Dnes Sobota - polojasno 21°C
Zítra Neděle - polojasno 20°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Předsedou hnutí ANO v Praze se stal Prokop. A hned z toho byla slovní přestřelka s Piráty
Nový předseda pražského ANO. Zdroj Foto: se souhlasem O. Prokopa

Předsedou hnutí ANO v Praze se stal Prokop. A hned z toho byla slovní přestřelka s Piráty

Novým předsedou pražského ANO se v pondělí večer na krajském sněmu hnutí stal pražský zastupitel a předseda zastupitelů ANO na magistrátu Ondřej Prokop. Ve funkci nahradil Miroslava Nauče, který hnutí v Praze vedl od loňského srpna. Sněm zvolil také místopředsedy hnutí v Praze. Prokop o tom informoval v tiskové zprávě.

Pražská organizace hnutí ANO si na svém pondělním sněmu zvolila nové vedení. Organizaci nově povede předseda magistrátního zastupitelského klubu a zastupitel Prahy 11 Ondřej Prokop.

Členská základna si dále do svého čela zvolila 1. místopředsedu Vojtěcha Ryvolu a řadové místopředsedy Martina Benkoviče, Tomáše Myslivečka a Zdeňka Kučeru.

Nově zvolený pražský předseda na sněmu členskou základnu vyzval především ke znovunalezení sebevědomí a poukázal na výsledky práce, kterou členové hnutí ANO ve vedení různých městských částí, ale i na magistrátu odvádějí.

„Věřím, že pokud jako organizace budeme táhnout za jeden provaz a tvrdě to odpracujeme, uděláme v hlavním městě skvělý výsledek. Od roku 2014 jsme odvedli spoustu práce, rozjeli spoustu projektů a změn, na které můžeme dál navazovat. Rozhodně se máme čím pochlubit, vždy pracujeme pro lidi, ale často už naši práci neumíme lidem ukázat,“ uvedl Ondřej Prokop.

Jako předseda krajské organizace se chce zaměřit na zvýšení sebevědomí členské základny a pak zejména na podzimní komunální volby. „Ty jsou pro nás výzvou. Věřím, že pokud jako organizace budeme táhnout za jeden provaz a tvrdě to odpracujeme, uděláme v hlavním městě skvělý výsledek," dodal.

Hnutí ANO je v pražském zastupitelstvu v opozici. Ve volbách v roce 2018 získalo 12 zastupitelů. V předchozím volebním období v letech 2014 až 2018 bylo součástí koalice, kterou za ANO vedla primátorka Adriana Krnáčová.

Na včerejším sněmu Prokop ve svém proslovu kritizoval současné vedení Prahy, zejména pak Piráty. Ti vládnou spolu s Prahou Sobě a Spojenými silami pro Prahu (TOP 09 a STAN).

„Piráti měli celé volební období šanci ukázat, že jejich soustavná opoziční kritika předchozího vedení magistrátu nebyla jen prázdná slova. Potvrdilo se ale to, čeho jsme se obávali. Praha stagnuje, neinvestuje a jede v podstatě jen ze setrvačnosti. Existující velké projekty se nepodařilo téměř posunout a žádné nové se nepřipravují,“ sdělil Prokop.

Předsednictvo pražských Pirátů dnes na Prokopovo zvolení reagovali kriticky. Je podle nich znepokojující a alarmující, jaký druh lidí slaví úspěchy ve strukturách hnutí ANO.

„Rádi bychom ukázali, že pan Prokop je možná dobrý na špinavou dezinformační kampaň, ale co se jeho politických výsledků týče, je to spíše usilovná snaha přivlastnit si zásluhy jiných a zároveň zakrýt své přešlapy a podezřelé nakládání s veřejnými penězi,” uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib, který bude ve volbách letos v říjnu opět kandidátem Pirátů na pražského primátora. 

Ještě ostřejší byl předseda krajského sdružení Pirátů a bývalý starosta Prahy 5 Daniel Mazur. „Bývalý místostarosta Prahy 11 je aktivní na svých sociálních sítích, obsahem představuje dno pražské politiky. Svoje nicnedělání na radnici Prahy 11 házel na odpovědnost jiným. Pražská organizace Anofertu zjevně nemá kde brát,“ sdělil.

Prokop řekl/napsal o Pirátech:

„Chápu to správně, že agentura, jejíž provoz stojí Prahu ročně miliony, ubytovala loni 12 domácností? Opravte mě, pokud se pletu, ale neměl by tohle zvládnout jeden člověk? Možná na půl úvazku? O dobrém úmyslu poskytnout střechu nad hlavou těm, co ji potřebují, nepochybuji. Ale to provedení je opět pirátské."

„S nástupem nové centrální vlády, jejímiž členy budou i Piráti, snad pan primátor přestane hrát mediální hry a začne konečně také trochu pracovat."

„Takže buďto Prahu primátor vůbec neřídí a levá ruka neví, co dělá pravá, nebo v tom jejich mega zeleném údělu za 252 miliard nemají vnitřní shodu."

Zdroj: Facebooový profil Ondřeje Prokopa

Piráti řekl/napsali o Prokopovi:

„Mezi poslední Prokopův přešlap patří například zpackaná rekonstrukce ubytovny Sandra, do které kvůli jeho nečinnosti řadu měsíců zatéká. To bylo také hlavním důvodem jeho odvolání z rady MČ Praha 11."

„Ukazuje se, že pro Andreje Babiše není vůbec podstatné, jak kvalitní a pracovití lidé v jeho hnutí figurují. Měřítkem úspěchu je počet kbelíků hnoje, které jsou schopni vylévat na všechny okolo sebe."

„Na jeho výroky platí heslo: ,Není to pravda, ale mohla by být'."

Zdroj: Tiskové prohlášení Pirátů


Autor: Karel Netolický

Praha 5 nejvíce peněz investovala do školství

9. května 2022 v 11:10

Přes 280 milionů korun investovala v loňském roce Praha 5. Velká část peněz šla do snížení energetické náročnosti budov. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který minulý týden předložil zastupitelům městské části radní pro finance Jan Kavalírek (TOP 09). 

Praha 4 zveřejnila program 20. zasedání zastupitelů

9. května 2022 v 10:44

V tomto volebním období 20. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v úterý 10. května  od 12 hodin v zasedacím sále č. 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500). O návrhu programu informoval mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Praha 5 požaduje zřízení koordinátora dopravních staveb

2. května 2022 v 17:51

Oprava Barrandovského mostu zásadně omezí dopravu v páté městské části, především pak v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Podle vedení Prahy 5 metropole nedostatečně komunikuje s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají. Informovala o tom mluvčí smíchovské...

Další články
Nahoru