dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - jasno
31°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
30°C
Zpravodajství

Přednáška: Lucemburkové – Václav IV. – Vladař ve stínu svého slavného otce

Král Václav IV. (1378–1419) byl od počátků své vlády v očích současníků srovnáván se svým slavným otcem. Z tohoto srovnání vyplývala jeho kritika, která vyvrcholila v době politické krize v Českém království v 90. letech 14. století a při sesazení z římského trůnu roku 1400. Pokračovala i v dalších letech a obraz českého a římského krále Václava IV. byl tak různými soudobými komentátory a intelektuály formován v opozici vůči silně idealizované vzpomínce na Karla IV.

Přednáška ve čtvrtek 13. dubna představí různé formy srovnávání obou panovníků, jejich symbolický význam, ale ukáže také méně známé přednosti tohoto krále vládnoucího v době kulturního rozkvětu království a doplní tak obvykle tradovaný obraz líného, slabého a neúspěšného vladaře.

Přednáší Mgr. Václav Źůrek, Ph.D., začíná se v 17 hodin, vstupné 40 korun. Ústřední knihovna malý sála, Mariánské náměstí 1, Praha 1.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Dnes v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Včera v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Včera v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Včera v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru