Dnes Pondělí - oblacno 4°C
Zítra Úterý - zatazeno 4°C
Pondělí 8. 3. 2021
Svátek má Gabriela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Přednášky

Přednáška: Průvodci právem aneb právní jistota je v právním vědomí

8. 2. 2021
Městská knihovna, online
Přednáška v pondělí 8. února o základech pracovního práva se zaměří na nejdůležitější práva a povinnosti zaměstnance a zaměstnavatele.

Zabývat se bude tématy jako je dovolená, nárok na poskytnutí pracovního volna, přesčasy a související nároky, pracovní doba a doba odpočinku, pracovní cesty, či ukončování pracovního poměru. Řekneme si jaký je praktický rozdíl mezi zaměstnancem, tzv. „dohodářem“ a OSVč, jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých těchto variant.

Přednášku povedou a na otázky budou odpovídat Jan Šafránek, dlouholetý spolupracovník pořadu Černé ovce České televize a Vendula Doležalová z advokátní kanceláře bnt.

Pondělí v 17 hodin, pořádá Kultura v Městské knihovně v Praze, poslouchat můžete zde.


Po stopách Zdeňka Sternberga

Dnes v 08:10

Během procházky navštívíte místa spojená s osobností majitele hradu v Českém Šternberku. Zdeněk Sternberg (1923–2021) patřil k lidem, na které se bude díky jeho práci i dobrosrdečné povaze dlouho vzpomínat. Byl známý svou vstřícností, vzdělaností, morálními hodnotami i klidem, s jakým přistupoval...

Beseda s Radkem Malým

23. února 2021 ve 20:38

Radek Malý, básník, autor knih pro děti, překladatel, držitel Ceny Jiřího Ortena i Magnesia Litera.

Přednáška: Staré umění Srí Lanky

24. ledna 2021 v 10:13

Srí Lanka přijala buddhismus už ve 3. století př. n. l. Následujících 400 let zanechalo v hlavním městě Anuradhapuře obrovské stúpy, které se svými rozměry řadí hned za egyptské pyramidy.

Další články
Nahoru