Dnes Pondělí - zatazeno 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Předsedou komise IT Prahy 8 se stal bývalý radní Slobodník
Libeňská radnice Prahy 8. Foto: JP

Předsedou komise IT Prahy 8 se stal bývalý radní Slobodník

Novým placeným předsedou komise pro IT radnice Prahy 8 se stal zastupitel a bývalý radní Josef Slobodník (bezp., dříve ODS). Rozhodli o tom včera zastupitelé městské části. Důvodem zvolení je podle předkladatele návrhu, místostarosty Jiřího Vítka (Patrioti) narůstající množství práce v IT. Slobodník loni figuroval v kauze zveřejněné serverem Seznamzpravy.cz o nákupu dezinfekce pro Prahu 8. Vinu odmítl a dosud nebyl obviněn ani nestanul před soudem.  

„Důvodem návrhu je velký nárůst práce v oblasti IT, kdy například víte, jakým způsobem nyní ve velké míře komunikujeme. Chystáme ale i IT projekty jako mobilní rozhlas, city visor či podávání grantů pomocí internetového formuláře. Praha 8 také čelí kybernetickým útokům. Tak je třeba dosadit člověka, který tomu rozumí a ponese politickou odpovědností," řekl Vítek. 

Volbu kritizovali opoziční zastupitelé Ondřej Buršík (8žije) a Jan Hamal Dvořák (Piráti). Komise se prý schází málo, radní ji nevyužívají a nejasné jsou kompetence předsedy. „Nerozumím, proč by to měla být pozice uvolněného předsedy, dávalo by mi smysl vypsání soutěže na někoho kompetentního," řekl Hamal Dvořák. 

Slobodník byl radním pro IT. Z funkce loni odstoupil a vystoupil i z ODS. Server Seznamzpravy.cz tehdy zveřejnil reportáž o jeho zapojení do kauzy údajného úplatku za dezinfekci veřejných prostor v Praze 8. Podle reportáže měl obchodník společnosti Huawei Juraj Pavol mluvit se zástupcem firmy Xylogen o zakázce na dezinfekci veřejných prostor. 

V rozhovoru mělo padnout, jakou provizi dostane on a jakou právě Slobodník. Ten jakoukoliv spojitost odmítl.

Slobodníka za kauzu kritizovali loni někteří tehdejší spolustraníci a zejména opozice. Piráti z Prahy 8, kteří na něj podali trestní oznámení, se mu na svém facebookovém profilu omluvili za mediální nepříjemnosti, které články a trestní oznámení způsobily. 

„Věříme v brzké vyřešení celé kauzy," napsali. Zároveň uvedli, že situace zřejmě není tak jednoduchá, jak se původně domnívali. 

Dlouhodobě se jej naopak zastává starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS). „V takzvané kauze nebyl obviněn, je v celé věci nevinen. Podporuji, aby byl zvolen předsedou komise pro IT. Byl lynčován médii a ztratil rok života," řekl včera na jednání zastupitelů Gros.


Autor: ČTK

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Vedení Prahy dostalo od zastupitelů za úkol rozšířit síť adiktologických služeb

21. listopadu 2021 ve 23:33

Na svém listopadovém zasedání pražští zastupitelé projednali petici s názvem „Za bezpečnou a čistou Prahu 5“, adresovanou hlavnímu městu. Občané Smíchova žijící v blízkosti kontaktních center shromáždili stovky podpisů, jejich cílem je ulevit od pohybu enormního množství narkomanů v této...

Vedení Prahy 11 nesouhlasí s navýšením poplatku za odkládání komunálního odpadu

10. listopadu 2021 ve 22:09

Vedení Prahy 11 dostalo od magistrátu k připomínkování návrh obecně závazné vyhlášky o místním poplatku za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci. Rada městské části k tomu přijala stanovisko, uvedla Praha 11 na svém webu.

Další články
Nahoru