dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Volby 2014

Předseda politické strany DOMOV: Kandidát na primátora Passer se stal nedůvěryhodným

„Již podruhé v krátké době byl v investigativním pořadu Reportéři ČT usvědčen z vážného střetu zájmů kandidát na primátora za hnutí Pro Prahu Zbyněk Passer, který je také podle všeho neformálním šéfem tohoto politického uskupení. V pondělním vydání pořadu dokonce pan Zbyněk Passer sám uznal, že v případě jeho hlasování z pozice představitele radnice v městské části Praha-Koloděje se dopustil střetu zájmů. Svým přiznáním Zbyněk Passer odkryl karty a je třeba ho vyzvat, aby odešel ze hry,“ napsal v tiskové zprávě David Štěpán, předseda politické strany DOMOV.

Tisková zpráva politické strany DOMOV (v nezkrácené verzi):

V první reportáži odvysílané před časem v ČT se jednalo o požadavek na velkou změnu územního plánu hlavního města Prahy v souvislosti s obřím developerským projektem Radima Passera, bratra a sponzora hnutí Zbyňka Passera.

Sám stínový šéf nového hnutí Pro Prahu a kandidát na primátora Zbyněk Passer tehdy nebyl schopen jasně odpovědět na otázku, zda by se odmítl účastnit hlasování o této změně územního plánu, kdyby byl zvolen do zastupitelstva hlavního města Prahy. Jeho vyhýbavá odpověď byla sama o sobě podezřelá, ovšem stále jsme se pohybovali v rovině úvah „coby, kdyby".

Vysílání Reportérů ČT ovšem jasně ukázalo, že problematika střetu zájmů, kdy se politik v souvislosti s výkonem své veřejné funkce neštítí zvýhodnit sám sebe nebo své blízké, panu Zbyňku Passerovi v žaludku příliš neleží. Jak se mohou voliči spolehnout, že něco takového, ovšem v mnohem větší míře a s neporovnatelně větším dopadem na život Pražanů, Zbyněk Passer neučiní v i pozici zastupitele hlavního města? Ba co hůře, v pozici radního či dokonce primátora?

Člověk, který není schopen věrohodně vysvětlit, proč hlasoval ve prospěch sebe samotného, a ještě se zapírá ztrátou paměti, nemůže být důvěryhodným kandidátem na pražského primátora. Stačí, že nám tu kandidují dva, kteří již mají na krku obžalobu a zanedlouho stanou před soudem. Třetího takového primátora, pane Zbyňku Passere, tu nepotřebujeme!

Vyzývám na základě závažných informací uvedených ve dvou pořadech Reportéři ČT, aby se Zbyněk Passer vzdal své kandidatury na primátora Prahy i řadového zastupitele pražského magistrátu. Osobně věřím, že Pražané již znovu nenaletí na projekt, který se nápadně podobá straně Věci veřejné. Ta měla také v krásných kulisách nad hlavami bohatého loutkoherce, který se tvářil jako slovo Boží. Všichni máme ještě v blahé paměti, jak to nakonec dopadlo.

Vše krásně ilustruje drobné uřeknutí Zbyňka Passera, kdy se v reportáži chlubil, že jeho rodina ze svého zaplatila chodník na hřbitově v Kolodějích. „My máme vlastně hrob tam vzadu, takže to vlastně jaksi mělo i tenhleten efekt," řekl reportérce neformální šéf hnutí Pro Prahu a starosta Koloděj Passer. Jinými slovy: Zaplatili jsme sice nový chodník, ale mimo jiné proto, abychom nemuseli chodit ke své hrobce blátem.

Pod tiskovou zprávou je podepsán David Štěpán, předseda politické strany DOMOV


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru