Dnes Neděle - zatazeno 5°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 23. 1. 2022
Svátek má Zdeněk
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Předseda pražského ANO Říčař skončil v politice, odchází z hnutí
Staronový předseda hnutí ANO v Praze Jan Říčař. Foto: Facebook JŘ

Předseda pražského ANO Říčař skončil v politice, odchází z hnutí

Dosavadní předseda pražské buňky ANO Jan Říčař skončil v politice a vystoupil z hnutí. Informoval o tom server Seznam Zprávy a bývalý politik to ČTK potvrdil. Uvedl, že se chce věnovat jiným činnostem.

Říčař nahradil ve funkci předsedy pražské organizace ANO v roce 2017 Martina Stropnického.

„Chci se věnovat něčemu, kde cítím, že můj přínos bude větší," řekl dnes Říčař ČTK. V dopise ostatním členům pražské organizace napsal, že organizaci fakticky vedl šest let, nikdy nemířil k placeným funkcím a zároveň rozvíjel vlastní podnikání, což bylo časově náročné. Nakonec se rozhodl, že dá přednost jiným než politickým činnostem, uvedl.

Do krajského sněmu, který bude volit jeho nástupce, podle Říčaře přebral vedení organizace první místopředseda Mirek Nauč.

V pražském ANO v dubnu skončil také zastupitel na magistrátu a Praze 8 Radomír Nepil, který nicméně zůstal předsedou klubu ANO v pražském zastupitelstvu. Důvody svého kroku tehdy nekomentoval.


Autor: ČTK

Radní Kavalírek: Praha 5 má největší rozpočtovou úsporou v novodobé historii

12. ledna 2022 ve 21:36

O sto milionů korun (12,8 procenta) nižší provozní výdaje v roce 2022 prosadil radní Prahy 5 pro oblast financí Jan Kavalírek (TOP 09). Městská část to uvedla v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru