Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Přehled airsoftových doplňků
Ilustrační foto: gunfire.com

Přehled airsoftových doplňků

Připravili jsme pro vás seznam nejdůležitějších a nejoblíbenějších doplňků, které se v airsoftu často používají. Používají je jak začátečníci, tak zkušení hráči, protože zvyšují bezpečnost při hře, umožňují lepší výsledky a často také zajišťují i zvyšují náš komfort. I když nemusíme používat veškeré dostupné airsoftové doplňky, rozhodně se vyplatí postavit si vlastní set, díky kterému budeme mít ze střelby ještě větší radost. Ochranné doplňky

V každém střeleckém sportu je bezpečnost nejdůležitější, a proto jsou v airsoftu povinné ochranné brýle/taktické brýle splňující balistické normy. Bez nich nevstoupíme do boje a musíme je mít nasazené vždy, když jsme na hřišti.

Další ochranné doplňky nejsou nutné, ale každopádně se vyplatí je mít.

Chrániče kolen a loktů nejen zabraňují zranění, ale také zvyšují komfort při střelbě, kdy si musíme kleknout nebo se opřít o tvrdý povrch. Podobnou roli hrají i ochranné rukavice, které navíc poskytují lepší úchop zbraně. Vyplatí se volit modely určené ke střelbě, které jsou lehké a umožňují přesnou manipulaci se zbraní a zároveň chrání před pořezáním a jiným poraněním ruky.

Střelecké příslušenství

Airsoft také vyžaduje vybavení, které nám umožní dosahovat lepších výsledků na bojišti. Co to znamená? Delší a přesnější zásahy. K nim jistě pomáhají optické zaměřovače, jako jsou kolimátory s červeným bodem (na krátké a střední vzdálenosti) a puškohledy (když se specializujeme na střelbu). Nenahrazují dovednost a trénink, ale těží z nich i ti nejzkušenější střelci. 

Taktická svítilna je zase nepostradatelná v tmavém prostředí, tedy při CQB hrách a střílečkách pořádaných po setmění. Jedná se o malé a lehké zařízení, které lze pohodlně namontovat na zbraň, konkrétně na lištu RIS. Jedná se o další střelecké vybavení, které se v airsoftu běžně používá.

Taktické vybavení

Na výběr máme i celou řadu taktických/vojenských doplňků, které řada hráčů ochotně využívá, ale nijak neovlivňují naše střelecké výsledky. Mezi takovou výbavu určitě patří odolné, funkční a pohodlné vojenské oblečení. Pokud má na sobě kamufláž, můžeme lépe implementovat naše taktické předpoklady a také zvýšit realistický zážitek ze hry.

Oblečení velmi dobře doplňují helmy a taktické vesty. Helma zároveň slouží jako ochrana hlavy a vesta poskytuje rychlý přístup k potřebnému příslušenství, jako jsou náhradní zásobníky, baterie nebo nádoby s plynem. Velmi užitečná je také přepravní taška/kufr, do které můžeme zabalit veškeré výše uvedené vybavení a především samotnou zbraň. Nejen, že v něm bezpečně převezeme veškeré naše vybavení, ale také jej později snadno uskladníme doma.


Praha 18 přispívá na prevenci

1. června 2023 v 08:09

Od 1. června mohou obyvatelé Prahy 18 žádat o příspěvek na preventivní vyšetření ve výši 500 korun.

Onkologičtí pacienti oslaví život

31. května 2023 v 08:32

Všichni mají jedno společné – onemocněli rakovinou, dokázali ji překonat a po léčbě žijí. Onkologičtí pacienti po celém světě oslavují svůj život vždy první červnovou neděli. Letos poprvé i v Praze. Na akci Den onkopacientů – Survivorship Day, kterou organizuje Hlas onkologických pacientů, dorazí...

Příspěvek na léči: Praha a Olomoucko vykazují nejdelší lhůty

28. května 2023 ve 14:44

Příspěvek na péči (PnP), který je zásadním nástrojem účinného fungování systému sociální péče v Česku, je jen v pětině případů vyřízen včas. V téměř 80 procentech případů není dodržena zákonná lhůta 60 dnů pro vyřízení žádosti o PnP. Vyplývá to z dotazování poskytovatelů sociálních služeb...

Slunečnice upozorní na roztroušenou sklerózu, zasadí je pacienti

26. května 2023 ve 13:47

Desítky nově zasazených slunečnic upozorní v úterý 30. května v Kateřinské zahradě na roztroušenou sklerózu (RS). Zasadí je tam sami pacienti v rámci akce Rozsviťme Českou republiku. Ta se koná u příležitosti Světového dne RS a startuje půl hodiny po poledni. 

Dny otevřených center pro léčbu migrény začnou v červnu

23. května 2023 ve 22:16

Lidé trpící migrénou, kterých je v Česku více než milion,mohou opět přijít konzultovat svůj stav se specialisty. Po úspěšném prvním ročníku otevře letos své dveře šest Center pro léčbu bolestí hlavy. V červnu se do osvětové akce zapojí Městská poliklinika Praha a Nemocnice Teplice, na podzim budou...

Běh naděje v Lesoparku Letňany

23. května 2023 ve 12:23

Běh naděje, sportovně společenská humanitární akce spojená s veřejnou sbírkou určenou na výzkum rakoviny, se koná ve středu 31. května 2023 v 9 až 17 hodin.

Na vyšetření štítné žlázy čekají lidé i půl roku

22. května 2023 ve 14:38

Pacienti musí na vyšetření štítné žlázy u specialisty čekat i půl roku, protože endokrinologů je málo a jejich kapacitní možnosti nejsou neomezené. O pacienty s mírnými poruchami nebo ty, kteří jsou stabilizovaní a mají zavedenou léčbu, by se přitom v budoucnu mohli starat všeobecní praktičtí...

Zbavte se vrásek s Asombroso - s kolagenovou péčí a krémem s hadím jedem

22. května 2023 ve 13:31

Každá žena touží mít svěží a mladistvou pleť bez vrásek. Dnešní věda je naštěstí daleko a s vráskami se tak už nikdo nemusí smiřovat. Stačí sáhnout po těch správných produktech péče o pleť.

Další články
Nahoru