicemi Na Padesátém a Švehlova v obou směrech. 

Bubenečský tunel od čtvrtka v noci uzavřen

12. ledna 2021 v 11:03

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů TKB bude Bubenečský tunel od čtvrtka 14. ledna od 23 hodin do pátku 15. ledna do 5 hodin uzavřen.

Od středy bude uzavřen tunel Mrázovka

11. ledna 2021 v 10:35

Z důvodu čištění kamer, pravidelné údržby a kontroly technologie bude tunel Mrázovka od středy 13. ledna od 23 hodin do čtvrtka 14. ledna do 5 hodin uzavřen.

V oblasti Petřin bude dva měsíce výluka pěti autobusových linek

10. ledna 2021 v 10:47

Od úterý 12. ledna začíná výluka na autobusových linkách 108, 168, 191, 260 a 910 v oblasti Petřin. Z důvodu pokračujících oprav kanalizace v ulici Na Petřinách bude od úterý 12. ledna po dobu přibližně dva měsíců vyloučen provoz mezi zastávkami Petřiny – Sídliště Petřiny pouze...

Pohonné hmoty na začátku roku zlevnily

9. ledna 2021 v 16:27

Pohonné hmoty v metropoli na začátku roku mírně zlevnily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 28,65 koruny, před týdnem byl o 14 haléřů dražší, informovala ČTK. O 21 haléřů na litru zlevnila i nafta, za litr teď řidiči zaplatí průměrně...

Oprava vozovky na Jižní spojce

8. ledna 2021 v 08:18

V úterý 12. ledna provede Technická správa komunikací nutnou havarijní opravu nebezpečných výtluků na Jižní spojce. Jedná se o část pravého (pomalého) jízdního pruhu v místě těsně za lanovým mostem ve směru do centra (směr na Prahu 4 a Barrandovský most).

Praha 5 od ledna rozšiřuje parkovací zóny

7. ledna 2021 v 06:14

Praha 5 od 4. ledna rozšířila zóny placeného stání (ZPS) do dalších dvou lokalit. První z nich se nachází v okolí sídliště Podbělohorská, druhá pak v oblasti Horních Cibulek, kde dochází k rozšíření zón, které zde byly zavedeny v roce 2020.

Další články
Nahoru