Dnes Neděle - zatazeno -1°C
Zítra Pondělí - oblacno -1°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Předseda hnutí ANO v metropoli Prokop vydal knihu Vize pražského bydlení 2033
Ondřej Prokop v knize seznamuje čtenáře se svojí vizí řešení bytové problematiky. Foto (2x): se souhlasem O.P.

Předseda hnutí ANO v metropoli Prokop vydal knihu Vize pražského bydlení 2033

Zastupitel Prahy i jedenácté městské části a zároveň předseda pražské organizace hnutí ANO Ondřej Prokop vydal publikaci s názvem Vize pražského bydlení 2033. Zabývá se v ní problematikou, které se dle svých slov na komunální úrovni dlouhodobě věnuje.
prokop-kniha-clanek

Ondřej Prokop s novou knihou

„Vyrostl jsem v Praze, na sídlišti na Jižním Městě. Vystudoval jsem tady, vybudoval firmu a založil rodinu. Před lety jsem vstoupil do politiky, abych dokázal něčím našemu městu přispět. Bytové politice se věnuju od začátku. Dlouhé roky zažíváme téměř neřešenou bytovou krizi. Přál bych si, aby v metropoli jednou v budoucnu termín dostupné bydlení nebyl jen prázdnou frází a Praha se vyrovnala jiným evropským městům," uvedl k vydání knihy Ondřej Prokop.  

Kniha mající 104 stran přináší rozhovory s osobnostmi z nejvyšších pater české politiky jako jsou bývalí ministři Klára Dostálová nebo Dan Ťok. Nechybí ani pohled bývalého pražského primátora Pavla Béma, ekonoma a analytika Lukáše Kovandy nebo architektky Jany Mastíkové a dalších. 

„V knize také shrnuji problematiku bydlení v hlavním městě očima komunálního politika a volně tak navazuji na brožuru o bydlení, kterou jsem sepsal a vydal loni,“ podotkl.   

Nová publikace podle Prokopa čerpá z mnoha diskusí a debat, které v posledních letech vedl na různých místech. Pravidelně se také jako řečník účastní odborných panelových diskusí a na svém profilu na sociálních sítích vydává Bytové okénko, ve kterém komentuje aktuální situaci v oblasti bydlení v Praze. 

Vizi pražského bydlení 2033 si zájemci mohou na www.ondrejprokop.cz/kniha/ zdarma stáhnout do své čtečky, nebo lze n a tomto odkaze požádat o zaslání poštou. 


Autor: Cen

Elpida vydává návod, jak v Česku dobře zestárnout

3. února 2023 v 07:10

Jedenáct příběhů seniorů a jedenáct esejů. To je obsah knihy, kterou v těchto dnech vydává Elpida. Odráží dvacet let zkušeností této neziskové organizace s prací pro seniory.  

Brianna Labuskes: PODEZŘENÍ

29. ledna 2023 v 08:42

Mrazivý, strhující krimipříběh o šokujícím případu rodinné vraždy, jehož řešení leží v rukou někoho, kdo se v minulosti možná dopustil stejného zločinu…

Rebecca Zanetti: Uteč, dokud můžeš

25. ledna 2023 v 08:03

METAFORA vydává 25. ledna první díl nové thrillerové série od bestsellerové autorky žebříčku New York Times Rebeccy Zanetti, UTEČ, DOKUD MŮŽEŠ. 

Katie Gutierrezová: Dvojí život

11. ledna 2023 v 08:03

Z nakladatelství Ikar je knižní novinka Dvojí život od americké spisovatelky mexického původu Katie Gutierrezové. Její hlavní hrdinkou je úspěšná bankéřka Dolores Riverová, která si vybudovala oslnivou mezinárodní kariéru a svůj soukromý čas dělí mezi dvě země a dvě rodiny – dokud pravda nevyjde...

Knižní tip: Pokračování kultovního thrilleru Ready Player One

5. ledna 2023 v 09:23

Fanoušky sci-fi a zejména kultovního thrilleru Ready Player One  potěší pokračování tohoto fantastického příběhu z budoucnosti. Jmenuje se Ready Player Two a autorem je samozřejmě opět Ernest Cline. Vydává Laser.

Šťastný nový rok: Autorka knih pro mládež přichází s thrillerem pro dospělé

27. prosince 2022 v 07:36

Přímo symbolicky se jmenuje nejnovější thriller z nakladatelství Kalibr od Malin Stehn, úspěšné švédské autorky několika desítek knih pro mládež. Šťastný nový rok je jejím debutem pro dospělé. Odehrává na Silvestra, kdy hrdinové očekávají nejlepší a nejzábavnější noc v celém roce. Zatímco staří...

Rena Rosenthal: Dvorní zahradnice – Jarní sen

23. prosince 2022 v 07:30

Příznivce romantických příběhů potěší první díl nové historické ságy Dvorní zahradnice od Reny Rosenthal. Román nese poditul Jarní sen a odehrává se na konci 19. století v Německu. Další pokračování připravuje nakladatelství Ikar na příští rok.

Robert Jordan: Kolo času – Velké hledání

22. prosince 2022 ve 22:00

Legendární epická fantasy Roberta Jordana Kolo času pokračuje po prvním dílu Oko světa druhou knihou, nazvanou Velké hledání. A fanoušci se opět mají na co těšit! Vydává...

Martin Zounar, Alexandra Rohlíková: Jíst, či nejíst?

14. prosince 2022 v 15:09

Knižní rozhovor čeká čtenáře v knize nazvané Jíst, či nejíst. S oblíbeným hercem Martinem Zounarem si tentokrát povídá výživová poradkyně a trenérka Alexandra Rohlíková. Společně rozebírají celou řadu různých témat ze života a samozřejmě i to, jaké to je bojovat celý život se životosprávou a...

Osm hor. Cognettiho román nově vychází s filmovou obálkou

6. prosince 2022 v 09:49

Román italského spisovatele Paola Cognettiho Osm hor vyšel poprvé v roce 2016 (č. 2017) a u čtenářů i u kritiky sklízel velké úspěchy – získal dokonce prestižní literární ocenění Premio Strega za nejlepší prozaické dílo napsané v italském jazyce. V letošním roce byl román zfilmovaný...

Šonkův let do nebes

30. listopadu 2022 v 07:46

Martin Šonka býval kdysi obyčejným klukem ze Sezimova Ústí, nyní je elitním akrobatickým pilotem a respektovanou sportovní osobností. V knize Můj let do nebes, kterou sepsal společně se zkušeným sportovním novinářem Robertem Sárou, poutavě popisuje svoji cestu k absolutní světové špičce a zároveň...

David Attenborough: Výpravy na druhý konec světa

26. listopadu 2022 v 18:27

Uznávaný přírodovědec a tvář populárních dokumentů BBC vypráví o svých prvních cestách do neznáma za neprostupnou panenskou divočinou.

Thunberg: Kniha o klimatu

24. listopadu 2022 v 08:15

Pořád je ještě čas zachránit svět. Myslí si to nejen švédská aktivistka Greta Thunberg, ale i stovka předních světových vědců a dalších odborníků, kteří v Knize o klimatu shrnují nejnovější poznatky ze svých oborů. Samotná Greta zde funguje jako editorka, jež uvádí jednotlivé kapitoly a říká:...

Barbara Davisová: Kouzlo všité do šatů

21. listopadu 2022 v 16:05

METAFORA vydala knihu Kouzlo všité do šatů. Okouzlující román o osudových křižovatkách, druhých šancích a ztracené i znovu nalezené naději od Barbary  Davisové, bestsellerové autorky knihy Poslední měsíční dívka.

Další články
Nahoru