dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražská kultura

Přednáška: Rychločtení jako základ úspěchu

Přednášku ve čtvrtek 16. března doplní autogramiáda právě vycházející trojknihy Inteligentní čtení v internetovém věku

Od prvních kurzů v roce 1983 se postupně stalo Gruberovo rychločtení a racionální čtení bez nadsázky nutnou součástí všeobecné vzdělanosti, nezbytnou složkou gramotnosti moderního člověka od středoškolského vzdělání výše.

Patří k duševní výbavě dnešního člověka stejně jako znalost práce s počítačem a internetem, znalost cizích jazyků, umění zacházet s mobilem. Dá se říci, že bez rychločtení a racionálního čtení není znalost práce s počítačem a internetem úplná – bez jejich znalosti zvládá dnešní člověk každodenní záplavu e-mailů a informací s krajním vypětím.

Přednášející po krátkém teoretickém úvodu předvede ukázku práce se zlepšováním paměti a koncentrace, a projde pár nejdůležitějších zbraní cvičeného čtenáře. Přednáší David Gruber.

Přednáška v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí začne v 17 hodin.

Vstupné 40 korun.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Další články
Nahoru