dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská politika

Předseda pražské ODS Humplík: K Březinovi se stavíme jako k pravomocně odsouzenému, ale ČSSD není jen o něm

TOP 09, ODS, Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) budou dnes jednat o podobě možné nové koalice se sociálními demokraty. Jde o druhou schůzku, první se uskutečnila před týdnem. TOP 09 společně s ODS a Trojkoalicí původně jednaly ještě s Piráty a nezávislými, ti ale od jednání odstoupili. V pátek také proběhla schůzka ANO, ČSSD a ODS. „Nešlo rozhodně o schůzku nad novou koalicí. Navzájem jsme se informovali o svých postojích a názorech, především směrem k další schůzi zastupitelstva, která se koná tento čtvrtek. Žádné další jednání neproběhlo,“ vysvětlil předseda pražské ODS, zastupitel Filip Humplík.

„Současná vláda/nevláda na pražském magistrátu bohužel pomalu paralyzuje základní chod města. V minulém týdnu jsme se setkali se všemi stranami kromě komunistů a snažili se najít co možná nejlepší řešení pro hlavní město. Současná politika pražské ODS není o obsazování funkcí a dozorčích rad, ale o prosazování pravicového programu,“ uvedl Humplík, podle které se ODS dostala k programovým otázkám pouze v jednání s TOP, Trojkoalicí a Piráty. Největší neshody jsou zatím kolem dopravy.

V současnosti není podle Humplíka žádný koaliční projekt dohodnut. Přitom pozítří se poprvé v letošním roce sejdou pražští zastupitelé na prvním jednání. Z různých stran ještě nedávno zněl optimismus, že se Pražané tento čtvrtek dozví nové složení vedení metropole, včetně nového primátora.

„Jsem pevně přesvědčen, že fungující koalice s účastí či podporou ODS se do té doby dohodnout nedá. Nemohu ovšem mluvit za ostatní strany,“ sdělil Humplík. Pražané si podle něj budou muset na jméno nového primátora počkat.

A jaký má pražská ODS postoj k předsedovi zastupitelského klubu ODS Karlu Březinovi, kterému například Piráti nemohou „přijít na jméno“?

„Karel Březina byl pravomocně odsouzen a tak se k němu i stavíme. ČSSD není ale jen Karel Březina,“ sdělil Humplík. Zastupitelský klub sociálních demokratů má v současném pražském zastupitelstvu osm členů.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru