Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Předžalobní výzvu primátorovi zaslal předseda ANO v Praze. Chce odstranit příspěvek a zveřejnit omluvu
Pokud primátor Hřib neodstraní příspěvky do 4. července, advokát zastupitele Prokopa má od svého klienta zmocnění obrátit se na soud. Ilustrační foto: Freeimages.com

Předžalobní výzvu primátorovi zaslal předseda ANO v Praze. Chce odstranit příspěvek a zveřejnit omluvu

Pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti) zaslal včera předseda ANO v Praze a zároveň předseda zastupitelského klubu opozičního hnutí Ondřej Prokop prostřednictvím svého advokáta Pavla Hráška předžalobní výzvu. V té žádá, aby primátor odstranil ze sociálních sítí příspěvek, ve kterém Hřib uvedl, že Prokop společně s pražským zastupitelem za ANO Radomírem Nepilem v minulosti dosadili do městské společnosti Operátor ICT Luďka Šteffela. Ten je jedním z obviněných v aktuální kauze kolem pražského dopravního podniku. Kromě odstranění příspěvku, který je podle Pokopa lživý, žádá předseda pražského ANO po primátorovi i zveřejnění omluvy.

„ANO má v kauze Dozimetr co vysvětlovat. Zastupitelé ANO Prokop a Nepil dosadili do městské společnosti Operátor ICT nyní obviněného manažera Šteffela. Záhy po mém nástupu jsme ho vyrazil. Pak radil za milion ministryni za ANO Dostálové na MMR s projekty za 1,6 miliardy korun,“ uvedl Hřib tuto sobotu na svém twitterovém účtu a také na facebookovém profilu. Příspěvek doplnil grafickým zobrazením.  

Podle Prokopa a Hráška jsou tvrzení obsažená v příspěvku nepravdivá a jakýkoli náznak spojování Prokopa s probíhající akcí Dozimetr zasahuje do jeho práv nad míru společensky únosnou.

Prokop a jeho zástupce se ohradili také proti Hřibově tvrzení, že primátor Šteffela „záhy po svém nástupu vyrazil“. Podle Hráška Hřib nikdy nebyl členem dozorčí rady společnosti Operátor ICT, která jediná rozhoduje o odvolání členů představenstva.

„Byl to naopak Prokop, za jehož přispění došlo k ukončení účasti Luďka Šteffela ve funkci člena představenstva společnosti Operátor ICT,“ uvedl advokát Hrášek. Podle něj spojování Prokopa s možnou kriminální činností může vést k zásahu do jeho osobnostních práv, zejména práva na ochranu vážnosti, cti a důstojnosti člověka.

Hrášek proto vyzval Hřiba k okamžitému odstranění zmíněného příspěvku za sociálních sítí a zároveň ho vyzval k uveřejnění omluvy na svém twitterovém účtu. Lhůtu dal primátorovi do 4. července. Pokud to do stanoveného termínu primátor neudělá, má Hrášek od Prokopa zmocnění obrátit se na soud s žalobou na ochranu osobnosti.

Hřib na svém facebookovém profilu dále uvedl, že „hnutí ANO dostávalo sponzorské dary od spolku, ve kterém figuroval vazebně stíhaný Zakaría Nemrah, ale také například bratr Andreje Babiše nebo Robert Pergl, který jezdí na dovču s kmotrem Tomášem Hrdličkou.“

„Nemrah nesponzoroval ANO. Ten člověk byl jen členem dozorčí rady nějaké firmy, která poslala ANO v roce 2016 dvě stě tisíc korun. Tomu člověku firma nepatřila, spojení s nim je čistě účelové a trapné. Navíc v roce 2016, pokud vím, není nejmenší podezření, že by páchal jakoukoli trestnou činnost,“ reagoval Prokop.


Autor: puc

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Další články
Nahoru