Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 16. 7. 2024
Svátek má Luboš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Přehled airsoftových doplňků
Ilustrační foto: gunfire.com

Přehled airsoftových doplňků

Připravili jsme pro vás seznam nejdůležitějších a nejoblíbenějších doplňků, které se v airsoftu často používají. Používají je jak začátečníci, tak zkušení hráči, protože zvyšují bezpečnost při hře, umožňují lepší výsledky a často také zajišťují i zvyšují náš komfort. I když nemusíme používat veškeré dostupné airsoftové doplňky, rozhodně se vyplatí postavit si vlastní set, díky kterému budeme mít ze střelby ještě větší radost. Ochranné doplňky

V každém střeleckém sportu je bezpečnost nejdůležitější, a proto jsou v airsoftu povinné ochranné brýle/taktické brýle splňující balistické normy. Bez nich nevstoupíme do boje a musíme je mít nasazené vždy, když jsme na hřišti.

Další ochranné doplňky nejsou nutné, ale každopádně se vyplatí je mít.

Chrániče kolen a loktů nejen zabraňují zranění, ale také zvyšují komfort při střelbě, kdy si musíme kleknout nebo se opřít o tvrdý povrch. Podobnou roli hrají i ochranné rukavice, které navíc poskytují lepší úchop zbraně. Vyplatí se volit modely určené ke střelbě, které jsou lehké a umožňují přesnou manipulaci se zbraní a zároveň chrání před pořezáním a jiným poraněním ruky.

Střelecké příslušenství

Airsoft také vyžaduje vybavení, které nám umožní dosahovat lepších výsledků na bojišti. Co to znamená? Delší a přesnější zásahy. K nim jistě pomáhají optické zaměřovače, jako jsou kolimátory s červeným bodem (na krátké a střední vzdálenosti) a puškohledy (když se specializujeme na střelbu). Nenahrazují dovednost a trénink, ale těží z nich i ti nejzkušenější střelci. 

Taktická svítilna je zase nepostradatelná v tmavém prostředí, tedy při CQB hrách a střílečkách pořádaných po setmění. Jedná se o malé a lehké zařízení, které lze pohodlně namontovat na zbraň, konkrétně na lištu RIS. Jedná se o další střelecké vybavení, které se v airsoftu běžně používá.

Taktické vybavení

Na výběr máme i celou řadu taktických/vojenských doplňků, které řada hráčů ochotně využívá, ale nijak neovlivňují naše střelecké výsledky. Mezi takovou výbavu určitě patří odolné, funkční a pohodlné vojenské oblečení. Pokud má na sobě kamufláž, můžeme lépe implementovat naše taktické předpoklady a také zvýšit realistický zážitek ze hry.

Oblečení velmi dobře doplňují helmy a taktické vesty. Helma zároveň slouží jako ochrana hlavy a vesta poskytuje rychlý přístup k potřebnému příslušenství, jako jsou náhradní zásobníky, baterie nebo nádoby s plynem. Velmi užitečná je také přepravní taška/kufr, do které můžeme zabalit veškeré výše uvedené vybavení a především samotnou zbraň. Nejen, že v něm bezpečně převezeme veškeré naše vybavení, ale také jej později snadno uskladníme doma.


40. ročník světového finále Schwarzkopf Elite Model Look hostila Praha

23. června 2024 v 11:43

Pražská O2 arena se v sobotu 15. června 2024 stala centrem modelingového světa. Hostila totiž světové finále 40. ročníku nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, které proběhlo v české metropoli již potřetí. Odborná porota vyhlásila vítěze Micklate Décio Macobola...

Možnosti sociálních služeb i rady odborníků nabídl Den zdraví a Veletrh sociálních služeb

20. června 2024 v 07:52

Ve středu 19. června proběhl v Praze 13 na Slunečním náměstí již 9. ročník Dne zdraví a zároveň také Veletrh sociálních služeb. Na travnaté ploše před radnicí byly k dispozici desítky stánků, které návštěvníkům nabídly pestré informace ze světa zdraví, prevence a sociálních...

Dny prevence v DBK se zaměřily na prevenci rakoviny prostaty

16. června 2024 ve 20:54

Ve středu a ve čtvrtek odpoledne se v OC DBK Budějovická konaly Dny prevence, které byly zaměřeny na prevenci rakoviny prostaty.

Dovolená podle gusta NobodyListena? Miluju bordel a smrad, říká s humorem

15. června 2024 v 11:49

DJ NobodyListen alias Jakub Strach má napilno. Známý muzikant a svého času také model se nedávno zapojil do projektu s názvem glo Dialog, který osobně v rámci doprovodné hudební show představil na pražské smíchovské náplavce. Čeká ho prací nabité léto, ale čas najde i na odpočinek. Možná budete...

Praha 13 zve na Den zdraví na Slunečním náměstí

14. června 2024 v 07:07

Praha 13 zve na jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu – Den zdraví, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví a prevence proti nemocem. Děti si mohou zasoutěžit o zajímavé ceny.

Další články
Nahoru