dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Pražský život

Přednášky pro pracovníky mateřských škol

Zvýšit odbornou úroveň pedagogických pracovníků mateřských škol v oblasti odpadů a ekologické výchovy má série přednášek připravených Odborem městské zeleně a odpadového hospodářství Magistrátu hl. m. Prahy. Semináře se budou konat 15., 20. a 23. října, informaci o nich formou dopisu obdržely všechny mateřské školy v Praze.

Obsahem semináře budou informace o nakládání s odpady v Praze, jak funguje systém pro pražské školy i užitečné rady jak postupovat při zavádění třídění odpadů v MŠ. Účastníci se také seznámí s novými projekty a informační kampaní.  

Dále budou pedagogové informováni o projektech a aktivitách v oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO) se zaměřením na školy, které připravuje MHMP ve spolupráci s řadou organizací, společností a firem. Účastníci se dozvědí, co nového se připravuje v oblasti EVVO pro nejbližší období.

Přínosem bude také informace zástupce kolektivních systémů Asekol, Ekolamp, Elektrowin a Ecobat o zpětném odběru a recyklaci elektroodpadu a představení zajímavého školního vzdělávacího programu „Recyklohraní aneb Ukliďme si svět“, do kterého se mohou zapojit  i mateřské školy.


Další články
Nahoru