dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - polojasno
5°C
Představí unikátní podobu jasanu čínského a desítky miniaturních ručně tvarovaných bonsají
V Japonské zahradě se každoročně objeví při výstavě desítky bonsají. Foto: archiv

Představí unikátní podobu jasanu čínského a desítky miniaturních ručně tvarovaných bonsají

Nejstarší sbírkou bonsají v České republice se může pochlubit botanická zahrada v Troji. Část z ní uvidíte na výstavě od 20. do 29. května, kde budou i bonsaje předních českých a zahraničních pěstitelů. O víkendech se zrelaxujete u čajového obřadu či cvičení Tai Chi, hlad zaženete japonskými specialitami, dozvíte se, jak bonsaje tvarovat a večer zažijete romantiku při procházce Japonskou zahradou za svitu lucerniček.

„Stoletou bonsaj jasanu čínského jsme koupili v Číně a zcela jsme ji přetvarovali. V současné době je pěstovaná ve stylu ,vor´, který je v České republice unikátní a velmi vzácný. Pro jasan čínský byla navržena a vyrobena miska, která s bonsají harmonizuje tvarem, barvou, velikostí i povrchem,“ popisuje unikát Kamila Skálová, kurátorka sbírky bonsají z Botanické zahrady Praha a zakladatelka Japonské zahrady v Troji.

Bonsaje rozmístěné po celé rozkvetlé Japonské zahradě jsou každoročně pastvou pro oči. Letos budou pro návštěvníky vystavené bonsaje i inspirací k pěstování, protože uvidí druhy mimořádně vhodné do prostředí suchých bytů. Lidé se mohou přijít poradit, okoukat, jak o bonsaje pečovat a nějakou si odnést domů.


Další články
Nahoru