Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Předvánoční dvojkoncert skupin Precedens a Lili Marlene
19 prosinec
Koncerty
Předvánoční dvojkoncert skupin Precedens a Lili Marlene uslyšíte 19. prosince v Malostranské besedě. Foto: archiv Martina Němce

Předvánoční dvojkoncert skupin Precedens a Lili Marlene

19. 12. 2022
Autor hudby a textů, malíř Martin Němec zve na předvánoční dvojkoncert skupin Precedens a Lili Marlene 19. prosince v Malostranské besedě. Na koncertě těchto dvou seskupení se pokřtí nové EP Precedens s názvem Marie Bladová. EP obsahuje tři nové písně, kromě titulní ještě baladu Údolí bez králů, nejnovější píseň Piruety (monolog Salome) a jako bonus novou verze legendárního hitu Soumrak bohů.

„Když poslouchám ty nové nahrávky, musím říct, že současný Precedens je opravdu nebývale energicky sehraný a Daniela (Langrová pozn. redakce) ty věci nazpívala tak, že mi až jde mráz po zádech,“ říká Němec.

2022-lili-12-nemec-souckova

Dáša Součková a Martin Němec

S Lili Marlene samozřejmě uslyšíte fenomenální kontra-altistku Dášu Součkovou. V letošním roce Lili Marlene oslavuje dvacáté výročí od svého vzniku a Precedens dokonce čtyřicáté. „Je trochu bizarní, že většina spoluhráčů z kapely Precedens má také věk kolem čtyřicítky,“ říká Němec.

Malostranská beseda je pro obě kapely, které tu zahrály bezpočet koncertů, jakýmsi posvátným místem. Dášu Součkovou tu dokonce Martin slyšel poprvé zpívat, založil s ní kapelu a nazkoušeli zde první repertoár. „Ještě jednou všechny srdečně zvu na dvojkoncert Lili Marlene a Precedens do milované Malostranské besedy 19. prosince od 20:30. Přijďte si to s námi užít! Obě ty kapely jsou jako mé děti – milované, skvělé a trochu nevychované,“ směje se jejich kapelník Martin Němec.

2022-lili-plakat-12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autorem plakátu je Jan Němec


Autor: Alo

Poutnice v díle malíře Petra Pavlíka na výstavě v bazilice sv. Ludmily

3. února 2023 v 17:15

Do baziliky sv. Ludmily na náměstí Míru v Praze 2 můžete přijít obdivovat nejen interiér novogotického kostela, ale i výstavy soudobých umělců.

Bezruký hornista vystoupí v Obecním domě

3. února 2023 v 15:33

Felix Klieser zahraje 8. a 9. února v Obecním domě Koncert pro lesní roh Richarda Strausse. Bude se jednat o pražský debut s orchestrem tohoto světově uznávaného hornisty, jehož hra je o to obdivuhodnější, že nástroj ovládá prsty levé nohy. Do své 88. sezony ho přizval Symfonický orchestr hl. m....

Výstava: Václav Benedikt v Galerii 9

2. února 2023 v 09:34

Výstavu Václava Benedikta najdete od dnešního dne v Galerii 9 na vysočanské radnici.

Dakh Daughters v Městských divadlech pražských

2. února 2023 v 07:49

V rámci Měsíce Ukrajiny, který proběhne od 24. února do 24. března na jevištích Městských divadel pražských, vystoupí 14. března v divadle Komedie šestičlenná ženská hudebně divadelní skupina Dakh Daughters s kabaretem reagujícím na současné dění Danse Macabre.

Divadlo Na zábradlí chystá několik premiér

31. ledna 2023 v 18:21

Ve druhé polovině jubilejní 65. sezony nabídne Divadlo Na zábradlí návštěvníkům bohatý program. Kromě tří premiér a jedné předpremiéry chystá i nespočet doprovodných akcí, jako jsou výstavy či bonusové uvedení nejnovější inscenace.

Hudba na hradbách 2023: Petr Dvorský Trio

31. ledna 2023 v 11:32

Komorní projekt předních evropských interpretů – Petra Dvorského, Osiana Robertse (Wales) a Stanislava Máchy uslyšíte v úterý 21. února.

Martin Němec zve na koncert a na vernisáž výstavy

31. ledna 2023 v 10:36

Martin Němec, výtvarník a hudebník zve na koncert své kapely Lili Marlene v Malostranské besedě v pondělí 6. února a hned v následujícím dni 7. února na vernisáž výstavy jeho děl v Cafe Jericho.

Čtyři studenti FAMU na cenách Český lev

31. ledna 2023 v 06:23

Na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film v rámci filmových cen Český lev jsou každoročně nominováni studenti filmových škol, mezi kterými je i pražská FAMU. O tom, že do světa pouští skutečné talenty, svědčí i počet letošních nominací. Čtyři z pěti nominovaných tvůrců jsou právě „famáci“, dva...

Vernisáž výstavy Město

29. ledna 2023 v 19:11

Praha 1 zve na vernisáž výstavy Město autorů Michaela Třeštíka, Norberta Tapperta a Petra Holuba.  Vernisáž proběhne v Galerii 1 ve čtvrtek 2. února od 18 hodin. Výstava bude probíhat do 25. února.

Dostavbu okolí nové radnice představí výstava

27. ledna 2023 ve 22:04

Praha 12 a ateliér tvorby katedry architektury ČVUT zvou na výstavu studentských architektonických prací s názvem Dostavba okolí nové radnice.

Sian Evans s Kosheen letos zahraje čtyřikrát

26. ledna 2023 v 07:06

Britská zpěvačka Sian Evans & Kosheen po velkém úspěchu s Resist 20th Anniversary Tour opět přijede potěšit české fanoušky a vystoupí ve třech městech, v Praze hned dvakrát. V rámci českého turné, které je naplánováno na začátek června, se na tuto koncertní sestavu můžete těšit v Praze,...

Koncertní cyklus Atria na Žižkově a Akademie MenART

24. ledna 2023 ve 13:38

Stipendijní akademie uměleckého vzdělávání MenART a Atrium na Žižkově vstupují do letošního roku s novým koncertním cyklem Hudební Odyssea. Během každého večera se představí přední hudebníci působící v Akademii i jejich žáci ve společně sestaveném programu. Večerem provede redaktor ČRo Vltava...

Další články
Nahoru