Dnes Úterý - jasno 26°C
Zítra Středa - skorojasno 24°C
Úterý 26. 9. 2023
Svátek má Andrea
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Předžalobní výzvu primátorovi zaslal předseda ANO v Praze. Chce odstranit příspěvek a zveřejnit omluvu
Pokud primátor Hřib neodstraní příspěvky do 4. července, advokát zastupitele Prokopa má od svého klienta zmocnění obrátit se na soud. Ilustrační foto: Freeimages.com

Předžalobní výzvu primátorovi zaslal předseda ANO v Praze. Chce odstranit příspěvek a zveřejnit omluvu

Pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti) zaslal včera předseda ANO v Praze a zároveň předseda zastupitelského klubu opozičního hnutí Ondřej Prokop prostřednictvím svého advokáta Pavla Hráška předžalobní výzvu. V té žádá, aby primátor odstranil ze sociálních sítí příspěvek, ve kterém Hřib uvedl, že Prokop společně s pražským zastupitelem za ANO Radomírem Nepilem v minulosti dosadili do městské společnosti Operátor ICT Luďka Šteffela. Ten je jedním z obviněných v aktuální kauze kolem pražského dopravního podniku. Kromě odstranění příspěvku, který je podle Pokopa lživý, žádá předseda pražského ANO po primátorovi i zveřejnění omluvy.

„ANO má v kauze Dozimetr co vysvětlovat. Zastupitelé ANO Prokop a Nepil dosadili do městské společnosti Operátor ICT nyní obviněného manažera Šteffela. Záhy po mém nástupu jsme ho vyrazil. Pak radil za milion ministryni za ANO Dostálové na MMR s projekty za 1,6 miliardy korun,“ uvedl Hřib tuto sobotu na svém twitterovém účtu a také na facebookovém profilu. Příspěvek doplnil grafickým zobrazením.  

Podle Prokopa a Hráška jsou tvrzení obsažená v příspěvku nepravdivá a jakýkoli náznak spojování Prokopa s probíhající akcí Dozimetr zasahuje do jeho práv nad míru společensky únosnou.

Prokop a jeho zástupce se ohradili také proti Hřibově tvrzení, že primátor Šteffela „záhy po svém nástupu vyrazil“. Podle Hráška Hřib nikdy nebyl členem dozorčí rady společnosti Operátor ICT, která jediná rozhoduje o odvolání členů představenstva.

„Byl to naopak Prokop, za jehož přispění došlo k ukončení účasti Luďka Šteffela ve funkci člena představenstva společnosti Operátor ICT,“ uvedl advokát Hrášek. Podle něj spojování Prokopa s možnou kriminální činností může vést k zásahu do jeho osobnostních práv, zejména práva na ochranu vážnosti, cti a důstojnosti člověka.

Hrášek proto vyzval Hřiba k okamžitému odstranění zmíněného příspěvku za sociálních sítí a zároveň ho vyzval k uveřejnění omluvy na svém twitterovém účtu. Lhůtu dal primátorovi do 4. července. Pokud to do stanoveného termínu primátor neudělá, má Hrášek od Prokopa zmocnění obrátit se na soud s žalobou na ochranu osobnosti.

Hřib na svém facebookovém profilu dále uvedl, že „hnutí ANO dostávalo sponzorské dary od spolku, ve kterém figuroval vazebně stíhaný Zakaría Nemrah, ale také například bratr Andreje Babiše nebo Robert Pergl, který jezdí na dovču s kmotrem Tomášem Hrdličkou.“

„Nemrah nesponzoroval ANO. Ten člověk byl jen členem dozorčí rady nějaké firmy, která poslala ANO v roce 2016 dvě stě tisíc korun. Tomu člověku firma nepatřila, spojení s nim je čistě účelové a trapné. Navíc v roce 2016, pokud vím, není nejmenší podezření, že by páchal jakoukoli trestnou činnost,“ reagoval Prokop.


Autor: puc

Primátor Svoboda navštívil Libuš a Kunratice

23. září 2023 v 10:37

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Tentokrát vyrazil do Libuše a Kunratic. Prohlédl si zde nové i připravované projekty a v přítomnosti místních starostek se seznámil s některými problémy, které hlavní město může těmto částem pomoci řešit. Informoval...

Novým zastupitelem Prahy 4 je Dvořák, nahradil Vansu

21. září 2023 v 09:30

Novým zastupitelem Prahy 4 se stal Ladislav Dvořák ve funkci nahradil již bývalého zastupitele a někdejšího místostarostu Tibora Vansu (oba Piráti), uvedla ČTK. Slib zastupitele na úvod středečního zasedání Dvořák složil do rukou starosty Ondřeje Kubína (ODS). Piráti jsou v zastupitelstvu...

Zastupitelé Prahy 4 budou zasedat 20. září

15. září 2023 v 18:56

Sedmé zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 20. září od 15 hodin v zasedacím sále číslo301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500).

Praha 6: Bavíme se o Vokovicích a Veleslavínu

15. září 2023 v 07:53

Praha 6 zve veřejnost na setkání s radními do areálu veleslavínského zámečku ve středu 20. září od 16:30 hodin.

Vedení Prahy 4 rozhodlo o dotaci pro projekt Puntíkový den

14. září 2023 v 10:23

Rada městské části Praha 4 ve středu 13. září rozhodla o poskytnutí dotace ve výši 50 000 korun pro spolek Revenium na podporu projektu „Puntíkový den“. Cílem tohoto projektu je zlepšit povědomí veřejnosti o problémech, se kterými se mnohdy neopodstatněně potýkají ve společnosti lidé...

Starosta Prahy 6 Stárek zve na diskusi s občany nad zákuskem a kávou

14. září 2023 v 08:49

V restauraci Libocký dvůr v Rybničné ulici se ve čtvrtek 21. září uskuteční od 17 do 19 hodin setkání se starostou Prahy 6 Jakubem Stárkem (ODS), který zve občany na otevřenou diskusi nad zákuskem a kávou.  

Zastupitelstvo Prahy 1 přijalo usnesení k elektrokoloběžkám

13. září 2023 ve 22:04

Elektrokoloběžky se staly závažným dopravním, bezpečnostním a estetickým problémem historického centra Prahy. Zastupitelstvo první městské části proto ve středu přijalo usnesení, kterým chce situaci řešit s Magistrátem hl. m. Prahy. Praha 1 o tom informovala v tiskové...

Praha vyhlásila dotační program na podporu doplňkové sítě sociálních služeb

12. září 2023 v 09:19

Radní hl. m. Prahy včera schválili vyhlášení grantů hlavního města Prahy – Program podpory registrovaných sociálních služeb poskytovaných občanům hlavního města Prahy pro rok 2024 – Doplňková síť. Hlavní město tak v souladu se svými prioritami v oblasti sociální politiky podpoří kapacity...

Bude se konat 5. zasedání zastupitelstva Prahy 15

12. září 2023 v 08:49

V pořadí páté zasedání zastupitelstva Prahy 15 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 13. září v KC Varta v Boloňské ulici v Horních Měcholupech. Jednání je veřejné a opět bude vysíláno on-line.  

7. jednání zastupitelů Prahy 6 se uskuteční 18. září

10. září 2023 ve 12:27

V pondělí 18. září se koná 7. zasedání zastupitelstva šesté městské části v tomto volebním období. Jednání bude probíhat od 10 hodin v 6. patře budovy Úřadu městské části, Čs. armády 23, Praha 6.

Další články
Nahoru