Dnes Úterý - skorojasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Předseda pražského ANO Říčař skončil v politice, odchází z hnutí
Staronový předseda hnutí ANO v Praze Jan Říčař. Foto: Facebook JŘ

Předseda pražského ANO Říčař skončil v politice, odchází z hnutí

Dosavadní předseda pražské buňky ANO Jan Říčař skončil v politice a vystoupil z hnutí. Informoval o tom server Seznam Zprávy a bývalý politik to ČTK potvrdil. Uvedl, že se chce věnovat jiným činnostem.

Říčař nahradil ve funkci předsedy pražské organizace ANO v roce 2017 Martina Stropnického.

„Chci se věnovat něčemu, kde cítím, že můj přínos bude větší," řekl dnes Říčař ČTK. V dopise ostatním členům pražské organizace napsal, že organizaci fakticky vedl šest let, nikdy nemířil k placeným funkcím a zároveň rozvíjel vlastní podnikání, což bylo časově náročné. Nakonec se rozhodl, že dá přednost jiným než politickým činnostem, uvedl.

Do krajského sněmu, který bude volit jeho nástupce, podle Říčaře přebral vedení organizace první místopředseda Mirek Nauč.

V pražském ANO v dubnu skončil také zastupitel na magistrátu a Praze 8 Radomír Nepil, který nicméně zůstal předsedou klubu ANO v pražském zastupitelstvu. Důvody svého kroku tehdy nekomentoval.


Autor: ČTK

Praha 5 odsouhlasila Strukturální plán, pomůže s rozvojem území

21. července 2022 v 09:27

Zastupitelstvo městské části projednalo a odsouhlasilo Strukturální plán MČ Praha 5. Ten má určovat rámec rozvoje území a být podkladem pro rozhodování samosprávy k jednotlivým stavebním záměrům na území městské části.  

Zastupitelé Prahy 5 schválili připomínky k návrhu Metropolitního plánu

6. července 2022 ve 14:03

Zastupitelé Prahy 5 na konci června po rozsáhlé diskusi schválili připomínky k návrhu Metropolitního plánu hl. m. Prahy pro veřejné jednání. Informovala o tom mluvčí městské části Lenka Abessi.

Praha 5 snížila počet zastupitelů, po volbách jich bude 41

3. července 2022 ve 14:19

Zastupitelé páté městské části tento týden schválili počet členů Zastupitelstva MČ Prahy 5 pro volební období 2022 až 2026. Bude jich 41, v tomto období jich je 43. Volby se budou konat 23. a 24. září.  

Bývalého primátorova náměstka Hlubučka vyloučili zastupitelé Spojených sil pro Prahu z klubu

27. června 2022 v 16:26

Zastupitelé Spojených sil pro Prahu (TOP 09 + STAN) na svém dnešním jednání vyloučili z klubu bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (dříve STAN).

Další články
Nahoru