Dnes Pondělí - obcasny-dest 20°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 17°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Předsedou hnutí ANO v Praze se stal Prokop. A hned z toho byla slovní přestřelka s Piráty
Nový předseda pražského ANO. Zdroj Foto: se souhlasem O. Prokopa

Předsedou hnutí ANO v Praze se stal Prokop. A hned z toho byla slovní přestřelka s Piráty

Novým předsedou pražského ANO se v pondělí večer na krajském sněmu hnutí stal pražský zastupitel a předseda zastupitelů ANO na magistrátu Ondřej Prokop. Ve funkci nahradil Miroslava Nauče, který hnutí v Praze vedl od loňského srpna. Sněm zvolil také místopředsedy hnutí v Praze. Prokop o tom informoval v tiskové zprávě.

Pražská organizace hnutí ANO si na svém pondělním sněmu zvolila nové vedení. Organizaci nově povede předseda magistrátního zastupitelského klubu a zastupitel Prahy 11 Ondřej Prokop.

Členská základna si dále do svého čela zvolila 1. místopředsedu Vojtěcha Ryvolu a řadové místopředsedy Martina Benkoviče, Tomáše Myslivečka a Zdeňka Kučeru.

Nově zvolený pražský předseda na sněmu členskou základnu vyzval především ke znovunalezení sebevědomí a poukázal na výsledky práce, kterou členové hnutí ANO ve vedení různých městských částí, ale i na magistrátu odvádějí.

„Věřím, že pokud jako organizace budeme táhnout za jeden provaz a tvrdě to odpracujeme, uděláme v hlavním městě skvělý výsledek. Od roku 2014 jsme odvedli spoustu práce, rozjeli spoustu projektů a změn, na které můžeme dál navazovat. Rozhodně se máme čím pochlubit, vždy pracujeme pro lidi, ale často už naši práci neumíme lidem ukázat,“ uvedl Ondřej Prokop.

Jako předseda krajské organizace se chce zaměřit na zvýšení sebevědomí členské základny a pak zejména na podzimní komunální volby. „Ty jsou pro nás výzvou. Věřím, že pokud jako organizace budeme táhnout za jeden provaz a tvrdě to odpracujeme, uděláme v hlavním městě skvělý výsledek," dodal.

Hnutí ANO je v pražském zastupitelstvu v opozici. Ve volbách v roce 2018 získalo 12 zastupitelů. V předchozím volebním období v letech 2014 až 2018 bylo součástí koalice, kterou za ANO vedla primátorka Adriana Krnáčová.

Na včerejším sněmu Prokop ve svém proslovu kritizoval současné vedení Prahy, zejména pak Piráty. Ti vládnou spolu s Prahou Sobě a Spojenými silami pro Prahu (TOP 09 a STAN).

„Piráti měli celé volební období šanci ukázat, že jejich soustavná opoziční kritika předchozího vedení magistrátu nebyla jen prázdná slova. Potvrdilo se ale to, čeho jsme se obávali. Praha stagnuje, neinvestuje a jede v podstatě jen ze setrvačnosti. Existující velké projekty se nepodařilo téměř posunout a žádné nové se nepřipravují,“ sdělil Prokop.

Předsednictvo pražských Pirátů dnes na Prokopovo zvolení reagovali kriticky. Je podle nich znepokojující a alarmující, jaký druh lidí slaví úspěchy ve strukturách hnutí ANO.

„Rádi bychom ukázali, že pan Prokop je možná dobrý na špinavou dezinformační kampaň, ale co se jeho politických výsledků týče, je to spíše usilovná snaha přivlastnit si zásluhy jiných a zároveň zakrýt své přešlapy a podezřelé nakládání s veřejnými penězi,” uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib, který bude ve volbách letos v říjnu opět kandidátem Pirátů na pražského primátora. 

Ještě ostřejší byl předseda krajského sdružení Pirátů a bývalý starosta Prahy 5 Daniel Mazur. „Bývalý místostarosta Prahy 11 je aktivní na svých sociálních sítích, obsahem představuje dno pražské politiky. Svoje nicnedělání na radnici Prahy 11 házel na odpovědnost jiným. Pražská organizace Anofertu zjevně nemá kde brát,“ sdělil.

Prokop řekl/napsal o Pirátech:

„Chápu to správně, že agentura, jejíž provoz stojí Prahu ročně miliony, ubytovala loni 12 domácností? Opravte mě, pokud se pletu, ale neměl by tohle zvládnout jeden člověk? Možná na půl úvazku? O dobrém úmyslu poskytnout střechu nad hlavou těm, co ji potřebují, nepochybuji. Ale to provedení je opět pirátské."

„S nástupem nové centrální vlády, jejímiž členy budou i Piráti, snad pan primátor přestane hrát mediální hry a začne konečně také trochu pracovat."

„Takže buďto Prahu primátor vůbec neřídí a levá ruka neví, co dělá pravá, nebo v tom jejich mega zeleném údělu za 252 miliard nemají vnitřní shodu."

Zdroj: Facebooový profil Ondřeje Prokopa

Piráti řekl/napsali o Prokopovi:

„Mezi poslední Prokopův přešlap patří například zpackaná rekonstrukce ubytovny Sandra, do které kvůli jeho nečinnosti řadu měsíců zatéká. To bylo také hlavním důvodem jeho odvolání z rady MČ Praha 11."

„Ukazuje se, že pro Andreje Babiše není vůbec podstatné, jak kvalitní a pracovití lidé v jeho hnutí figurují. Měřítkem úspěchu je počet kbelíků hnoje, které jsou schopni vylévat na všechny okolo sebe."

„Na jeho výroky platí heslo: ,Není to pravda, ale mohla by být'."

Zdroj: Tiskové prohlášení Pirátů


Autor: Karel Netolický

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 18 zve na zasedání Kontrolního výboru ZMČ

16. května 2023 v 11:58

Zasedání Kontrolního výboru ZMČ Prahy 18 se koná ve středu 17. května od 18 hodin.

Zasedne Výbor pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18

15. května 2023 v 11:37

Zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18 se uskuteční v úterý 16. května v 17 hodin.

Zasedání výboru pro otevřenou radnici Prahy 18

11. května 2023 v 07:48

Výbor pro otevřenou radnici zasedá v pondělí 15. května v 17:30 v obřadní síni ÚMČ Praha 18, Bechyňská 639.

V Letňanech zasedne Výbor pro školství vzdělávání a sport

10. května 2023 v 07:00

V budově ZŠ generála Františka Fajtla se 15. května v 17 hodin koná zasedání Výboru pro školství vzdělávání a sport.

Na radnici Prahy 18 zasedne Výbor pro dopravu a majetek

6. května 2023 v 06:26

V úterý 9. května se v obřadní sni ÚMČ Praha 18 v Bechyňské ulici 639 koná zasedání Výboru pro dopravu a majetek. Začíná v 17 hodin a je přístupné veřejnosti.

Další články
Nahoru