Dnes Úterý - obcasny-dest 3°C
Zítra Středa - obcasny-dest 1°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Předvolební anketa mezi starostkami a starosty, odpovídá Milan Wenzl
V případě zvolení by Milan Wenzl v Poslanecké sněmovně podporoval dostavbu Pražského okruhu. Tato rychlostní komunikace měla být podle plánů z osmdesátých let dostavena v roce 2015, zatím není z celkových třiaosmdesáti kilometrů v provozu ani polovina. Foto: archiv

Předvolební anketa mezi starostkami a starosty, odpovídá Milan Wenzl

Ve volbách do Poslanecké sněmovny kandidují v Praze i některé starostky, na kandidátních listinách jsou i starostové. Server Pražský patriot se jich zeptal, jaké by byly jejich priority v případě zvolení a jaké problémy, které v městské části řeší, by chtěli přenést na parlamentní půdu. Každý dostal dvě stejné otázky. Jako první odpovídal starosta Prahy 15 Milan Wenzl, nestraník za ANO. Na pražské kandidátní listině vládního hnutí je na pátém místě. Postupně přineseme odpovědi lidí z vedení dalších městských částí, nejen starostek a starostů.

Pokud budete zvolen do Poslanecké sněmovny, jaké budou Vaše priority ve vztahu k Praze?
Rád bych navázal, na své dlouholeté zkušenosti z práce starosty. Pokud uspěji ve volbách, tak pro mě bude poslanecký mandát vyvrcholením dosavadní práce v politice, jakýmsi pokračováním profesního růstu. Jsem přesvědčen, že je přirozené a vhodné, aby člověk, pokud má mít právo rozhodovat o zákonech, vyšel z komunální politiky. Spravedlnost a zodpovědnost, právo a bezpečnost, ale především jejich efektivita je to, co bych chtěl jako poslanec nejvíce prosazovat. Priority ve vztahu k Praze jsou doprava, bezpečnost a dostupné bydlení.

Jaké problémy, které v městské části řešíte a dotýkají se jejích obyvatel, byste chtěl přenést k řešení na půdu Parlamentu?
Největším problémem je doprava. Budu podporovat dokončení Pražského okruhu, Hostivařské spojky a navazujících komunikací včetně městského okruhu – tyto stavby jsou nejenom pro Prahu 15 klíčové. Odklonění tranzitní dopravy přinese občanům zlepšení dopravní obslužnosti.

V průběhu stavebních prací budeme dbát na ochranu občanů před vzniklými nežádoucími vlivy, jako je napříkld hluk a prach. Praha nefunguje. Prahou se neprojíždí, Prahou se posouvá. Z klíčových tepen se stává jedno velké parkoviště.

Dále je také důležité řešit otázku bezdomovectví, alkoholismu, drog, vandalismu a celkově kriminalitu, což vyžaduje navýšení počtu strážníků v ulicích. Podporu vyžaduje také výstavba komunitního bydlení pro seniory a možnost dostupného bydlení obecně.


Autor: red

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru