Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 1°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Předseda pražského ANO Říčař skončil v politice, odchází z hnutí
Staronový předseda hnutí ANO v Praze Jan Říčař. Foto: Facebook JŘ

Předseda pražského ANO Říčař skončil v politice, odchází z hnutí

Dosavadní předseda pražské buňky ANO Jan Říčař skončil v politice a vystoupil z hnutí. Informoval o tom server Seznam Zprávy a bývalý politik to ČTK potvrdil. Uvedl, že se chce věnovat jiným činnostem.

Říčař nahradil ve funkci předsedy pražské organizace ANO v roce 2017 Martina Stropnického.

„Chci se věnovat něčemu, kde cítím, že můj přínos bude větší," řekl dnes Říčař ČTK. V dopise ostatním členům pražské organizace napsal, že organizaci fakticky vedl šest let, nikdy nemířil k placeným funkcím a zároveň rozvíjel vlastní podnikání, což bylo časově náročné. Nakonec se rozhodl, že dá přednost jiným než politickým činnostem, uvedl.

Do krajského sněmu, který bude volit jeho nástupce, podle Říčaře přebral vedení organizace první místopředseda Mirek Nauč.

V pražském ANO v dubnu skončil také zastupitel na magistrátu a Praze 8 Radomír Nepil, který nicméně zůstal předsedou klubu ANO v pražském zastupitelstvu. Důvody svého kroku tehdy nekomentoval.


Autor: ČTK

Komrsková: V jednáních o složení pražské koalice se posunujeme správným směrem

Dnes v 19:59

Oceňujeme, že koalice SPOLU si vyřešila svoje interní domácí úkoly, podle jejich volebního výsledku. Nestojíme na místě ale ani v otázkách programových priorit koalice, tento dokument v tuto chvíli dokončujeme. Během pátku bychom měli mít hotovo.

Nové vedení Prahy 11 nesouhlasí se zástavbou na louce u polikliniky Opatovská

30. ledna 2023 v 19:51

Mezi supermarketem Billa a poliklinikou Opatovská je soukromým investorem naplánován záměr výstavby Polyfunkčního komplexu Opatov, takzvaný Sky Opatov. Vedení Prahy 11 využilo možnosti podání námitek, jejichž prostřednictvím vyjádřilo svůj nesouhlas s navrhovanou podobou projektu. Jedenáctá...

Konference přilákala do Sněmovny klíčové aktéry vzdělávání

24. ledna 2023 v 15:14

Pedagogický leadership byl hlavním tématem konference, kterou ve spolupráci s organizací Učitel naživo a redakcí Řízení školy pořádala poslankyně Renáta Zajíčková (ODS). Dvanáct vybraných hostů přineslo v diskuzních panelech svůj úhel pohledu na toto aktuální téma – od leadershipu jako inovace ve...

Další články
Nahoru