Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - jasno 3°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Přehled airsoftových doplňků
Ilustrační foto: gunfire.com

Přehled airsoftových doplňků

Připravili jsme pro vás seznam nejdůležitějších a nejoblíbenějších doplňků, které se v airsoftu často používají. Používají je jak začátečníci, tak zkušení hráči, protože zvyšují bezpečnost při hře, umožňují lepší výsledky a často také zajišťují i zvyšují náš komfort. I když nemusíme používat veškeré dostupné airsoftové doplňky, rozhodně se vyplatí postavit si vlastní set, díky kterému budeme mít ze střelby ještě větší radost. Ochranné doplňky

V každém střeleckém sportu je bezpečnost nejdůležitější, a proto jsou v airsoftu povinné ochranné brýle/taktické brýle splňující balistické normy. Bez nich nevstoupíme do boje a musíme je mít nasazené vždy, když jsme na hřišti.

Další ochranné doplňky nejsou nutné, ale každopádně se vyplatí je mít.

Chrániče kolen a loktů nejen zabraňují zranění, ale také zvyšují komfort při střelbě, kdy si musíme kleknout nebo se opřít o tvrdý povrch. Podobnou roli hrají i ochranné rukavice, které navíc poskytují lepší úchop zbraně. Vyplatí se volit modely určené ke střelbě, které jsou lehké a umožňují přesnou manipulaci se zbraní a zároveň chrání před pořezáním a jiným poraněním ruky.

Střelecké příslušenství

Airsoft také vyžaduje vybavení, které nám umožní dosahovat lepších výsledků na bojišti. Co to znamená? Delší a přesnější zásahy. K nim jistě pomáhají optické zaměřovače, jako jsou kolimátory s červeným bodem (na krátké a střední vzdálenosti) a puškohledy (když se specializujeme na střelbu). Nenahrazují dovednost a trénink, ale těží z nich i ti nejzkušenější střelci. 

Taktická svítilna je zase nepostradatelná v tmavém prostředí, tedy při CQB hrách a střílečkách pořádaných po setmění. Jedná se o malé a lehké zařízení, které lze pohodlně namontovat na zbraň, konkrétně na lištu RIS. Jedná se o další střelecké vybavení, které se v airsoftu běžně používá.

Taktické vybavení

Na výběr máme i celou řadu taktických/vojenských doplňků, které řada hráčů ochotně využívá, ale nijak neovlivňují naše střelecké výsledky. Mezi takovou výbavu určitě patří odolné, funkční a pohodlné vojenské oblečení. Pokud má na sobě kamufláž, můžeme lépe implementovat naše taktické předpoklady a také zvýšit realistický zážitek ze hry.

Oblečení velmi dobře doplňují helmy a taktické vesty. Helma zároveň slouží jako ochrana hlavy a vesta poskytuje rychlý přístup k potřebnému příslušenství, jako jsou náhradní zásobníky, baterie nebo nádoby s plynem. Velmi užitečná je také přepravní taška/kufr, do které můžeme zabalit veškeré výše uvedené vybavení a především samotnou zbraň. Nejen, že v něm bezpečně převezeme veškeré naše vybavení, ale také jej později snadno uskladníme doma.


Do projektu Mládež v kraji se zapojila Praha 10

Dnes v 07:15

Praha 10 se zapojila do projektu Mládež v kraji. Jeho prostřednictvím bude možné finančně podpořit veřejně prospěšné projekty mladých lidí.

Studenti v roli astronautů. Úniková hra představí, jak se žije na vesmírné stanici

Včera ve 13:31

Průběh kosmického letu, běžný život na oběžné dráze, ale i nebezpečí a rizika, kterým mohou astronauti čelit, představuje nová aplikace využívající virtuální realitu. Na jejím vzniku se podíleli výzkumníci z katedry počítačové grafiky a interakce Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze ve spolupráci...

Jak vybrat tu správnou základní školu pro prvňáčka

Včera v 10:08

Je lepší státní, nebo soukromá škola? Zvolit alternativní vzdělávání, nebo raději klasiku? Anebo vzdělávat dítě doma a do institucí vůbec neposílat? Jak se v tom mají rodiče orientovat?

Fakultní nemocnice v Motole opět obhájila akreditaci

19. února 2024 v 11:02

Ve dnech 22. – 25. ledna proběhlo ve Fakultní nemocnici v Motole akreditační šetření zahrnující hodnocení kvality a bezpečí poskytované péče. Certifikát hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče obhájila nemocnice na další tři roky.

Kurz první pomoci dětem

18. února 2024 v 09:09

V kurzu se v sobotu 24. února naučíte nejen pomoci svému či jinému dítěti při úrazech, nehodách či náhlých nemocech, ale především zvládnout obrovský stres, který z dané situace vyplývá a který mnohdy rozhoduje o tom, jak moc správně budete schopný na místě...

Podvečery pro rodinu o rodině: Setkání s Hanou Fifkovou

15. února 2024 v 07:37

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví radnice Prahy 8 a místostarostka Vladimíra Ludková (ODS) zvou na Podvečery pro rodinu o rodině.

Nemocnice Na Františku zkrátila čekací doby na ortopedické zákroky

13. února 2024 ve 12:18

Ortopedické oddělení Nemocnice Na Františku v Praze 1 zkrátilo čekací doby na nejvíce žádané operační zákroky, jako jsou artroskopie nebo totální kloubní náhrady.

Vše o úsporném bydlení

12. února 2024 v 09:56

Nechte si poradit, jak vybudovat moderní úsporné bydlení. Zúčastněte se už tento týden 15. – 17. února veletrhů FOR PASIV a FOR WOOD, které se konají ve výstavním areálu v Letňanech. Různě zaměřené expozice vám představí to nejlepší z nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb a...

Další články
Nahoru