dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská kultura

Přednášky s cestovateli: Festival Kolem světa

Pokud vás láká poznávání cizích zemí, milujete divokou přírodu a objevování nových kultur, nenechte si ujít cyklus exkluzivních přednášek ve spolupráci s  cestovatelem a fotografem Karlem Wolfem a festivalem Kolem světa.

Na cesty do nejskrytějších koutů světa se můžete vydat vždy v pondělí od  18 hodin na Central Plaze v Centru Černý Most.

Program na únor a březen:

16. února – Žralok: přízrak z hlubin (Martin Procházka)
Fotograf Martin Procházka navštívil řadu potápěčských lokalit, kde získal snímky desítek žraloků včetně obávaného „velkého bílého“ v Jižní Africe či krásného žraloka kladivouna u bahamských ostrůvků Bimini.

23. února – Nový Zéland s dodávkou (Karel Wolf)
Přednáška o cestě manželů Jany a Karla Wolfových, kterou i se svou dvouletou dcerkou absolvovali napříč severním a jižním ostrovem Nového Zélandu v malé dodávce.

2. března – Magický Island (Jan Březina)

Povídání o tom, co cestovatele na Islandu čeká v zimě při honbě za polární září, ale i kráse zdejší magické kombinace sopek, vodopád, ledovců a čisté přírody.

9. března – Indonésie: Bali + Lombok (Jana Wolfová)

Jana Wolfová strávila na Bali několik let, během nichž se zabývala zdejší kulturou a tancem. Posluchači jejího vyprávění se proto mohou těšit na spoustu zajímavých informací i ukázky balijského tance v podání tanečnic ze skupiny Kintari.

16. března – Pěšky napříč Čínou (Christoph Rehage, v angličtině)

Christoph se po ukončení studií v Pekingu rozhodl, že se do rodného Německa vypraví pěšky. Jeho přednáška odhalí, zda tisíce kilometrů cesty plné nástrah nakonec zdárně překonal.

23. března – Patagonie a Velikonoční ostrov (Jan Březina)

Dechberoucí pohled na ohromující skalní věže, ledovcová jezera a drsný půvab krajiny Jižní Ameriky i jeden z nejizolovanějších koutů světa – Velikonoční ostrov a zdejší tajemné sochy moai.

30. března – Peru: dobrodružství v džungli (Jaroslav Bouzek)

Peru nabízí inspiraci, mnohá dobrodružství, krásnou přírodu a spoustu fantastických památek, například národní park Huascarán, Machu Picchu, jezero Titicaca a další.


Další články
Nahoru