Dnes Sobota - zatazeno 12°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 8°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Představitelé Prahy a Vídně podepsali dohodu o vzájemné spolupráci

Dlouholeté neformální partnerství nyní stvrdili primátor Prahy Zdeněk Hřib a starosta Vídně Michael Ludwig oficiální smlouvou o spolupráci mezi oběma městy, která má platnost příštích pět let. 

Slavnostní akt se uskutečnil ve středu 16. června 2021 na radnici v rakouské metropoli. Obě strany se dohodly na součinnosti mimo jiné v oblasti dopravy, městského plánování, digitalizace, bytové politiky nebo ochrany památek. 

Pětiletá dohoda vychází nejen z dlouholetých přátelských vztahů a společné historie ve středoevropském regionu, ale především z předešlých dílčích výměn a konkrétních spoluprací mezi oběma metropolemi, které se tak nyní mohou dále rozvíjet.  

Podle znění smlouvy si města budou vzájemně vyměňovat své zkušenosti v oblastech, jako je například financování strategických investic, konkrétně se má jednat o výstavbu nové infrastruktury a bytů, dále financování veřejné dopravy, zacházení s biologickým odpadem a kaly, plánování dopravy, elektromobilita, různé způsoby využití městských pozemků nebo digitalizace správy.  

Smlouva pamatuje i na důležitá témata týkající se zacházení se zelenými plochami a jejich údržby, zásobování energiemi, krizového managementu a bezpečnosti, bytové politiky, ochrany památek a kulturního dědictví, sportu a mládeže, fungování kultury ve veřejném prostoru a správy kulturních zařízení nebo sociální oblasti.
Autor: TZ, red

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Další články
Nahoru