dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pražská kultura

Přednáška: Klezmer's not dead

Přednáška o klezmeru, tradiční hudbě východoevropských Židů, která se koná 23. června v 19 hodin v kavárně Langhans, osvětlí cestu tohoto jedinečného hudebního žánru z Evropy přes Ameriku do Izraele, poodhalí pozadí jeho (ne)přijetí v Zaslíbené zemi a pokusí se definovat jeho pozici v dnešním moderním židovském státě.

Přednášející Sabina Falteisková se zaměří také na tradiční klezmerový festival v posvátném židovském městě Safedu a bude se snažit najít odpověď na otázku, čím je klezmer pro dnešní Izraelce. Chybět nebudou ani hudební ukázky.

Sabina Falteisková je absolventkou Pražské konzervatoře, obor flétna. Ve své absolventské práci se zaměřila na klezmer a na jeho přítomnost, význam a budoucnost v Izraeli.

Vedle flétny se věnuje hře na housle a příležitostně klavíru, i když poslední dobou značně podléhá zvuku a ladění hebrejštiny. V roce 2013 absolvovala studijní pobyt na Univerzitě v Tel Avivu.

Přednáška je součástí cyklu Ulpan uvádí…, projektu pražské jazykové školy a kulturního centra Ulpan určenému široké veřejnosti. Série přednášek přiblíží posluchačům izraelskou kulturu i různé aspekty života v Izraeli. Každý měsíc jiné téma a jiný přednášející. Přednášky ohlášené na tento semestr budou věnovány mimo jiné izraelské literatuře, filmu, hudbě a společensko-politickým tématům. Přednášky proběhnou v českém jazyce.

Vstup zdarma. Kavárna Langhans, Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1.

 

 


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru