dnes
Čtvrtek - jasno
1°C
zítra
Pátek - jasno
1°C
pozítří
Sobota - skorojasno
0°C

Přednáška: Ráj a zahrady související

Zahrady perské, antické a středověké – klášterní i světské objevíte dnes, 16. ledna, v přednášce Zdeňka Nováka od 17 hodin.

Tématem přednášky z cyklu Historie zahradní architektury jsou filosofické základy moderních evropských zahrad, které na konci 15. století vytvořily substrát pro vznik specifického výtvarného oboru.

Vstup na přednášku je zdarma.

Národní zemědělské muzeum Praha, Kostelní 44, Praha 7.


Přednáška: Duchovní tradice v době první republiky

Včera ve 21:58

Církev československá husitská zve přednášku Doc. Jaroslava Šebka, Ph.D. na téma „uchovní tradice v době první republiky v budově Ústřední rady CČSH v Praze 6, Wuchterlově ul. 5, ve čtvrtek 22. února od 18 hodin.

Lidem bez domova v Praze 5 pomůže mobilní sociální jednotka

Včera ve 21:12

Jednou z klíčových součástí zajišťování bezpečnosti v ulicích Prahy 5 a poskytování sociální pomoci je přímé setkávání se s lidmi bez domova. Právě dlouhodobý styk a udržení kontaktu vedou ke zvýšení zájmu o sociální poradenství a nízkoprahové služby v podobě potravinové pomoci, hygienických...

Střížkovský Masopust 2018

Včera v 15:26

Spolek za veselejší Střížkov zve na sraz mimozemšťanů v parku Václavka v sobotu 24. února ve 13 hodin.

Na Slavnostní koncert roku Psa přijde i Žlutý pes

Včera v 10:42

Slavnostním koncertem roku Psa, který se koná v pátek 23. února v pražském Paláci Akropolis, uzavře interkulturní festival svůj 11. ročník. 

Praha a příroda: Vycházka do suchého poldru Čihadla

Včera v 10:33

Po stopách známé i neznámé přírody Prahy v doprovodu přírodovědců Spolku Darwin se vydejte v sobotu 24. února.

Děti v neděli roztančí Stardancík

Včera v 09:00

Dětský bál Stardancík ve Velkém sále Paláce Žofín. Odpoledne v neděli 25. února bude plné hudby a tance pro slavnostně oblečené malé i velké tanečníky. Vstup je zdarma a začíná se v 15 hodin.

Zítra vám Mia Mirrelli prozradí, jak probíhá profesionální focení

Včera v 08:53

Fotografka Mia Mirrelli zachycuje ty nejzajímavější okamžiky svatebního nebo párového focení, módy nebo známých osobností. Jak takové focení probíhá, se mohou dámy z Prahy 1 dozvědět na Čaji o sedmé.

Praha 13: Stodůlecký veteránský volejbalový turnaj

Včera v 08:28

Volejbalový oddíl Sokola Stodůlky pořádá v sobotu 24. února od 9:20 hodin již 7. ročník Stodůleckého veteránského volejbalového turnaje smíšených družstev 4+2.

Bruslení na Praze 5 až do března

Včera v 08:25

Povětrnostní podmínky pro venkovní bruslení jsou příznivé, zájem veřejnosti obrovský. Plocha zůstává k dispozici veřejnosti až do neděle 11. března.

Řemesla živě. Vyzkoušejte na festivalu řemeslných workshopů

Včera v 07:55

Novoměstská radnice v Praze 2 společně s odbornými středními školami, učilišti, řemeslníky a řemeslnými spolky zaplní historické prostory více jak 20 řemeslnými workshopy. Festival řemesel je určen všem, kdo mají zájem o řemeslné obory a rádi si prakticky vybraná řemesla...

Dají se v Praze najít mokřady a močály?

Včera v 07:26

Jaký je rozdíl mezi mokřadem, močálem a rybníkem, co hospodaření na těchto plochách obnáší nebo jak je těžké zakládat nové. To a mnohem více v dalším z cyklu přednášek Praha & Příroda zítra, 22. února v 19. hodin.

Další krátké zprávy
Nahoru