Dnes Neděle - mlha 9°C
Zítra Pondělí - zatazeno 8°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Předvolební debatu kandidátů na primátora Prahy bude hostit Kampus Hybernská
Komunální a senátní volby proběhnou 23. a 24. září. Ilustrační foto: archiv

Předvolební debatu kandidátů na primátora Prahy bude hostit Kampus Hybernská

Institut pro politiku a společnost (IPPS) pořádá v pondělí 29. srpna od 17:30 do 19 hodin v Kampusu Hybernská v Praze 1 předvolební debatu kandidátů na primátora. Pražané se mohou přijít podívat, politický střet politických názorů bude možné sledovat i on-line.

Svou účast zatím potvrdilo pět kandidátů a jedna kandidátka. Dostaví se současný primátora Zdeněk Hřib, který je lídrem Pirátů i v těchto volbách. Debatovat s ním bude lídr Prahy Sobě Jan Čižinský i volební lídr hnutí STAN Petr Hlaváček. Všichni tři jsou členy koalice, která v současnosti vede Prahu.

„Při debatě budou mít občané jedinečnou možnost potkat jednotlivé kandidáty na pražského primátora společně na jednom místě a poslechnout si naživo jejich program a argumenty, proč by zrovna oni měli usednout v čele města,“ uvedl na svém webu IPPS.

Opozici budou zastupovat kandidát na primátora koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) Bohuslav Svoboda a pražský volební lídr hnutí ANO v Praze Patrik Nacher. „Ke kampani patří setkávání s voliči i nevoliči, což předvolební debaty umožňují. Lídři mají možnost představit své vize, lidé se pak mohou udělat dobrý obrázek o tom, jak politici vystupují, reagují na sebe a zda mají kultivovaný projev,“ uvedl Nacher.

Anketa

Půjdete k letošním komunálním volbám v Praze?

23.7%
(23.7%)
Předvolební debaty, kterou bude moderovat Matěj Misař, se příští týden zúčastní i Anna Šabatová zastupující Solidaritu (ČSSD, Zelení, Idealisté a Budoucnost).

„Výběr zástupců politických subjektů proběhl na základně interního volebního průzkumu IPPS konaného v červenci 2022. Do předvolební debaty byly přizvány subjekty prosazující ideje v souladu s hodnotami IPPS,“ uvedl Institut.

Součástí předvolební debaty bude také možnost pokládat kandidátům své dotazy, a to buď přímo na místě, nebo prostřednictvím živého vysílání na YouTube a Facebooku.
Z důvodu omezené kapacity je nutné se na debatu předem registrovat na stránkách IPPS www.politikaspolecnost.cz.


Autor: puc

Tématy nových výstav v Pragovka Gallery jsou rituály, intimita i čas

1. října 2023 ve 20:33

Ve čtvrtek 5. října zahájí Pragovka Gallery v 18 hodin čtyři nové výstavy. Skupinová výstava Deep Time Walk, jejíž kurátorkou je Lenka Dolanová, zve návštěvníky k prožívání hloubky historie v pohybu prostřednictvím tvorby Michala Kindernaye, Jimeny Mendozy, Kataríny Poliačikové a Jana Pražana....

Další články
Nahoru