Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Předvolební debatu kandidátů na primátora Prahy bude hostit Kampus Hybernská
Komunální a senátní volby proběhnou 23. a 24. září. Ilustrační foto: archiv

Předvolební debatu kandidátů na primátora Prahy bude hostit Kampus Hybernská

Institut pro politiku a společnost (IPPS) pořádá v pondělí 29. srpna od 17:30 do 19 hodin v Kampusu Hybernská v Praze 1 předvolební debatu kandidátů na primátora. Pražané se mohou přijít podívat, politický střet politických názorů bude možné sledovat i on-line.

Svou účast zatím potvrdilo pět kandidátů a jedna kandidátka. Dostaví se současný primátora Zdeněk Hřib, který je lídrem Pirátů i v těchto volbách. Debatovat s ním bude lídr Prahy Sobě Jan Čižinský i volební lídr hnutí STAN Petr Hlaváček. Všichni tři jsou členy koalice, která v současnosti vede Prahu.

„Při debatě budou mít občané jedinečnou možnost potkat jednotlivé kandidáty na pražského primátora společně na jednom místě a poslechnout si naživo jejich program a argumenty, proč by zrovna oni měli usednout v čele města,“ uvedl na svém webu IPPS.

Opozici budou zastupovat kandidát na primátora koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) Bohuslav Svoboda a pražský volební lídr hnutí ANO v Praze Patrik Nacher. „Ke kampani patří setkávání s voliči i nevoliči, což předvolební debaty umožňují. Lídři mají možnost představit své vize, lidé se pak mohou udělat dobrý obrázek o tom, jak politici vystupují, reagují na sebe a zda mají kultivovaný projev,“ uvedl Nacher.

Anketa

Půjdete k letošním komunálním volbám v Praze?

23.7%
(23.7%)
Předvolební debaty, kterou bude moderovat Matěj Misař, se příští týden zúčastní i Anna Šabatová zastupující Solidaritu (ČSSD, Zelení, Idealisté a Budoucnost).

„Výběr zástupců politických subjektů proběhl na základně interního volebního průzkumu IPPS konaného v červenci 2022. Do předvolební debaty byly přizvány subjekty prosazující ideje v souladu s hodnotami IPPS,“ uvedl Institut.

Součástí předvolební debaty bude také možnost pokládat kandidátům své dotazy, a to buď přímo na místě, nebo prostřednictvím živého vysílání na YouTube a Facebooku.
Z důvodu omezené kapacity je nutné se na debatu předem registrovat na stránkách IPPS www.politikaspolecnost.cz.


Autor: puc

V Praze 15 dominovala ve volbách Patnáctka náš domov

26. září 2022 ve 20:41

Lokální uskupení straníků a nezávislých Patnáctka náš domov vyhrála letošní volby s velkým náskokem před ostatními. Zisk 37,32 procenta hlasů znamená v jednatřicetičlenném zastupitelstvu 12 mandátů. Vyplývá to z výsledků, které zveřejnil Český...

V Praze 12 vyhrála koalice ODS a TOP 09

26. září 2022 v 19:18

Čtvrtina odevzdaných hlasů připadla ve volbách v Praze 12 koalici Společně pro Prahu 12, kterou tvoří ODS a TOP 09. V pětatřicetičlenném zastupitelstvu to znamená zisk devíti mandátů. Vyplývá to z výsledků, které zveřejnil Český statistický úřad.        

V Praze 11 obhájilo prvenství Hnutí pro Prahu 11, druhé skončilo ANO

26. září 2022 v 19:01

Na Jižním Městě v komunálních volbách obhájilo prvenství Hnutí pro Prahu 11. V pětatřicetičlenném zastupitelstvu bude mít 11. zastupitelů. O jeden mandát méně získalo hnutí ANO. Vyplývá to z výsledků, které zveřejnil Český statistický úřad.    

V Praze 6 vyhrála koalice ODS a KDU-ČSL. TOP 09 druhá, třetí Piráti

25. září 2022 v 19:10

Vítězem voleb v šesté městské části je koalice ODS a KDU-ČSL, jejímž lídrem je 1. místostarosta Jakub Stárek. Druhá skončila TOP 09, třetí jsou Piráti.

V Praze 5 mají dva vítězné subjekty po deseti mandátech

25. září 2022 v 18:10

Ve volbách do zastupitelstva Prahy 5 získaly nejvíce mandátů uskupení Praha 5 sobě a koalice Společně pro Prahu 5. Oba subjekty mají po deseti mandátech. Prahu 5 sobě volilo 21,38 procenta voličů, Společně pro Prahu 5 21,32 procenta voličů.  Vyplývá to z výsledků zveřejněných Českým statistickým...

Další články
Nahoru