dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C

Přednášky v Zoo Praha

Listopadové úterky v pražské zoo patří in situ projektům. Přednáškový cyklus „Pomáháme jim přežít“ představí snahy zahrady o záchranu koně Převalského, goril nížinných, gaviálů indických nebo orlosupů bradatých.

In situ projekty Zoo Praha se dočkaly mimořádného uznání na nedávné Výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií. Díky podpoře zřizovatele i veřejnosti se zahradě daří chránit ohrožené druhy hned na třech kontinentech. Všechny zájemce teď seznámíme s nejzajímavějšími událostmi v Kamerunu, Mongolsku, Indii nebo na vrcholcích Alp.
Přednášky začínají vždy v 18.00 ve Vzdělávacím centru u hlavního vchodu. Vstupné na přednášku je 50 korun.

Program:
Jaroslav Šimek: Návrat divokých koní
19. 11. 2013
Z Prahy se do Mongolska vrátilo od roku 2011 už 12 koní. Prožijte s námi cestu do divočiny zatím posledních z nich. Barča, Jácint, Spange a Lotusz se vydaly z Dolního Dobřejova na Benešovsku do Gobi B letos v červenci. V transportních bednách strávily na cestě armádním letounem i na korbách náklaďáků 35 hodin. Náročnou cestu zvládly bez potíží a dnes již následují divokého hřebce Mogoie. Brzy se snad dočkají hříbat.

Antonín Vaidl: Návraty krále Alp
26. 11. 2013
Koncem května nalezli ornitologové nedaleko německého Zhořelce, stovky kilometrů od místa jejího dosavadního pobytu mladou samici orlosupa Bernd. Vyčerpaná Bernd putovala do Zoo Praha, kde nabrala potřebné síly a za pomoci kurátora ptáků Antonína Vaidla se vrátila do švýcarských Alp.
Seznamte se s příběhem Bernd i dalších orlosupů na cestě do divočiny.

 


Magistrát i letos uspořádal Vánoční jarmark

Dnes ve 13:54

Vánoční jarmark – již tradiční a opět vydařený – se konal ve středu 13. prosince ve Škodově paláci. Návštěvníci i zaměstnanci úřadu doslova obsypali prodejní stánky s vánočními dekoracemi, dárkovými i praktickými předměty, květinami, šperky a sladkými i slanými...

Rada odsouhlasila dotace pedagogicko-psychologickým poradnám

Dnes ve 12:37

Rada Prahy posvětila návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka na uvolnění finančních prostředků z rozpočtu na protidrogovou politiku v celkové výši 309 000 korun na projekty specifické primární prevence pedagogicko-psychologických poraden. 

Ceny pohonných hmot se v Praze měnily jen nepatrně

Dnes ve 12:33

Litr benzinu zdražil o haléř a prodává se nyní průměrně za 31,14 koruny, nafta zase o haléř zlevnila na 30,21 Kč/l.

Praha 3 zve na Předsilvestrovské Trhy na Jiřáku

Dnes v 07:49

Předposlední den v roce 2017 se můžete těšit na Trhy na Jiřáku od 8 do 14 hodin. 30. prosince vám zahraje oblíbená tržní kapela LoveSong Orchestra.

Sobotní procházka Olšanskými hřbitovy

Dnes v 07:47

Na tomto hřbitově leží nejen mnoho známých a významných osobností české historie, ale můžete zde i obdivovat mistrovská díla tzv. funerálního umění.

Pamětní deska Haně Epsteinové

Dnes v 07:26

Městská část Praha 2 odhalí pamětní desku vychovatelce židovských dětí, která byla zavražděna v koncentračním táboře.

Na výstavu´Václavák´ se chystá i zakladatel Semaforu Jiří Suchý

Včera v 17:58

Na Václavském náměstí je až do konce roku k vidění ojedinělá velkoformátová výstava ´Václavák´, která připomíná dějiny tohoto prostoru. V noci nasvícené panely ukazují unikátní historické i současné fotografie a kresby, které doplňují citace související s Václavským náměstím. Součástí jsou také...

Požár přístřešku v Jinonicích

Včera v 17:41

Hasiči dnes v 11:45 zasahovali u požáru dřevěného provizorního přístřešku v Tichnově ulici v Jinonicích. Požár se částečně rozšířil na okolní porost.

Zdobení vánočních stromečků v Loretánské zahradě

Včera ve 12:47

Letošní předvánoční akci a soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček nazvanou „Zdobit může každý – Zdobit bude každý“ byla dnes slavnostně zahájena v 10 hodin v Loretánské zahradě za účasti radního hl. m. Prahy Daniela Hodka. 

Strážníci nakoupí střelivo, ponožky a radary

Včera ve 12:46

Pražští strážníci podepíší rámcové smlouvy na dodávku střeliva, ponožek a laserových měřičů rychlosti v souhrnné částce 13,62 milionu korun bez DPH. Všechny smlouvy jsou čtyřleté. Vyplývá to z materiálů, které včera schválili pražští radní.

Hasiči vyprostili zraněného řidiče z osobního auta po střetu s tramvají

Včera ve 12:42

Dnes od 10:14 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů ze Satalic, Strašnic a HZS DPP u střetu tramvaje a osobního auta na křižovatce ulic Poděbradská a Slévačská v Praze 9.

Vznícení sazí v komíně bylo příčinou požáru střechy

Včera ve 12:22

Dnes v 6:05 hodin zasahovala profesionální jednotka hasičů ze Smíchova a jednotka SDH Řeporyje u požáru střechy chaty v zahrádkářské kolonii v ulici Pod zahrádkami v Řeporyjích.

Další krátké zprávy
Nahoru