Dnes Středa - obcasny-dest 15°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 20°C
Středa 22. 9. 2021
Svátek má Darina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Předseda pražského ANO Říčař skončil v politice, odchází z hnutí
Staronový předseda hnutí ANO v Praze Jan Říčař. Foto: Facebook JŘ

Předseda pražského ANO Říčař skončil v politice, odchází z hnutí

Dosavadní předseda pražské buňky ANO Jan Říčař skončil v politice a vystoupil z hnutí. Informoval o tom server Seznam Zprávy a bývalý politik to ČTK potvrdil. Uvedl, že se chce věnovat jiným činnostem.

Říčař nahradil ve funkci předsedy pražské organizace ANO v roce 2017 Martina Stropnického.

„Chci se věnovat něčemu, kde cítím, že můj přínos bude větší," řekl dnes Říčař ČTK. V dopise ostatním členům pražské organizace napsal, že organizaci fakticky vedl šest let, nikdy nemířil k placeným funkcím a zároveň rozvíjel vlastní podnikání, což bylo časově náročné. Nakonec se rozhodl, že dá přednost jiným než politickým činnostem, uvedl.

Do krajského sněmu, který bude volit jeho nástupce, podle Říčaře přebral vedení organizace první místopředseda Mirek Nauč.

V pražském ANO v dubnu skončil také zastupitel na magistrátu a Praze 8 Radomír Nepil, který nicméně zůstal předsedou klubu ANO v pražském zastupitelstvu. Důvody svého kroku tehdy nekomentoval.


Autor: ČTK

Zastupitelé Prahy 4 se sejdou na 17. zasedání

20. září 2021 v 09:04

V probíhajícím volebním období se zastupitelé Prahy 4 sejdou ve středu 22. září od 13 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice (Táborská 500) na svém 17. zasedání.

Zastupitelstvo Prahy 4 zasedne mimořádně

16. září 2021 ve 23:20

Mimořádné zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v pátek 17. září od 13 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice (Táborská 500).

Další články
Nahoru