dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Letní Praha

Přednáška: O zvonech a zvonících

Praha je prý stověžatá. Na kolika věžích zvoní zvon? A kolik je zvoníků? Jak často chodí zvoník zvonit? Žijí dnes ještě lidé, kteří dovedou odlévat zvony?

O půvabu a tajemstvích starého řemesla promluví 22. srpna od 20 hodin Ondřej Boháč, zvoník od chrámu Matky Boží před Týnem.

Ondřej Boháč je už dvacet let zvoníkem v kostele sv. Havla a v Týnském chrámu. Vystudoval geografii na PřF UK, od roku 2011 by poradcem prvního náměstka primátora a o dva roky později se stal ředitelem odboru kancelář primátora. Později působil jako zástupce ředitele Institutu plánování a rozvoje Prahy, minulý rok byl jmenován jeho ředitelem.

O tom, jak dnes vznikají zvony a jaká je práce zvonaře si přečtěte v rozhovotu s Petrem Rudolfem Manouškem: Zvonař Manoušek má pražský sen. Zvonohru na Letné 

Vstup zdarma. Přístav 18600, Za Karlínským přístavem, Karlín.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru