dnes
Čtvrtek - jasno
11°C
zítra
Pátek - jasno
9°C
pozítří
Sobota - jasno
8°C
Pražská kultura

Přednáška: Náš socialistický realismus

Socialistický realismus je styl, který byl do Československa importován z Moskvy společně s totalitním režimem, kterému propůjčoval umělecký výraz. Architektura socialistického realismu měla čerpat z lokálních tradic a jejich prostřednictvím definovat kulisy socialistické společnosti. V Československu v období padesátých let nevznikl žádný monument tohoto státem diktovaného stylu, ale řada obytných souborů, které se staly stěžejním nositelem socialistického realismu.

Se socialistickým realismem v české architektuře vás dnes v 18 hodin seznámí historička architektury Vendula Hnídková, která je na toto téma naší přední odbornicí.

Přednáška se koná v přednáškovém sále Uměleckoprůmyslového musea v Praze. Vstupné je 50 korun.

Uměleckoprůmyslové museum v Praze, ulice 17. listopadu 2, Praha 1.


Praha 2 zve na Bastion

Včera v 08:39

Cyklus Hudba na hradbách pokračuje 20. listopadu koncertem multižánrového seskupení amerického kytaristy, kapelníka a producenta Steve Walsh Quartet.

Kdyby smutek dýmal. Okupace Československa očima finské básnířky

Včera v 08:02

V pondělí 19. listopadu proběhne v Knihovně Václava Havla beseda o finských reakcích na okupaci Československa v srpnu 1968. Ústřední pozornost bude věnována tvorbě jedné z nejvýznamnějších finských básnířek 20. století, Eevy-Liisy Mannerové.

Křeslo pro hosta. Na akci k výstavě Po stopách osmiček v Praze 3 zve radnice

13. listopadu 2018 v 08:58

K výstavě Po stopách osmiček v Praze 3 připravila radnice i v listopadu řadu doprovodných akcí. Další z nich bude Křeslo pro hosta ve středu 21. listopadu od 18 hodin v Atriu. Hostem moderátora Jiřího Vaníčka bude herec a dabér Jiří Schvarz.

Kapela The Tap Tap připravuje Mikulášskou

13. listopadu 2018 v 07:13

Kapela The Tap Tap připravuje každoroční Mikulášskou. Letošní ročník vychází opět na 5. prosince, tedy na den, kdy ulicemi budou pobíhat Mikulášové, čerti a andělé. Koncert se bude již potřetí konat ve Foru Karlín.

Černý racek přilétá. V Hybernii se bude vzpomínat nejen na Oldřicha Veselého

12. listopadu 2018 v 11:32

Černý racek je jedna z nejlepších rockových skladeb, kterou napsal Oldřich Veselý, autor mimo i písně Válka je vůl a mnoha dalších. 13. listopadu by se dožil sedmdesáti let. Bohužel to nestihl, protože v lednu letošního roku zemřel. Odešla tak velká rocková legenda.

Tóny Vinohrad zvou na velikány světové hudby

12. listopadu 2018 v 08:22

Koncert připravený radnicí druhé městské části uslyšíte v Gröbově vile ve středu 14. listopadu v 19. hodin.

Další články
Nahoru