dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Pražský život

Přednáškový cyklus: Street art

Muzeum hlavního města Prahy pořádá přednáškový cyklus „Street art“ s projekcí pro veřejnost, studenty středních a vysokých škol s výtvarným zaměřením. Přednášky se konají v přednáškovém sále hlavní budovy muzea, Na Poříčí 52, Praha 8. Začátek je vždy v 16:30, vstupné na přednášku 60 korun.

Přednášky vede Jitka Kopejtková, česká fotografka, která svou tvůrčí činnost zaměřuje na autentické zachycení strhaných plakátů na oficiálních i neoficiálních plakátovacích plochách v ulicích měst. Originální přístup zachycení okamžité a neopakovatelné atmosféry ulice tak, jak ji zprostředkovává Jitka Kopejtková, je uměleckým počinem, který je možné zařadit mezi vlnu tzv. new street artu.

10. listopadu
Street art – Evropa
Přednáška bude věnována Streetartu a graffiti v Evropě. Hlavními tématy přednášky bude historie streetartu v Evropě, vliv New Yorku a hip hop scéna. Při projekci, která doprovodí přednášku, si projdeme země jako Francie, Španělsko, Itálie, Německo a další. Představíme si umělce jako Blek Le Rat, Blu, JR, RERO.

Chybět nebude ani reflexe aktuálních výstav a ohlédnutí se za festivaly.

Street artu se budou věnovat také další dvě přednášky: 15. prosince Street art – vandalismus & umění na budovách a 19. ledna 2016 Street art – design.


Další články
Nahoru