dnes
Středa - skorojasno
11°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
14°C
pozítří
Pátek - skorojasno
17°C
Zpravodajství

Přednáška: Lucemburkové – Václav IV. – Vladař ve stínu svého slavného otce

Král Václav IV. (1378–1419) byl od počátků své vlády v očích současníků srovnáván se svým slavným otcem. Z tohoto srovnání vyplývala jeho kritika, která vyvrcholila v době politické krize v Českém království v 90. letech 14. století a při sesazení z římského trůnu roku 1400. Pokračovala i v dalších letech a obraz českého a římského krále Václava IV. byl tak různými soudobými komentátory a intelektuály formován v opozici vůči silně idealizované vzpomínce na Karla IV.

Přednáška ve čtvrtek 13. dubna představí různé formy srovnávání obou panovníků, jejich symbolický význam, ale ukáže také méně známé přednosti tohoto krále vládnoucího v době kulturního rozkvětu království a doplní tak obvykle tradovaný obraz líného, slabého a neúspěšného vladaře.

Přednáší Mgr. Václav Źůrek, Ph.D., začíná se v 17 hodin, vstupné 40 korun. Ústřední knihovna malý sála, Mariánské náměstí 1, Praha 1.


Město zajistilo výstavbu dešťové kanalizace v Cholupicích

Včera v 10:05

Městská rada včera rozhodla o výběru dodavatele I. etapy výstavby dešťové kanalizace v Cholupicích. Na doporučení hodnotící komise se jím stala Společnost TV Točná – IS Cholupice, vedoucí společnosti PORR a.s., s nabídkovou cenou 23 533 290 korun s DPH.

Praha 8 je v soutěži Zlatý erb druhá

18. března 2019 v 09:32

Praha 8 získala druhé místo v krajském (pražském) kole soutěže o nejlepší webové stránky města Zlatý erb.

Další články
Nahoru