dnes
Pátek - zatazeno
23°C
zítra
Sobota - zatazeno
31°C
pozítří
Neděle - bourky
28°C

Přednáška: Jak na městské pěstování a zahrady

Chcete si vypěstovat vlastní komunitní zahradu a dozvědět se víc o tom, jak může fungovat a co přinese nejen komunitním zahradníkům, ale i svému okolí a městu?

Na přednášce ve středu 28. listopadu se s vámi o zkušenosti podělí Radka Pokorná z Kokoza a Honza Valeška z KZ Kuchyňka, kteří zakládali komunitní a městské zahrady po celé České republice. Jaké jsou jejich zkušenosti, co dělat, aby vám to šlo co nejlépe a vyvarovali se chyb, se dozvíte od 18 hodin v Komunitním centru Kotlaska.

Lektor Honza Valeška je iniciátorem vzniku několika místních potravinových systémů (biokluby, bedýnky, komunitou podporované zemědělství) v Praze a v okolí a zakladatelem prvních Selských biotrhů v Praze. Spoluzakládal produkční komunitní zahradu KomPot ve Středoklukách a komunitní zahradu Kuchyňka. Je členem Potravinové komunity Praha 8.

Nad Kotlaskou 95, Praha 8-Libeň. Vstup je zdarma. Přihlásit se můžete zde.


Dva muži se vloupali do auta

Dnes v 11:37

Včera večer se dvojice opilých mužů rozhodla vylepšit si svůj rozpočet obsahem jednoho ze zaparkovaných osobních vozidel v Modřanech. Protože auto prohledávali dlouhé minuty, upoutali tak pozornost procházejícího muže, který se obrátil na městskou policii.

Praha 15: Jóga v Hostivařském lesoparku

Dnes v 08:57

Příznivci jógy pod širým nebem se mohou těšit na první hodinu v Hostivařském lesoparku, která proběhne ve středu 31. července od 18 hodin. Lekce budou zdarma.

Letní lekce jógování na terase Aquapalace Praha

Dnes v 08:52

Užijte si svá letní odpoledne s čistou hlavou, vyrovnanou myslí a protažením těla pod širým nebem. K tomu vám pomohou letní venkovní lekce jógy na terase Aquapalace Praha v Čestlicích, které probíhají až do konce srpna každý čtvrtek od 19 do 20:30 hodin. 

Dva jednoduché cviky, které vás zbaví bolestí ramen

Dnes v 08:17

Aby bylo tělo zdravé, musí správně fungovat každý sval. Fit Pain Free je nová metoda cvičení, jejíž základy k nám přišly z Ameriky. Na jejím vývoji se podílí i Češka žijící v USA Líba Plačková. U nás ji propaguje zkušená lektorka a trenérka Hana Toufarová. Metoda Fit Pain Free neřeší jen bolest...

Lanový most se v sobotu v poledne uzavře

Dnes v 07:03

Z důvodu provedení potřebné diagnostiky Technická správa komunikací na dva víkendy uzavře lanový most pro veškerou dopravu. První omezení čeká řidiče už tento víkend, a to od soboty 20. července krátce před polednem do neděle 21. července do 14 hodin.

Se zákazem a pod vlivem, zastavil jej až varovný výstřel

Včera v 17:11

V pondělí 15. července krátce před jedenáctou hodinou večer si členové pohotovostní motorizované jednotky v rámci výkonu noční služby všimli stříbrné Škody Octavia, která jela po Strakonické ulici v Praze 5 ve směru do centra. Rozhodli se ji zastavit a řidiče zkontrolovat. Řidič světelných ani...

Cizinec se chtěl vyspat v autě

Včera v 16:14

Strážníci zadrželi cizince podezřelého z vloupání se do vozidla, ze kterého si udělal ubytovací zařízení. Prý se v něm chtěl jen vyspat.

Dnes: Večírek u piana

Včera v 07:59

Neformální večírek u piana dnes od 18 hodin u pianina v parku u Chodovské tvrze.  

Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

Včera v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Další krátké zprávy
Nahoru