dnes
Úterý - jasno
26°C
zítra
Středa - jasno
26°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
29°C
Přednášky z cyklu Obrazy starého světa odstartovaly
Foto: MČ Praha 2

Přednášky z cyklu Obrazy starého světa odstartovaly

Ve středu 4. ledna se v zasedacím sále v budově městského úřadu Prahy 2 konala první z cyklu dvanácti přednášek Obrazy starého světa. Cyklus pro členy klubů Dvojka pro přátele kultury a Dvojka pro seniory, ale i pro širokou veřejnost připravily již zmíněné kluby ve spolupráci s Létající akademií, spadající pod Univerzitu třetího věku.

Na první vyučovací hodině organizátoři z Létající akademie seznámili posluchače s tématy jednotlivých přednášek a podali informace o univerzitních lektorech, kteří budou vyučovat. V rámci cyklu se účastníci mohou lépe seznámit s dějinami starověkého Egypta, Řecka a Říma, se staviteli pyramid, egyptským náboženstvím, kulturou Řecka, dobyvatelstvím a civilizací Říma, ale i s výjimečným pohledem na kultury původních obyvatel Nové Guiney – lovců hlav.

prednasky-2017-stehlik-nahled První lekci vedl Michal Stehlík, který se specializuje při svých přednáškách na Antiku v tradici 19. a 20. století. Ten, kdo poctivě odchodí všech dvanáct přednášek, získá na konci celého cyklu osvědčení o jeho absolvování.

 

Na přednášky je ještě možné se přihlásit na začátku příští hodiny, která se bude konat opět ve středu 11. ledna od 10 hodin v zasedací místnosti budovy ÚMČ, Praha 2.

Cena celého kurzovného je 600 korun. Kurzy potrvají až do 22. března a délka jedné přednášky je 90 minut.


První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

Včera ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru