dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražská politika

Představenstvo DPP seznámilo společnost Rencar s aktuálními kroky

Představenstvo Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) rozhodlo, vzhledem k pochybnostem, o platnosti smlouvy mezi DPP a společností Rencar, doručit dne 30. března 2016 výpověď z tzv. konkludentní smlouvy. Jednalo se v dané chvíli o nezbytný krok učiněný v souladu s povinností jednat s péčí řádného hospodáře.

Vzhledem k faktickému chování DPP a Rencar, kdy Rencar využívá movité a nemovité věci ve vlastnictví DPP za účelem jejich reklamního využití, bylo uvažováno o možném vzniku smluvního vztahu konkludentně.
 
DPP tedy z opatrnosti, pro případ, že by byla dovozena existence platné nájemní smlouvy uzavřené konkludentně, považuje za nutné vypořádat se s případnou existencí tohoto smluvního vztahu, a proto jej ke dni 30. března vypověděla, a to v zákonné tříměsíční lhůtě.

Za účelem řešení aktuální situace se obě strany setkají na společném jednání dne 6. dubna.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru