dnes
Středa - obcasny-dest
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - snih-dest
4°C
Víkendové tipy

Přednáška: Peru – sever proti jihu

Peru je třetí největší zemí Jižní Ameriky, kde se vydáme na dva dlouhé treky nejvyššími peruánskými velehorami a nejhezčími scenériemi hor Jižní Ameriky – napříč pohořím Cordillera Blanca a okolo divokého masivu Huayhuash. Rozeklané horské štíty, ledovce a překrásná jezera.

Čekají vás živé indiánské veselice, tradiční tance masek a pestré indiánské trhy. Dobrodružná cesta po stopách českých vědců k pramenům největší řeky světa – Amazonky.

Poloostrov Paracas, horké termální prameny, koloniální město Cuzco, incké památky a východ slunce nad mystickým Machu Picchu.
Peru je krásná, divoká a stále dobrodružná země.

Přednáší Pavel Svoboda, moderuje Karel Wolf, cena 80 korun. Ústřední Knihovna, Mariánské náměstí 1/98, Praha 1, čtvrtek 14. ledna v 19 hodin.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru