dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Předvánoční brutální přepadení žen: Dva muži jsou již ve vazbě, třetí útočník stále uniká
Sídliště Petrovice, ulice Archimédova. Nedaleko odtud došlo v prosinci k brutálnímu útoku na ženu. Ilustrační oto: ŠJů / Wikimedia Commons

Předvánoční brutální přepadení žen: Dva muži jsou již ve vazbě, třetí útočník stále uniká

V předvánočním čase došlo v Praze k několika znásilněním a útokům na ženy. Policisté žádali o pomoc při pátrání, denně pak přijímali od veřejnosti veliké množství telefonátů. Vyšetřování stále probíhá. Zatímco dva muži podezřelí z útoků jsou již ve vazbě, pachatel brutálního přepadení v Petrovicích je stále na svobodě.

Před dvěma týdny si mohli oddechnout lidé z Krče a okolí. Podařilo se totiž dopadnout mladého Ukrajince, který v polovině prosince znásilnil ženu u Thomayerovy nemocnice, když šla ráno do práce. O pár dní později zaútočil během jediné noci v Praze 4 na další dvě ženy, ty se mu naštěstí ubránily.

Několik dní před krčským útokem u nemocnice napadl nedaleko zastávky nočního autobusu Petýrkova ženu agresivní útočník, opakovaně ji škrtil, až upadla do bezvědomí. Muže podezřelého z tohoto brutálního činu policisté dopadli, mladý Asiat je také ve vazbě.

Bohužel se ještě nepodařilo dopadnout útočníka, který v neděli 14. prosince 2014 po půlnoci přepadl třiatřicetiletou ženu a vážně ji zranil. Přijela autobusem noční linky číslo 511 do Petrovic, zhruba dvě hodiny po útoku ji našel náhodný kolemjdoucí poblíž křižovatky ulic Archimédova a Rezlerova.

Vyšetřování probíhá, policisté jsou na informace skoupí. „Kriminalisté pražského krajského ředitelství na případu velmi intenzivně pracují, ovšem do skončení vyšetřování nebudeme sdělovat žádné bližší podrobnosti,“ uvedla tisková mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Jaká svědectví detektivy zajímají?

  1. Od lidí, kteří se v neděli 14. prosince 2014, minimálně od jedné do dvou hodin ráno, pohybovali poblíž, nebo v ulici Archimédova, a zaznamenal zde cokoliv podezřelého.
  2. Cestující prvním nočním autobusem linky 511, který v neděli odjížděl ze zastávky Háje minutu po jedné hodině ráno.
  3. V ulici Archimédova jsou ve směru od metra Háje zastávky Sídliště Petrovice a Poliklinika Petrovice. Na první zastavil autobus v 01:06, na druhé o minutu později. Zraněná dívka pravděpodobně vystoupila na jedné z těchto zastávek.

Jakákoli svědectví lze zavolat na linku tísňového volání 158.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru