dnes
Úterý - zatazeno
7°C
zítra
Středa - zatazeno
7°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
9°C
Předsedou České komory architektů byl zvolen bývalý pražský primátor Kasl
Nový předseda České komory architektů. Foto: ČKA

Předsedou České komory architektů byl zvolen bývalý pražský primátor Kasl

Představenstvo České komory architektů (ČKA) si včera na svém prvním zasedání po valné hromadě jako svého nového předsedu architekta Jana Kasla, který byl pražským primátorem v letech 1998 až 2002.

Prvním místopředsedou komory se stal Petr Velička, druhým místopředsedou Milan Svoboda. Změna na vedoucím postu ČKA přichází po pěti letech.

Svou činnost bude komora soustředit na čtyři základní oblasti. „Poskytování servisu svým členům, propagaci profese architekta a kvalitní architektury, ochranu veřejných zájmů a péči o kvalitu vystavěného prostředí a spolupráci v rámci ČR i na mezinárodním poli. Komora bude současně pokračovat ve své zásadní činnosti stanovené zákonem, a to připomínkování právních předpisů důležitých pro výkon profese,“ uvedla komora v tiskové zprávě.

Stěžejní je přitom běžící proces rekodifikace veřejného stavebního práva. Komora bude rovněž pokračovat v pořádání soutěžní přehlídky české architektury Česká cena za architekturu.

Architekt Jan Kasl (*1951) je členem představenstva ČKA od dubna 2018. Současně je členem Pracovní skupiny ČKA pro Legislativu. Komoru aktivně zastupuje v pracovních skupinách zapojených do procesu rekodifikace veřejného stavebního práva. Architekt Kasl se souběžně věnuje vlastní architektonické praxi.


Víc městských bytů pro potřebné profese

Dnes ve 20:12

Rada hlavního města Prahy schválila na včerejším jednání navýšení počtu bytů pro potřebné profese. Nejvíce bytů získají sociální pracovníci, příslušníci integrovaného záchranného systému a učitelé.

Praha 11: Veřejné setkání k rekonstrukci pochozí zóny Háje

Včera v 07:13

Radnice Prahy 11 zve na veřejné setkání k budoucímu vývoji pochozí zóny Háje a přilehlých objektů v úterý 26. listopadu od 18 hodin v ZŠ Mendelova 550/2, Praha 11.

Další články
Nahoru