Dnes Sobota - skorojasno 15°C
Zítra Neděle - polojasno 11°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Předvolební anketa mezi starostkami a starosty, odpovídá Milan Wenzl
V případě zvolení by Milan Wenzl v Poslanecké sněmovně podporoval dostavbu Pražského okruhu. Tato rychlostní komunikace měla být podle plánů z osmdesátých let dostavena v roce 2015, zatím není z celkových třiaosmdesáti kilometrů v provozu ani polovina. Foto: archiv

Předvolební anketa mezi starostkami a starosty, odpovídá Milan Wenzl

Ve volbách do Poslanecké sněmovny kandidují v Praze i některé starostky, na kandidátních listinách jsou i starostové. Server Pražský patriot se jich zeptal, jaké by byly jejich priority v případě zvolení a jaké problémy, které v městské části řeší, by chtěli přenést na parlamentní půdu. Každý dostal dvě stejné otázky. Jako první odpovídal starosta Prahy 15 Milan Wenzl, nestraník za ANO. Na pražské kandidátní listině vládního hnutí je na pátém místě. Postupně přineseme odpovědi lidí z vedení dalších městských částí, nejen starostek a starostů.

Pokud budete zvolen do Poslanecké sněmovny, jaké budou Vaše priority ve vztahu k Praze?
Rád bych navázal, na své dlouholeté zkušenosti z práce starosty. Pokud uspěji ve volbách, tak pro mě bude poslanecký mandát vyvrcholením dosavadní práce v politice, jakýmsi pokračováním profesního růstu. Jsem přesvědčen, že je přirozené a vhodné, aby člověk, pokud má mít právo rozhodovat o zákonech, vyšel z komunální politiky. Spravedlnost a zodpovědnost, právo a bezpečnost, ale především jejich efektivita je to, co bych chtěl jako poslanec nejvíce prosazovat. Priority ve vztahu k Praze jsou doprava, bezpečnost a dostupné bydlení.

Jaké problémy, které v městské části řešíte a dotýkají se jejích obyvatel, byste chtěl přenést k řešení na půdu Parlamentu?
Největším problémem je doprava. Budu podporovat dokončení Pražského okruhu, Hostivařské spojky a navazujících komunikací včetně městského okruhu – tyto stavby jsou nejenom pro Prahu 15 klíčové. Odklonění tranzitní dopravy přinese občanům zlepšení dopravní obslužnosti.

V průběhu stavebních prací budeme dbát na ochranu občanů před vzniklými nežádoucími vlivy, jako je napříkld hluk a prach. Praha nefunguje. Prahou se neprojíždí, Prahou se posouvá. Z klíčových tepen se stává jedno velké parkoviště.

Dále je také důležité řešit otázku bezdomovectví, alkoholismu, drog, vandalismu a celkově kriminalitu, což vyžaduje navýšení počtu strážníků v ulicích. Podporu vyžaduje také výstavba komunitního bydlení pro seniory a možnost dostupného bydlení obecně.


Autor: red

Praha 5 nejvíce peněz investovala do školství

9. května 2022 v 11:10

Přes 280 milionů korun investovala v loňském roce Praha 5. Velká část peněz šla do snížení energetické náročnosti budov. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který minulý týden předložil zastupitelům městské části radní pro finance Jan Kavalírek (TOP 09). 

Praha 4 zveřejnila program 20. zasedání zastupitelů

9. května 2022 v 10:44

V tomto volebním období 20. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v úterý 10. května  od 12 hodin v zasedacím sále č. 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500). O návrhu programu informoval mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Praha 5 požaduje zřízení koordinátora dopravních staveb

2. května 2022 v 17:51

Oprava Barrandovského mostu zásadně omezí dopravu v páté městské části, především pak v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Podle vedení Prahy 5 metropole nedostatečně komunikuje s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají. Informovala o tom mluvčí smíchovské...

Další články
Nahoru