Dnes Středa - polojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 10°C
Středa 17. 4. 2024
Svátek má Rudolf
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Předposlední květnový víkend Praha 7 ožije uměním

Třináctý ročník komunitního festivalu otevřených kulturních míst na Sedmičce Máme otevřeno proběhne ve dnech 19.–21. května. Své dveře otevřou veřejnosti desítky kulturních a kreativních míst, jako jsou galerie, divadla, ateliéry výtvarníků, umělecké dílny, obchody s designem, showroomy, komunitní centra, kreativní huby a spousta dalších kulturních organizací. Návštěvníci tak mají možnost zdarma navštívit výstavy, komentované prohlídky, hudební či divadelní představení, přednášky, dílny nebo se jednoduše setkat s lidmi, kteří v Praze 7 působí a podílí se na jejím kulturním rozvoji.

Za účelem propagace veřejně prospěšné myšlenky se letos festival Máme otevřeno spojil s organizací Fuck Cancer, za kterou stojí mladí onkologičtí pacienti společně se zkušenými nadšenci a profesionály. Cílem tohoto uskupení je šířit osvětu v oblasti rakoviny mladistvých na základě sdílení zkušeností a díky vytvoření silného respektovaného brandu. Kampaň Fuck Cancer má své garanty nejen v řadách odborné veřejnosti, ale podílí se na ní také známé osobnosti z veřejného života nebo influenceři.

Třináctý ročník akce Máme otevřeno tak bude odstartován kolektivním tanečním vystoupením, tzv. flashmobem, jehož cílem bude upozornit veřejnost na problematiku rakoviny mladistvých. Flashmob pod názvem @WTFCNCR Flashmob je šancí pro všechny, kdo chtějí osobní účastí vyjádřit podporu tomuto prospěšnému projektu. Do skupinového tance s jednoduchou choreografií se může připojit každý.  Uskuteční se v pátek 19. května 2023 v 17.00 na Strossmayerově náměstí. Z flashmobu bude pořízen videozáznam, který bude určen k další osvětě tohoto tématu na sociálních sítích.

Během pátku, soboty a neděle se do festivalu zapojí jednotliví kulturní aktéři působící v Praze 7. Speciální programy si letos připravilo 39 subjektů působících v sedmé městské části, která je označována za pražský art distrikt.  Sobota je zaměřena na akce menších subjektů, kde můžete navštívit speciální dílny, komentované prohlídky a podobné akce. V neděli pak můžete zdarma vyrazit na vybrané výstavy do Centra současného umění DOX nebo do Národní galerie ve Veletržním paláci.

Závěrečná párty festivalu Máme otevřeno začne v neděli 21. května v 16 hodin ve skateparku V7, který nedávno vznikl rekultivací podchodů v blízkosti stanice metra Vltavská. V těchto prostorách bude probíhat streetballový turnaj a o atmosféru se postará rezident Prahy 7, ostřílený DJ Robot. Akce potrvá až do 22 hodin.

Kompletní program na webu: www.praha7.cz/ festival-mame-otevreno/


Autoři: Alo, TZ

Slavnostní umístění pamětních tabulek

Dnes v 11:56

Praha 6 zve na slavnostní umístění pamětní tabulky Poslední adresa staviteli a účastníkovi III. odboje Jaroslavu Klabíkovi na domě v ulici Milady Horákové 115/107 v Praze 6 u příležitosti výročí jeho úmrtí.

První jarní košt

Dnes v 09:07

Vítání jara se sklenkou v ruce v sobotu 20. dubna na náplavce v Praze 2.

Praha 14 zahájila sběr věcí pro Swap

Dnes v 08:33

Dnes začíná sběr oblečení a knih pro Swap, který proběhne 25. dubna před metrem Rajská zahrada v rámci Den Země a Reuse den Prahy 14.

Hostivařský session v Karolíně

Dnes v 08:24

Hostivařský session v Karolíně se koná ve čtvrtek 18. dubna.

Přileťte na koštěti do Žlutých lázní a oslavte Čarodějnice

Dnes v 08:13

V úterý 3????.dubna se od ???????? hodin otevře areál Žlutých lázní a promění se v místo plné zábavy pro celou rodinu. Těšit se můžete na čarodějnické dobroty z grilu, opékání špekáčků, pouťové atrakce pro malé i velké i pálení čarodějnic a zpívání...

Praha 6 vyhlásila výběrová řízení na obsazení pracovních pozic

Včera ve 22:47

Praha 6 vyhlašuje výběrové řízení na obsazení různých pracovních pozic na úřadu městské části. Aktuálně se obsazuje pozice přestupkářů, referenta registrace vozidel nebo referenta dopravních prostředků.

Dubnová vycházka s Prahou 6

Včera ve 21:06

Dubnová vycházka Středem Hanspaulky se koná 22. dubna od 16 hodin, sraz je proti zastávce tramvaje Na Pískách na nároží ulic Evropská a Na Pískách.

Praha 9 i letos ocení své občany

Včera ve 12:01

Už od roku 2010 oceňuje Praha 9 ty své občany, kteří svůj život, působení a dílo spojili s městskou částí, s konkrétní oblastí jejího rozvoje, s jejími proměnami nebo přispěli k jejímu zviditelnění a pozitivní prezentaci. Toho, kdo by měl čestnou cenu dostat, navrhují sami obyvatelé deváté městské...

E-zápis do mateřinek v Praze 4

Včera v 11:48

Zápis dětí do mateřských škol (MŠ) probíhá letos elektronickou formou na https://zapisdoms-praha4.praha.eu. V aplikaci rodiče najdou seznam MŠ zřizovaných MČ Praha 4, popis a možnosti generování přihlášek a další dokumenty. Generování přihlášek je možné od poloviny dubna. Více informací na...

Káranský vodovodník zve na cyklojízdu, výlet pro pěší a prohlídku úpravny vody

Včera v 10:02

Pražské vodovody a kanalizace připravily pro fanoušky vodárenství, cyklistiky a pěší turistiky sportovně charitativní akci pod názvem Káranský vodovodník. Akce proběhne v sobotu 18. května 2024 v Káraném od 10 do 17 hodin. Její součástí je cyklojízda, výlet pro pěší, prohlídka Úpravny vody Káraný...

Praha 9: Čarodějnice na Kolčavce

Včera v 09:27

Praha 9 zve na Čarodějnice v úterý 30. dubna od 15 do 20 hodin na louku před pivovarem Nad Kolčavkou v Libni.

Lov hmyzu v parku Zahrádky

Včera v 08:55

Akce se koná v pátek 26. dubna od 14 hodin.

Den Země na Roztylském náměstí

Včera v 08:51

Praha 4 zve na oslavy Dne Země ve středu 24. dubna.

Další články
Nahoru