dnes
Čtvrtek - oblacno
27°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
27°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
19°C
Pražská kultura

Přednáška: Tadeáš Haenke, botanik a cestovatel

Přednáška o slavném botanikovi a cestovateli, jednom z prvních, kdo pro Evropu objevili a vědecky popsali neznámý svět Ameriky, se koná 5. ledna v Náprstkově muzeu.

V roce 2016 uplynulo 255 let od narození a 200 let od úmrtí významného botanika a cestovatele Tadeáše Haenkeho (1761–1816), jednoho z prvních, kteří pro Evropu objevili a vědecky popsali neznámý svět Ameriky. Tématem přednášky bude osobnost Tadeáše Haenkeho v propojení s jeho sbírkou indiánských předmětů z Kalifornie a Severozápadního pobřeží uloženou v Národním muzeum – Náprstkově muzeu.

Tato kolekce shromážděná pouze jako jakýsi doplněk k Haenkeho přírodovědeckým sbírkám, patří dnes k nejcennějším souborům v kontextu evropských etnografických muzeí. Vypovídá o životě a umění především Indiánů Severozápadního pobřeží v tak časném období, jakým je 18. století, kdy Evropané teprve začali pro sebe objevovat svět původních obyvatel Ameriky.

Přednáší: Kateřina Klápšťová, přednáška se koná od 18 hodin v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské nám. 1, Praha 1. Vstupné 30 korun.

 


Městská divadla pražská se chystají na další sezonu

Dnes v 09:59

Městská divadla pražská se chystají na svoji 70. sezonu. Vedle několika českých a světových premiér, dvou divadelních festivalů a širokého doprovodného programu nabídnou divákům i dvě mezinárodní koprodukce.

Escape. Není jen klávesa na tvým počítači. Výstava v Domě u Zlatého Prstenu

Dnes v 08:50

V domě U Zlatého prstenu, bude dnes slavnostně zahájena výstava studentů Gymnázia Na Vítězné pláni, kteří se v rámci tříletého mezinárodního projektu ve spolupráci s Muzeem hlavního města Prahy a programem Erasmus+, podílejí na pokračování cyklu výstav Mosty mezi námi. Na aktuální výstavě se...

František Nedvěd se vrací do Žlutých lázní. Zahraje a otevře sezónu

Dnes v 08:18

Dva živé koncerty, program pro malé i velké, vůně klobás a čarodějnická vatra zahájí letos 30. dubna sezónu v areálu Žluté lázně v Podolí. Malé návštěvníky čeká show v dětském koutku i zábavné atrakce. Dospělí se zaposlouchají do vystoupení Dj´s a od 18:30 hodin do koncertu Františka...

Praha 6 zve na HLASkontraBAS v Písecké bráně

Včera v 07:09

Dvojice skvělých muzikantů, Ridiny Ahmed a Petra Tichého, kteří dokáží zprostředkovat čistou a ryzí hudbu, vystoupí ve čtvrtek 25. dubna od 19 hodin.

Hvězdný večer s Danielou Kolářovou

23. dubna 2019 v 17:19

Setkání s oblíbenou herečkou Danielou Kolářovou zítra od 19 hodin.

Výstava o proměnách Motolského údolí do 26. dubna

23. dubna 2019 v 08:58

Praha 5 a studio A69-architekti pořádají výstavu Plzeňská/Motol, která představuje stejnojmennou urbanisticko architektonickou studii II. etapy proměny Motolského údolí.

Praha 2 zve na koncert do kostela sv. Kateřiny

23. dubna 2019 v 08:11

Koncert v krásném prostředí Kateřinské zahrady se koná v pondělí 29. dubna od 16 hodin.

Knižní novinka: Mrazivý thriller Hračkář slibuje napětí, husí kůži a bušící srdce

21. dubna 2019 ve 21:39

Hračkář, mrazivý thriller od autora bestselleru Šelma, je knižní novinkou nakladatelství Kalibr. Profesor Theo Cray se tentokrát vydává na stopu děsivé pověsti o Hračkářovi, který hodným dětem dává hračky a ty zlobivé… No, o tom se jenom šeptá. Připravte se na husí kůži a bušící srdce, Andrew...

Další články
Nahoru