Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský život

Předposlední květnový víkend Praha 7 ožije uměním

Třináctý ročník komunitního festivalu otevřených kulturních míst na Sedmičce Máme otevřeno proběhne ve dnech 19.–21. května. Své dveře otevřou veřejnosti desítky kulturních a kreativních míst, jako jsou galerie, divadla, ateliéry výtvarníků, umělecké dílny, obchody s designem, showroomy, komunitní centra, kreativní huby a spousta dalších kulturních organizací. Návštěvníci tak mají možnost zdarma navštívit výstavy, komentované prohlídky, hudební či divadelní představení, přednášky, dílny nebo se jednoduše setkat s lidmi, kteří v Praze 7 působí a podílí se na jejím kulturním rozvoji.

Za účelem propagace veřejně prospěšné myšlenky se letos festival Máme otevřeno spojil s organizací Fuck Cancer, za kterou stojí mladí onkologičtí pacienti společně se zkušenými nadšenci a profesionály. Cílem tohoto uskupení je šířit osvětu v oblasti rakoviny mladistvých na základě sdílení zkušeností a díky vytvoření silného respektovaného brandu. Kampaň Fuck Cancer má své garanty nejen v řadách odborné veřejnosti, ale podílí se na ní také známé osobnosti z veřejného života nebo influenceři.

Třináctý ročník akce Máme otevřeno tak bude odstartován kolektivním tanečním vystoupením, tzv. flashmobem, jehož cílem bude upozornit veřejnost na problematiku rakoviny mladistvých. Flashmob pod názvem @WTFCNCR Flashmob je šancí pro všechny, kdo chtějí osobní účastí vyjádřit podporu tomuto prospěšnému projektu. Do skupinového tance s jednoduchou choreografií se může připojit každý.  Uskuteční se v pátek 19. května 2023 v 17.00 na Strossmayerově náměstí. Z flashmobu bude pořízen videozáznam, který bude určen k další osvětě tohoto tématu na sociálních sítích.

Během pátku, soboty a neděle se do festivalu zapojí jednotliví kulturní aktéři působící v Praze 7. Speciální programy si letos připravilo 39 subjektů působících v sedmé městské části, která je označována za pražský art distrikt.  Sobota je zaměřena na akce menších subjektů, kde můžete navštívit speciální dílny, komentované prohlídky a podobné akce. V neděli pak můžete zdarma vyrazit na vybrané výstavy do Centra současného umění DOX nebo do Národní galerie ve Veletržním paláci.

Závěrečná párty festivalu Máme otevřeno začne v neděli 21. května v 16 hodin ve skateparku V7, který nedávno vznikl rekultivací podchodů v blízkosti stanice metra Vltavská. V těchto prostorách bude probíhat streetballový turnaj a o atmosféru se postará rezident Prahy 7, ostřílený DJ Robot. Akce potrvá až do 22 hodin.

Kompletní program na webu: www.praha7.cz/ festival-mame-otevreno/


Autoři: Alo, TZ

První pokuta pro hlavní město za protisoutěžní loterijní vyhlášky byla potvrzena

Včera v 08:19

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna potvrdil prvostupňové rozhodnutí, jímž byla hlavnímu městu Praze uložena pokuta ve výši 2 679 000 korun za porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže v souvislosti s loterijními vyhláškami. Rozklad podaný hlavním městem předseda...

Za hmyzem do Letňan

Včera v 07:55

Poznejte náš hmyz na naučné procházce za drobnou havětí se spolkem Darwin ve středu 14. června.

Jedlá školní zahrada ve Stodůlkách

Včera v 07:48

Nová jedlá školní zahrada se otevírá ve čtvrtek 8. června při Fakultní základní škole profesora Otokara Chlupa Pedagogické fakulty UK ve Stodůlkách díky spolupráci mezi společností Lidl a programem Skutečně zdravá škola.

Muzejní noc na 1. lékařské fakultě UK otevře běžně nepřístupná místa

Včera v 05:32

I letos se 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy zúčastní Festivalu muzejních nocí. V pátek 16. června bude možné navštívit anatomické muzeum, stomatologické muzeum a Faustův dům. Před zahájením prohlídek proběhne v Anatomickém ústavu 1. LF UK přednáškové odpoledne, na kterém zazní například...

Praha 1: Spolkový den v parku Kampa

4. června 2023 v 18:10

Spolkový den se koná ve čtvrtek 15. června od 15 hodin v parku Kampa.

V pítku v parku u Chodovské tvrze neteče voda, hnízdí tady modřinka

4. června 2023 v 16:30

Sýkorka modřinka se ke hnízdění vybrala i letos netypické místo, pítko v parku u Chodovské tvrze.

Barvám neutečeš v Centrálním parku Prahy 13

4. června 2023 ve 14:38

Barvám neutečeš, běžecký závod, kterého se účastní nejen dospělí běžci, ale i děti, senioři nebo celé rodiny, kdy nejde o čas, ale především o zábavu se koná v sobotu 10. června od 9 do 16 hodin.

Den s Policií ČR Praha

2. června 2023 v 15:47

V sobotu 10. června proběhne na Letenské pláni již třináctý ročník Dne s Policií České republiky. Návštěvníci se mohou od 10 do 16 hodin těšit na množství vystavené policejní techniky a ukázky činností policistů.

Sobota: Na Kulaťák na trhy

2. června 2023 v 15:39

Sobotní trhy na Kulaťáku se konají od 8 do 14 hodin. Kromě tradiční nabídky se můžete těšit i na osvěžující ledové nápoje od The Tea Republic, Česko.  

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 23. týden

2. června 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru