Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - obcasny-dest 25°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Představitelé Prahy a Vídně podepsali dohodu o vzájemné spolupráci

Dlouholeté neformální partnerství nyní stvrdili primátor Prahy Zdeněk Hřib a starosta Vídně Michael Ludwig oficiální smlouvou o spolupráci mezi oběma městy, která má platnost příštích pět let. 

Slavnostní akt se uskutečnil ve středu 16. června 2021 na radnici v rakouské metropoli. Obě strany se dohodly na součinnosti mimo jiné v oblasti dopravy, městského plánování, digitalizace, bytové politiky nebo ochrany památek. 

Pětiletá dohoda vychází nejen z dlouholetých přátelských vztahů a společné historie ve středoevropském regionu, ale především z předešlých dílčích výměn a konkrétních spoluprací mezi oběma metropolemi, které se tak nyní mohou dále rozvíjet.  

Podle znění smlouvy si města budou vzájemně vyměňovat své zkušenosti v oblastech, jako je například financování strategických investic, konkrétně se má jednat o výstavbu nové infrastruktury a bytů, dále financování veřejné dopravy, zacházení s biologickým odpadem a kaly, plánování dopravy, elektromobilita, různé způsoby využití městských pozemků nebo digitalizace správy.  

Smlouva pamatuje i na důležitá témata týkající se zacházení se zelenými plochami a jejich údržby, zásobování energiemi, krizového managementu a bezpečnosti, bytové politiky, ochrany památek a kulturního dědictví, sportu a mládeže, fungování kultury ve veřejném prostoru a správy kulturních zařízení nebo sociální oblasti.
Praha chce rozšířit projekt RE-USE center

21. července 2021 ve 14:17

Uplatnění principů cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství na území hlavního města Prahy je jedním ze základních předpokladů snížení emisí CO2 o 45 % do roku 2030 a dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050. Součástí Klimatického plánu hl. m. Prahy je rozšíření úspěšného projektu tzv....

Další články
Nahoru