dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
Pražská politika

Předseda pražské ODS Humplík: Podpoříme koalici, která bude stabilní. A nemusíme být nutně její součástí

Předseda pražské ODS Filip Humplík serveru Pražský patriot sdělil, že občanští demokraté jsou ochotni podpořit i koalici v pražském zastupitelstvu, které by nebyli součástí.

„Prioritní pro nás je, aby nová koalice splnila naše programová východiska, která jsme nedávno deklarovali. Když se tak stane, koalici podpoříme, i kdybychom nebyli jejími členy. Jde nám o stabilní vládu v metropoli,“ uvedl Humplík.

Podle něj bude i následující týden vést ODS jednání s různými stranami v pražském zastupitelstvu. „Budeme od nich chtít znát postoj k našim požadavkům. Věřím, že jednání budou vedena konstruktivně. Současný stav, kdy už je dlouho Rada hl. m. Prahy neúplná, je nevyhovující. Radní řeší většinou technické tisky, na zásadnější věci nemají kapacitu. ODS má v hlavním městě dost starostů a ti nám sděluji, že současná nečinnost vedení Prahy má na fungování městských částí negativní dopad,“ dodal předseda pražské ODS a zároveň místopředseda zastupitelského klubu občanských demokratů Filip Humplík.

Co požaduje pražská ODS po potenciálních partnerech:
Snížení běžných výdajů Prahy.
Zvýšení objemu financí pro městské části.
V rámci fungování dopravního podniku chce změnit způsob financování nebo snížit běžné výdaje podniku.
Město musí zvýšit tlak na vládu, aby byl dostavěn Pražský okruh.
Zrušit přípravu metropolitního plánu.
Změnit způsob nakládání s městským majetkem v jeho firmách.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru